Neopelený vinič?



host - 43.46 (?)
3.7.2015 10:45

Treba obmedziť hnojenie dusíkom ako už spomenul p. Zyjan. Pri prehnojení môže dochádzať k spŕchaniu. Ak má rastlina veľmi bujný rast, môžte ju rezať na viac očiek, pokiaľ je to možné, aby sa zmiernila sila rastu jednotlivých letorastov. Ak je dusík v norme a kvietky spŕchajú, odporúča sa prihnojiť fosforom a bórom. Ale môže to byť aj iná príčina, réva veľmi citlivo reaguje na všetky faktory. Pomohla by fotka rastliny a strapcov

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 225.146 (?), 1.7.2015 11:28, zobrazeno: 5179x

Jeden vinič, odrodu neviem, už druhý rok mi zakvitne ale guličky sa nerobia ,lent holé nitky, prečo,je to choroba alebo sa neopelil, v minulosti bol zanedbaný, mohol zdegenerovat, v čom je chyba, krásne kvitol ale dalej nič.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 157.239 (?), 1.7.2015 12:48

Od doby zanedbanosti jste mu dopřál jakou péči-řez-nebyl chybný? Výživu? Další sorty-jsou-li-jsou na tom jak? S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.152 (?), 1.7.2015 19:25

Len tento vinič opadáva, výživy má až moc, rastie najbujnejšie zo všetkých, má moc vody okolo tečie taký potôčik, rez bolyl na šesť očiek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 2.7.2015 7:39

Možná je právě chyba, že má příliš dusíku. Dusík je na růst zelené hmoty, na květ jsou fosfátová hnojiva.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 157.239 (?), 2.7.2015 7:54

A není to podnožovina?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
zyjan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (512) - 84.71 (?), 1.7.2015 13:53

Přesně tohle mi dělal Muškát Oděsa - pak jsem se později dočetl na vinograd.info, že tato odrůda potřebuje stopové prvky více než kterákoliv jiná, jinak sprchávají květy. Stopové prvky jsem doplnil a réva pak plodila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.152 (?), 1.7.2015 19:28

Dal som tam hodne cereritu a síranu amonneho, tesne vedla sadím zemiaky tak preto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 43.46 (?), 3.7.2015 10:45

Treba obmedziť hnojenie dusíkom ako už spomenul p. Zyjan. Pri prehnojení môže dochádzať k spŕchaniu. Ak má rastlina veľmi bujný rast, môžte ju rezať na viac očiek, pokiaľ je to možné, aby sa zmiernila sila rastu jednotlivých letorastov. Ak je dusík v norme a kvietky spŕchajú, odporúča sa prihnojiť fosforom a bórom. Ale môže to byť aj iná príčina, réva veľmi citlivo reaguje na všetky faktory. Pomohla by fotka rastliny a strapcov

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
smilan - (1) - 224.27 (?), 13.7.2015 22:48

Dobrý deň,

som tu nový a prosím o radu... začal som pestovať vinič-amerikan /vinič ma asi 3 roky / a z ničoho nič mi za 2 dni opadlo 90percent strapcov- zoschlo... Vinič som poctivo striekal proti všetkým chorobám a maji som prihnojil dusik.Vinič velmi krásne rástol aj listy boli ok..  Sused má ten istý vinič a jemu sa to neurobilo... a teraz som ztoho sklamaný čo sa mohlo stať, človek sa o to stará a takto to dopadne... Myslite že som to prehnojil, alebo to bola sprchavitost, pripadne ze je to ešte mladý vinič? foto v prilohe. dakujem za info...

opadnutý strapec
opadnutý strapec


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika