Kdy plánujete letos stříhat víno?



Frany - (40) - 96.10 (?)
26.2.2014 16:49
Nevím, nevím - má někdo kladnou zkušenost s čímkoliv, co se přehodí přes dráty a co by zamezilo omrznutí výhonů? Mé zkušenosti jsou špatné: na ráno jsem poslední roky krom 2013 (kdy u nás nemrzlo) našel pod textilií omrzliny a do večera bylo vše černé na tabák. Zkusil bych jinou možnost. Jak pravil někdo v loňských diskusích, borax zvyšuje mrazuvzdornost, tak bych se pokusil utužit rostliny tím. Nemám zatím ale vyzkoušeno.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 26.2.2014 12:58

Popravdě řečeno pruty, jako palec zrovna nemusím. Jednak se špatně ohýbají a ani P: P to své brožuře moc nevyzdvihuje, spíše naopak. wink

Popravdě řečeno jarních mrazíků se tedy letos asi budou bát všichni, protože tímto tempem bude hodně brzo vyrašeno a mrazíky chodí i počátkem května.crying Takže asi koupit km-y nějaké textiie asi ty černý netkaný a pytlík kolíčků. No snad vydrží i pro příští sezóny. Asi aby to mělo nějaký smysl. Měla by být až k zemi, jako stan?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Frany - (40) - 96.10 (?), 26.2.2014 16:49
Nevím, nevím - má někdo kladnou zkušenost s čímkoliv, co se přehodí přes dráty a co by zamezilo omrznutí výhonů? Mé zkušenosti jsou špatné: na ráno jsem poslední roky krom 2013 (kdy u nás nemrzlo) našel pod textilií omrzliny a do večera bylo vše černé na tabák. Zkusil bych jinou možnost. Jak pravil někdo v loňských diskusích, borax zvyšuje mrazuvzdornost, tak bych se pokusil utužit rostliny tím. Nemám zatím ale vyzkoušeno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?), 26.2.2014 17:01

Jedině přes dráty přehodit nějakou fólii, či textilii, vytvořit stan a ve stanu něčím lehce přitápět (např. elektrické topidlo). Ale to se nedá provozovat ve velkém. Jinak balení samotných zelených výhonků nemá valný smysl, stan je rozhodně lepší, neboť země akumuluje teplo a tak jej dílče temperuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 25.145 (?), 26.2.2014 17:28

Také jsem několikrát zkoušel zakrývání folií, ale úspěšnost byla tak 10% a tak už to nedělám. Navíc když už má někdo přes 50keřů révy, tak to není žádná legrace. Začínám uvažovat o postřiku boraxem i když nevím zda to bude mít nějaký efekt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 253.238 (?), 27.2.2014 4:47

Dobré zkušenosti s přikrýváním révy proti jarním mrazíkům mám s velkými plachtami, které umožní vytvořit stan, tvar obrácené V, když je přehodím přes drátěnku ve výši cca 1,5m.Je pravdou, že v místě, kde se výhonky dotýkají plachty někdy dochází k poškození mrazíkem.Pokud to réví umožňuje, v některých případech jsou výhonky do 0,5 m nad zemí, tak je ještě přikryji v tom stanu dalšími kousky plachet, zbytky folií, takže vzniká dvojité krytí a to funguje spolehlivě.Viděl jsem na netu, jak v Polsku chrání vinice papírovými kartóny, podobně složenými ve tvaru stanu, při dvojitém zakrytí dvě vrstvy nad sebou, asi 0,2-0,5 m od sebe, tam uváděli odolnost -6 stupňů mrazu.Pochopitelně se to dá provést jen na menších plochách, a je to poměrně pracné, zvláště když následuje několik mrazíkových nocí za sebou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 27.2.2014 5:46

Jak se již píše výše tak přikrýt by se dalo pár hlav, navíc by dotyčný nesměl chodit do práce aby hlídal teploměr "kdy to přijde" a měl vinohrad tomu přizpůsobený.  Předloni přišel pozdní mráz 3x, poslední do květu, a bylo vymalováno. Více než zakrytí mi pomáhá věřit že mrazíky nepřijdou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 27.2.2014 8:18

je to tak, kdo má jednu řádku tak si tu práci může dát, ale nevím jak bych přikryl 350hlav :D Již mám ostříháno, vyvázání udělám později, najednou je prací sousty...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 27.2.2014 8:22
Postříháno mám taktéž, nyní již en "namočit hřebínek a učesat".
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 129.112 (?), 4.3.2014 0:28

Tak ja už si dnes môžem tiež mädliť dlane. Vinohrad aj stoláky pri dome sú nielen ostrihané, ale aj vyviazané k drôtenke- suma sumárum 270 viničových koreňov. Nič neplakalo. Stihnúť tieto práce ešte do polovice marca bolo dôležité z 3 dôvodov: 1. Počas tejto zimy vinič prakticky nespal a podľa zeleného rezu je vidieť, že na jar bude prúdiť miazga skôr ako vlani. 2. Krátke čapíky v strede hlavy potrebné k dopestovaniu rodivých ťažňov k budúcoročnej úrode je lepšie strihať v čase kľudu. Pri neskorom reze vytekajúca miazga niekedy tieto očká zahltí a zabráni ich vyrašeniu. 3. V marci už začína prúdenie štiav, drevo sa stáva menej pružné, krehké a pri ohýbaní ťažne často praskajú. Aj pri opatrnom prístupu sa mi včera a dnes 3x stalo, že drevo ruplo, ako keby bolo z čokolády. Konkrétne u Molly (MM), Pinotinu a Cabernetu Jura. Ale už je všetko vyviazané (papierovými ekologickými drôtikmi) a môžme sa iba tešiť na postupné mierne oteplovanie.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 41.143 (?), 4.3.2014 12:10

3. V marci už začína prúdenie štiav, drevo sa stáva menej pružné, krehké a pri ohýbaní ťažne často praskajú.

Blbost!! Opak je pravdou. Když je míza, tak dřevo je pružnejší, jakékoliv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika