Jarní mrazíky



host - 250.40 (?)
7.5.2019 23:28
Aspoň na mojí zahradě bude zítra hůř než dneska ráno, protože v metru mrzne už teď. Uvidím jestli ohně a svíčky pomůžou, tak jako už letos několikrát... Ale pokud bude ráno -5 tak asi težko... Tak jděte topit a zakrývat.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 7.5.2019 11:52, zobrazeno: 5898x

Podivuji se, že se tímto pro révu kritickým obdobím tady nikdo nazabývá. Výhony už jsou pěkné, objevuje se okvětí, předpověď je varující a na dnešek při vyjasnění bylo pod nulou!      Zajímalo by mě, když klesne teplota tak do -1°C postřik výhonů vodou pomáhá, nemá vliv, nebo škodí? Díky za živou diskusi. Vin_Jc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 7.5.2019 12:09

postřik vodou pomůže jedině, když budete stříkat celou dobu nebezpečí zmrznutí. Teplo z ohňů se jeví jako účinnější a méně náročné. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 7.5.2019 13:27

Já tedy si myslím, že ochrana rostlin před mrazovým poškozením vodou je poměrně málo účinná a mnohem účinnější je ochrana otevřeným ohněm. To je také patrné na vinicích v Německu, Švýcarsku, ve Francii a jinde, kde ochranu nejčastěji řeší parafínovými svícemi. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 135.151 (?), 7.5.2019 19:53

U nás k ránu přízemní mrazík. Jedněm sousedů namrzly brambory, mně popínavé fazole a druhým sousedům rajčata, Jak dopadly jahody zatím nevím, možná ještě květy zčernají, Trochu jsem to podcenil a nezakryl to, co jsem určiě zakrýt měl. Dnes jsem to všechno zakryl, sice trošku po funuse, ale třeba něco zachráním.    sad

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.5.2019 20:04

Koupila jsem novou krycí plachtu(normální s oky) a nainstalovala ji na kivi. Nachystala jsem si tam pro jistotu topítko, že nad ránem kouknu na teploměr a když tak poletím zapnout. Zaspala jsemsurprise Ráno mi nepřišlo, že by mrznulo, tak si v klidu udělám obchůzku se psem, přijdu domů a muž se ptá: jak to vypadá, zmrznulo něco? Proč?,,No, byly -2st"no Jahody jsme pro jistotu přikryli taky a dnes tak zůstaly celý den, tak doufám, že ty taky budou v pořádku. Zdá se, že i tomu kiwi to tak stačilo. Dnes to asi radši zapnem hned o půlnoci, už riskovat nebudu, je jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.158 (?), 7.5.2019 20:58
Mne vzdycky prekvapi jak se ten mraz divne chova. Dle chmi u nas (jih od brna) u zeme bylo -5 a napr. z nezakryte cukety to odnesl jeden list...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.114 (?), 7.5.2019 21:21

U nás (HK) bylo dnes trochu popálené víno. Jahody jsou pod textilkou, ty uvidím až po sundání zítra. Brambory jsem dávala později, ty jen přizvedávají zem. Ovoce a ostatní poznám časem, co z toho opadá...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 59.105 (?), 7.5.2019 21:21

Tohoročné počasie dá riadne zabrať, oproti minulému roku asi 10stupňový rozdiel. Už druhý večer prikrývam rajčiny a Hokaida vysadené vonku a ešte 2 korene Kiwi. Je to celkom fuška. Dnes ráno bolo našťastie ráno o 5. hod.plus 2 stupne, ale ževraj táto noc bude studenšia, už teraz bolo chladnejšie, vyjasnilo sa a vôbec nefúka ako včera večer o takomto čase. Celý máj má byť teplotne chladnejší a tak aj v skleníku rajčiny rastú pomalšie- minulý rok mi už pomerne pekne zreli Stupické, teto rok som ich tam odtrhla iba 2, ešteže mi zrejú za oknami- nechce sa mi ich v tom vetristom počasí prenášať von.Na noc som zapálila v skleníku 4 olejové sviečky a korene poliala vlažnou vodou, nie že by im hrozilo namrznutie, ale bola by som nerada, keby sa podchladili. 

                                        Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.40 (?), 7.5.2019 23:28
Aspoň na mojí zahradě bude zítra hůř než dneska ráno, protože v metru mrzne už teď. Uvidím jestli ohně a svíčky pomůžou, tak jako už letos několikrát... Ale pokud bude ráno -5 tak asi težko... Tak jděte topit a zakrývat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.106 (?), 8.5.2019 5:00

U nás na Strakonicku v pět hodin ráno - 2,5 stupňů, šedivák že tráva šustí pod nohama, ve foliáku zapáleny 4 svíčky, réva přikrytá dvojitou textilií tak uvidíme, další várka mrazíků má přijít od pondělí, uš to unavuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika