Jarní mrazíky



host - 168.103 (?)
7.5.2019 12:09

postřik vodou pomůže jedině, když budete stříkat celou dobu nebezpečí zmrznutí. Teplo z ohňů se jeví jako účinnější a méně náročné. Walter

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
vin_jc - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (81) - 89.177 (?), 7.5.2019 11:52, zobrazeno: 5811x

Podivuji se, že se tímto pro révu kritickým obdobím tady nikdo nazabývá. Výhony už jsou pěkné, objevuje se okvětí, předpověď je varující a na dnešek při vyjasnění bylo pod nulou!      Zajímalo by mě, když klesne teplota tak do -1°C postřik výhonů vodou pomáhá, nemá vliv, nebo škodí? Díky za živou diskusi. Vin_Jc

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.103 (?), 7.5.2019 12:09

postřik vodou pomůže jedině, když budete stříkat celou dobu nebezpečí zmrznutí. Teplo z ohňů se jeví jako účinnější a méně náročné. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.103 (?), 7.5.2019 13:27

Já tedy si myslím, že ochrana rostlin před mrazovým poškozením vodou je poměrně málo účinná a mnohem účinnější je ochrana otevřeným ohněm. To je také patrné na vinicích v Německu, Švýcarsku, ve Francii a jinde, kde ochranu nejčastěji řeší parafínovými svícemi. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3225) - 135.151 (?), 7.5.2019 19:53

U nás k ránu přízemní mrazík. Jedněm sousedů namrzly brambory, mně popínavé fazole a druhým sousedům rajčata, Jak dopadly jahody zatím nevím, možná ještě květy zčernají, Trochu jsem to podcenil a nezakryl to, co jsem určiě zakrýt měl. Dnes jsem to všechno zakryl, sice trošku po funuse, ale třeba něco zachráním.    sad

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 7.5.2019 20:04

Koupila jsem novou krycí plachtu(normální s oky) a nainstalovala ji na kivi. Nachystala jsem si tam pro jistotu topítko, že nad ránem kouknu na teploměr a když tak poletím zapnout. Zaspala jsemsurprise Ráno mi nepřišlo, že by mrznulo, tak si v klidu udělám obchůzku se psem, přijdu domů a muž se ptá: jak to vypadá, zmrznulo něco? Proč?,,No, byly -2st"no Jahody jsme pro jistotu přikryli taky a dnes tak zůstaly celý den, tak doufám, že ty taky budou v pořádku. Zdá se, že i tomu kiwi to tak stačilo. Dnes to asi radši zapnem hned o půlnoci, už riskovat nebudu, je jasno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.158 (?), 7.5.2019 20:58
Mne vzdycky prekvapi jak se ten mraz divne chova. Dle chmi u nas (jih od brna) u zeme bylo -5 a napr. z nezakryte cukety to odnesl jeden list...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.114 (?), 7.5.2019 21:21

U nás (HK) bylo dnes trochu popálené víno. Jahody jsou pod textilkou, ty uvidím až po sundání zítra. Brambory jsem dávala později, ty jen přizvedávají zem. Ovoce a ostatní poznám časem, co z toho opadá...     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 59.105 (?), 7.5.2019 21:21

Tohoročné počasie dá riadne zabrať, oproti minulému roku asi 10stupňový rozdiel. Už druhý večer prikrývam rajčiny a Hokaida vysadené vonku a ešte 2 korene Kiwi. Je to celkom fuška. Dnes ráno bolo našťastie ráno o 5. hod.plus 2 stupne, ale ževraj táto noc bude studenšia, už teraz bolo chladnejšie, vyjasnilo sa a vôbec nefúka ako včera večer o takomto čase. Celý máj má byť teplotne chladnejší a tak aj v skleníku rajčiny rastú pomalšie- minulý rok mi už pomerne pekne zreli Stupické, teto rok som ich tam odtrhla iba 2, ešteže mi zrejú za oknami- nechce sa mi ich v tom vetristom počasí prenášať von.Na noc som zapálila v skleníku 4 olejové sviečky a korene poliala vlažnou vodou, nie že by im hrozilo namrznutie, ale bola by som nerada, keby sa podchladili. 

                                        Eva T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.40 (?), 7.5.2019 23:28
Aspoň na mojí zahradě bude zítra hůř než dneska ráno, protože v metru mrzne už teď. Uvidím jestli ohně a svíčky pomůžou, tak jako už letos několikrát... Ale pokud bude ráno -5 tak asi težko... Tak jděte topit a zakrývat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 213.106 (?), 8.5.2019 5:00

U nás na Strakonicku v pět hodin ráno - 2,5 stupňů, šedivák že tráva šustí pod nohama, ve foliáku zapáleny 4 svíčky, réva přikrytá dvojitou textilií tak uvidíme, další várka mrazíků má přijít od pondělí, uš to unavuje.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika