Jakou bezsemenou vinnou révu?



host - 191.158 (?)
1.9.2010 12:26
Dal jsem ji i s květináčem do verandy ať na ni furt neprší a na jaře se rozhodnu kam s ní. Může na zimu zůstat sazenice révy v květináči někde v chladu ve sklepě? Zalívat, nezalívat nebo lépe zapustit do země? Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 1.9.2010 7:38

S touto odrůdou zkušenosti nemám, podle popisu je příliš pozdní na moje podmínky. V popisu je i zmíněna nízká odolnost k perenospoře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 1.9.2010 12:26
Dal jsem ji i s květináčem do verandy ať na ni furt neprší a na jaře se rozhodnu kam s ní. Může na zimu zůstat sazenice révy v květináči někde v chladu ve sklepě? Zalívat, nezalívat nebo lépe zapustit do země? Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 8.9.2010 12:24

ešte sa chcem spýtať, že aká je chuť u Kišmiš zaporožskij, keďže Vám už isto táto odroda dozrela? a zaujíma ma aj veľkosť rudimentov v tomto chladnom roku. vraj by mali byť menšie, než tomu býva pri teplom počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.103 (?), 15.3.2011 20:20
dobrý večer, máte niekto skúsenosti s bezsemennými odrodami viniča St. Martin, Luna, Black Magic alebo MW-09? skúšal som ich pozerať na vinograd.info, ale akosi ich tam neviem nájsť. takžemi chýbajú mi k ním akékoľvek informácie. zaujímala by ma hlavne odolnosť voči chorobám, lebo nechcem moc striekať počas sezóny a doba dozrievania. ak budete niekto vedieť viac, napíšte prosím. ďakujem!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 16.3.2011 10:47

Lunu měl známý, je to typická vinifera vhodná na jižní Slovensko,  Black Magic je odrůda pěstovaná v Itálii, kde dozrává v červenci, tudíž bych vážně uvažoval, že je to také čistá vinifera. St. Martin ani MW-09 neznám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
velmez - (44) - 9.130 (?), 16.3.2011 19:26

Půjde mI Kišmiš na Vysočině? 480m na jih u plotu? Co by jste mI doporučil za stolní odrůdy? Když se dívám na vaše stránky,tak to je opravdu PARÁDA.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.87 (?), 16.3.2011 19:56
Mrknite na stránku bredwine.wz.cz. Nájdete tam popisy odrôd aj skúsenosti s ich pestovaním v podmienkach severnej Hanej. Vaše podmienky sú však výrazne drsnejšie. Nezabúdajte na dostatočne prevetrávanú polohu. Paľo
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.103 (?), 16.3.2011 21:39
ďakujem za odpoveď Bred-ik. tieto odrody som citoval z aktuálneho ponukového listu jedného nemenovaného záhradníctva pri Jilemnicich. ťažko sa k týmto odrodám hľadajú informácie, ale nemal som s nimi dobré skúsenosti pri inej kúpe(zámena odrôd), tak nechcem kupovať mačku vo vreci a radšej vsadím na niečo osvedčenejšie. náhodou odrodu Vanessa nepestujete? mala by byť hodne mrazuvzdorná, len neviem či je aj dostatočne úrodná. podľa Američanov vraj jedna z najchutnejších ružových odrôd. ale asi sa len chvália :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 17.3.2011 8:54

Jeden můj známý kdysi koupil z jednoho podobného zahrdnictví Arkadii a Vostorg. Po pár letech měl spoustu Primu. Je mi dost divné, že uvedené odrůdy neznají v Rusku, v Americe ani v Polsku (MW-09 a St. Martin). To je přinejmenším podezřelé.
Americké odrůdy jsou většinou odolnější k mrazu, ale otázkou jsou jejich chuťové vlastnosti, ne každému vyhovují. Pár by jich mělo letos zaplodit u mne poprvé, včetně Vanessy. Zatím jsem naprosto spokojen s chutí jen Somersetu Seedless, méně už s velikostí bobulí. Americký Jupiter mě také chuťově zklamal.
Hodně se chválí maďarský Kišmiš 342, určitě nebude špatná BV-47-1-6 (podle článku ve Vinařském obzoru č.10/2010 má název Zora). Kišmiš záporožskij má podle mého názoru dost tenkou slupku, víc mi chutná Rusbol muskatnyj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 17.3.2011 11:00

spomínané záhradníctvo nie je pre mňa už serióznym partnerom, dve po sebe nasledujúce zámeny odrôd mi stačili... spoliehajú na to, že odrody podľa listov pozná asi málokto a rodiť začnú až tretím rokom, kedy to už nikto nebude vykopávať zo zeme. od nich veru vinič kupovať isto nebudem, možno sa dám nahovoriť na boysenberry, snáď mi nepredajú obyčajnú černicu.

BV-47-1-6 som videl nedávno aj pod názvom Besy, vy teraz hovoríte o názve Zora. nejako tých názvov pribúda... ale každopádne písali pozitívne ohlasy na túto odrodu, ktorá má aj skoré dozrievanie. Kišmiš 342 nepoznám, zoháňa sa ťažko, Kišmiš zaporožskij budem sadiť teraz na jar, zatiaľ zimoval v chlade. o Vanesse som rozmýšľal - mám jedno chladnejšie a trocha zatienenejšie miesto na vinič, najideálnejšia by tam bola dobre mrazuvzdorná, odolná voči chorobám a skorá odroda, preto tá úvaha nad amerikáncami. ale váham aj nad Venus, tá by mala byť dobre úrodná, len je asi o niečo menej odolná voči chorobám ako Vanessa. aj vy píšete na Vašej stránke, že Venus bola minulý rok hodne napadnutá plesňou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika