Jakou bezsemenou vinnou révu?



host - 191.158 (?)
31.8.2010 12:38
Zdravím Vás, máte zkušenosti s Kišmišem Moldavským? Je to jedna z odrůd kterou jsem dovezl vloni ze Slovenska, na podzim zasadil a po záplavách vyryl, neboť odcházela. Zakrátil jsem kořínky a sazenice v květináči obrašila, jenže má všechny lístky napadené plísní. Zdá se mi velmi málo odolná. Mirek
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 158.32 (?), 7.6.2010 14:44

ďakujem za odpoveď. ešte sa spýtam všeobecne, ktorá z nasledovných bezsemenných odrôd je podľa Vás najodolnejšia voči chorobám? Ak máte samozrejme s nimi skúsenosti, lebo moc dlho sa u nás zrejme nepestujú:

Rusalka 3, Rusbol, Millenium, Romulus, Picurka, Afrodita, Luna, Bjalo Bezseme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 215.11 (?), 7.6.2010 17:59

Pokud máte slovenský Neptun, tak Elma je na tom zhruba stejně s odolností resp. citlivostí na plíseň révovou, proti padlí je méně odolná než Neptun. Bez postřiku se velmi pravděpodobně neobejdete. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 84.138 (?), 7.6.2010 18:22
ďakujem za odpoveď. mám slovenský Neptún a s cca 1-2 preventívnymi postrekmi počas sezóny som to doteraz u neho zvládal (je to mladá, 3 ročná rastlina). nezdá sa mi príliš citlivá na choroby, ale preventívne som ho vždy postriekal. uvidíme ďalej, ako sa bude správať. a čo tie ostatné bezsemenné odrody?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 8.6.2010 10:17

Z dalších odrůd, které zmiňujete, by měl být nejodolnější Rusbol a Romulus,  Rusalka 3,  Picurka, Afrodita, Luna, Bjalo Bezseme jsou asi čisté vinifery, bezsemenné Milenium neznám. Na Romulus jsem někde četl, že mu opadávají bobule.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.138 (?), 8.6.2010 22:51
ďakujem za odpoveď. čisté vinifery asi ozaj nebudú s odolnosťou nič moc. takže asi skusím tu Venus alebo Rusbol. škoda, že Neptune u nás nejde zohnať.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.103 (?), 30.8.2010 22:26
zdravím, ako to tento rok vyzerá u Kišmiš zaporožskij s odolnosťou voči chorobám? uvažujem nad ňou, len by ma potešilo, keby je táto odroda trochu odolnejšia. vopred díky moc za odpoveď.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 31.8.2010 8:38

V letošním roce je podle mého názoru extrémní napadení plísní révovou a musím říct, že Kišmiš záporožskij se drží celkem dobře. Bez jediného ošetření jsou napadené jen zálistkové výhony, hrozny jsou bez napadení. V těchto dnech začíná zrát. Foto je tady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.32 (?), 31.8.2010 10:59

ďakujem za odpoveď, pýtal som sa preto, lebo u Glenory mám celkom dosť napadnuté listy, striekal som len 1 krát. prešiel som si váš fotoalbum a ešte by som sa chcel spýtať na odrodu Aročnyj, ak vám už dozrela, aká je chuť plodov. čítal som na ruskom fóre, že hoci strapce vyzerajú hodne atraktívne, chuť plodov za nimi zaostáva. tak by bolo zaujímavé, ako chutí v našich podmienkach. inak tam ešte písali, že aj napriek 2-3 postrekom sa u neho objavilo napadnutie oidiom. aj keď máte pravdu, tento rok je dosť priaznivý na rozvoj chorôb...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 31.8.2010 12:11

Glenora u mne plíseň nemá, ale v posledních dvou týdnech ji silně napadla červená spála. A na réví je vidět padlí. Bobule jsou ale zralé, výborné.
Aročnyj má jednoduchou chuť, ale špatný není. Padlí jsem na něm neviděl, jen plíseň a to letos dost. Ale hrozny jsou zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 191.158 (?), 31.8.2010 12:38
Zdravím Vás, máte zkušenosti s Kišmišem Moldavským? Je to jedna z odrůd kterou jsem dovezl vloni ze Slovenska, na podzim zasadil a po záplavách vyryl, neboť odcházela. Zakrátil jsem kořínky a sazenice v květináči obrašila, jenže má všechny lístky napadené plísní. Zdá se mi velmi málo odolná. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika