Co vaše réva?



Ropucha - (14) - 247.9 (?)
23.6.2010 6:42

Dobrý den.

Také já se chci pochlubit révou.Loňské sazenice mi všechny zmrzly,ale pustily znovu od spodu tak jsem je znovu zapěstoval.(PRIM,AFRODITA.MATILDE,VOSTORG,KATJA)Jsou to prý samé rezistentní odrůdy. A mám na vás dotazy:

1)I když krásně rostou mám je něčím postříkat?Ošetřil jsem je jen jednou před vyrašením Sulkou.

2)Na poslením obrázku je Vostorg-proč neroste?Má nějakou chorobu?

Jedu na 14 dní na dovolenou a nikdo mi to tu neohlídá.Tak aby potom nebylo pozdě.

Díky za odpověď.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                  
Ropucha - (14) - 247.9 (?), 23.6.2010 6:42

Dobrý den.

Také já se chci pochlubit révou.Loňské sazenice mi všechny zmrzly,ale pustily znovu od spodu tak jsem je znovu zapěstoval.(PRIM,AFRODITA.MATILDE,VOSTORG,KATJA)Jsou to prý samé rezistentní odrůdy. A mám na vás dotazy:

1)I když krásně rostou mám je něčím postříkat?Ošetřil jsem je jen jednou před vyrašením Sulkou.

2)Na poslením obrázku je Vostorg-proč neroste?Má nějakou chorobu?

Jedu na 14 dní na dovolenou a nikdo mi to tu neohlídá.Tak aby potom nebylo pozdě.

Díky za odpověď.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 46.152 (?), 23.6.2010 8:42

Ad 1) radit postřiky není vůbec jednoduché, protože záleží hodně na počasí i na odolnosti odrůd. Podrobný návod ochrany révy najdete třeba na galati.sk. Jenom poznámku k odrůdám, Matilde a Afrodita nejsou tzv. rezistentní odrůdy, je to podle mého názoru čistá V. vinifera.

Ad 2) Z fotky můžu jenom odhadovat, že Vostorg je napaden roztoči. Zkuste postříkat nějakým akaricidem, třeba Magusem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 6.7.2010 12:01

Tak přátelé, moje réva právě úspěšně odkvetla. Dnes máme 6. července, zpoždění oproti předešlým letům činí cca 3 týdny. Zatím to vypadá, že hrozny budu sklízet v beranici a s lyžema na nohách... Lokalita : pošumaví, 420 mnm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.7.2010 12:21

neves hlavu-tento tyden bude dalsim, kdy bude velmi teplo a bez srazek-az na dnesek, takze to lze dohnat :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.7.2010 12:55
U nás na JM se mění roční období na jaro, léto, burčák, zima!!! Přikládám pár loňských i aktuálních fotek pro srovnání. Lokalita BV, jih JM, 158 m n.v. Ráno přešla bouřka a teď je jak v prádelně, jestli se dnes vyčasí bude následovat další postřik Ridomilem. Rozdíl oproti loňskému roku 2-3 týdny do mínusu. Mirek
Prim
Prim
Poprvé rodící Kodrjanka
Poprvé rodící Kodrjanka
Červená chrupka
Červená chrupka
bílá Chrupka?
bílá Chrupka?
Prim 09
Prim 09
Č. chrupka 09
Č. chrupka 09
koupeno jako Vostorg, letos se mu daří
koupeno jako Vostorg, letos se mu daří
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 215.11 (?), 6.7.2010 20:23

To Mirek: už jsem vám psal o chrupce, co není chrupka, tak teď ještě Vostorg - není to Vostorg, ten má úplně jiný list. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.7.2010 22:19
Šak jsem napsal že jsem to koupil jako Vostorg ;o) Už jsme to vloni rozebírali s bred_ikem. Je to v pikách to nakupování zajíce v pytli.
porovnejte dva listy vedle sebe, jeden vykrojený druhý ne!
porovnejte dva listy vedle sebe, jeden vykrojený druhý ne!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 215.11 (?), 6.7.2010 13:01

Já mám zpoždění proti minulému roku 10-18 dní podle odrůdy, starší keře odkvetly před 4-7 dny.  "Prvorodičky" Kodrjanka a Cardinal jsou ještě v plném květu. Zatím naštestí vše zcela bez chorob a bez postřiku. Chomutov, 365m n m. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.7.2010 13:09
Tak u nás bez postřiku ani ránu, nejlépe prozatím oddolává Arkadia. Nechal jsem na ní jeden střapec a letorost má tak tři metry. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 6.7.2010 13:19

asi pred2tydny jsem dal novym sazenicim ledek vapenaty... mam jeste enco pridat, aby mi budouci kminek zmohutnel a terminal jeste vice rostl? díky vsem za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika