Co vaše réva 2019?



Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?)
7.8.2019 10:26

Vzhľadom na pokročilosť sezóny by som listy už nejak etra neriešil. Teraz je dôležité, aby stihli do zimy dobre vyzrieť. Na prvý rok po výsadbe sú prírastky celkom slušné.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
            
host - 101.14 (?), 7.8.2019 8:24

Tak i v podhůří Beskyd (cca 400 m. n. m.) začíná dozrávat víno. Na snímku známá odrůda Galachad (srovnání bobulí s pětikorunou), vedle se začíná vybarvovat málo známá odrůda Vatra. Vatra je z roku 2002 od lvovského šlechtitele Bohdana Pavlije. Bobule kolem 8 g temněvišňové barvy, harmonické chuti s ovocnými tóny. Je velmi otužilá vůči mrazu i vůči chorobám. Zraje na úrovni Galachadu nebo těsně po něm. Jde teprve o tříletý keř, proto jsou střapce malé. Velmi dobrá chalupářská odrůda pro horší podmínky.

Jinak pod Beskydy letos velké sucho, takže takto vypadá v roce 2019 víno bez jediného postřiku či ochrany proti chorobám.

Galachad a Vatra
Galachad a Vatra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
samot - (34) - 91.220 (?), 7.8.2019 9:13

Já letos takhle na jaře zasázeno Broumov 395m n.m. sazenice nakoupeny od Ivo Kotrleho vše se krásně ujalo kupoval jsem sazenice v kontajneru.Na fotce sazenice pořadí z leva Katalonia-Arni-Šaráda-Vanessa.Zatím bez potstřiku ale dle rady pana Kotrleho udělám postřik Cukrovitalem začátkem září.Na spodních listech u všech odrůd ze začali objevovat nějaké vady na listech tak nevím jestli je to nějaká nemoc nebo se blíží podzim.Kdo by věděl co to je a jak případně se toho zbavit budu rád za každou radu ale ideální by bylo kdyby to byl ten podzimsmileyPřikládám pár fotek









Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 7.8.2019 10:26

Vzhľadom na pokročilosť sezóny by som listy už nejak etra neriešil. Teraz je dôležité, aby stihli do zimy dobre vyzrieť. Na prvý rok po výsadbe sú prírastky celkom slušné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 7.8.2019 12:12

Děkuji za odpověd.Dle popisu Cukrovitalu se má aplikovat 4-6 týdnů ale dá se aplikovat i 2 týdny před sklizní.Sazenice byli asi 20-30cm vysoké když došly teď má Arni cca 3 m teď už nechávám zálistky abych je trošku přibrzdil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 7.8.2019 13:22

Ideálne by bolo, ak by drevo dobre prezimovalo po prvý drôt. Na jar ich zrežete tesne nad ním a zapestujete kmienok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.91 (?), 7.8.2019 17:35

A pokud by dobře vyzrálo dejme tomu v délce 2m, tak už rovnou střihnout kmínek i s tažněm, ohnout a pěstovat letorosty z něj rostoucí, nebo i tak střihnout nad drátem?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Dzordzik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (66) - 63.91 (?), 7.8.2019 17:39

Mám přesně stejný problém, to červenání se domnívám, že je nedostatek hořčíku u modré odrůdy. Co jsou ale ty tmavé šedohnědé skvrny nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 7.8.2019 19:58

Děkuji všem za reakce.Můj plán je rýnsko-hessenské vedení na jeden tažeň + záložní čípek co kdyby.Chci ale nevím jestli je to správně v září ostříhat vše co bude nad horním dvoudrátí zbytek nechat a na jaře kmínek oholit na spodní vodící drát a pak napočítat 6-8 oček ohnout přes druhý vodící drát a ke spodnímu drátu a upevnit.Aspoń tak jsem se to dočetl na internetu.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 7.8.2019 20:54

Ten Váš postup mi nie je celkom jasný. Ja by som to spravil nasledovne: tento rok by som s tým už nerobil nič, nechal by som vyzrieť drevo. Koncové časti zrejme vymrznú, to však nevadí. Na jar by som ich zrezal kúsok nad prvým drôtom. Koncové očká v danom roku vyrašia a budú rásť podobne bujne, možno ešte viac, ako tento rok. Z nich by som si nasledujúcu jar vybral najsilnejší letorast, ten by som zrezal na 7-8 očiek a uviazal o prvý drôt. Na ňom by Ste mohli ponechať nejaký ten strapček na degustáciu. Taktiež by som ponechal aj 1-2 očkový záložný čípok. Ostatné letorasty by som odstránil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
samot - (34) - 91.220 (?), 7.8.2019 21:19

Tak už se začínám do toho zamotávat měl jsem v plánu jet podle toho obrázku co jsem sem dal.Dám ještě jednu fotku když jsem zasadil mám tam zatím dva vodící dráty příští jaro natáhnu 3 řady dvoudrátí vše mám připraveno stačí pouze natáhnout lanko a dopínací pružiny.Zítra bych nafotil detail budoucího kmínku k vodícímu drátu že by jste mi napsal přesněji jak to myslíte.Co je špatně na tom obrázku co jsem sem dal?Děkuji za odpověd


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika