Co vaše réva? (2014)



Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?)
5.5.2014 7:56

Tak u nás dnes taky šedivec. Kromě Hib, který rozvíjí pupeny je všechno ještě zavřený, takže "na pohodu".

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Zdenci - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (491) - 245.32 (?), 30.5.2014 12:04

Moje réva vypadá zatím takto.

Glenora
Glenora
Beloje Čudo
Beloje Čudo
Vostorg
Vostorg
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 1.6.2014 9:14

To dělá ta jižní strana baráku, na zahradě jsou šlahouny menší, jak u které odrůdy wink, ale i tady již musí přistupovat k zalamování ve dvoumetrové výšce (Nero, Kodrjanka, AT 6-3-sk, Talisman aj.). Násada květenství je velmi pěkná, taková ještě nikdy nebyla. 

řádek stolůvek na zahradě
řádek stolůvek na zahradě
hlavička Kišmiš Luč., tady to tahám na konstrukci a zbytek vylámu
hlavička Kišmiš Luč., tady to tahám na konstrukci a zbytek vylámu
květenství kišmiše
květenství kišmiše
Arkadia
Arkadia
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5576) - 242.167 (?), 5.6.2014 22:02

Odkvétající Arkadia a nádherné květenství Kišmiše Lučistého, které může mít dobrých 35-40 cm.




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 5.5.2014 7:56

Tak u nás dnes taky šedivec. Kromě Hib, který rozvíjí pupeny je všechno ještě zavřený, takže "na pohodu".

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4458) - 96.86 (?), 5.5.2014 8:53

U nás v HK byl opět šedivec, ale jen místy. Na baráku byly + 3,2°C, takže to klame.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 21.134 (?), 5.5.2014 11:16

Mám v sadu mezi révou docela přesný digitální venkovní teploměr, cca 10 cm nad zemí v sedm hodin ráno teplota - 3,6° C, o chlup "teplejší" než předchozí ráno. Přesto ty rostlinky, které neměly petku dobře zabořenou do hlíny, jakoby mrazík podcházel a bohužel mají semtam lístečky spálené mrazíčkem. Zas tak hrozné to není.

Všechny sazenice, které jsou starší nebo mají vyšší vedení, jsou mrazíkem netknuté. Měl jsem na pokus dvě sazenice nezakryté, výhony od země rozvinuté do prvních lístků a ty těsně rašené od země až po zhruba 30 cm na zemí kompletně spálené, zbytek výhonu cca 20 cm s několika rozvinutými čoky OK bez zásahu. Samozřejmě, že kdyby mráz byl jako předloni (- 5 st.), tak uhynou i ty nejvýše. Pro mě opět zkušenost pro pěstování ve výše položených nevin. oblastech, jsou dvě volby: buďto a) pěstovat od země jako keř s několika výhony a přes zimu dobře zakrývat chvojím nebo ohnutí a přihrnutí do země. No velká pracnost, co si budeme povídat. Výhoda: přežijí očka citlivých odrůd i krutou zimu. Na jutubu jsou videa, jak letorosty révy před zimou ohýbají a přikrývají hlínou atp. Nevýhoda: co s tím na jaře po odhrnutí než přejdou zmrzlí, megapetky? Nebo b) spoléhat na měkčí zimu jako byla tato (u nás nejnižší teplota byla v únoru -14,5°C, tedy vést révu jako to dělá drtivá většina, vodorovně jedním letorostem 80 cm nad zemí a tedy "jenom" se uklidňovat, aby nepřišel mrazík silnější než cca 5 pod nulou. 

Jinak, já nemám problém, že mi tu něco z mých odrůd neuzrálo. Samozřejmě nemyslím typicky teplomilné odrůdy, ale takový Žlutý Muškát mi loni při tom krátkém veget. roku (dlouho chladno na jaře) uzrál ke konci září a to určitě není raná odrůda.

Petr H. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 248.131 (?), 5.5.2014 23:08

Réva v HK za městem včera omrzlé lístky, dnes i pod textilkou vše na tabák. Kromě révy spálené ořešáky, částečně plůdky na angreštech, rybízech a peckovinách, nektarinku a broskve chytil předchozí mráz v květu crying... Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 37.153 (?), 5.5.2014 9:26
U me na Berounsku to bylo s chlupem, jak vcera tak dnes, u zeme jinovatka, ale tazne revy to daly a to jsou videt poupata, takze vysadba na svah byla dobrou volbou
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 6.50 (?), 5.5.2014 19:02

U nás v údolí Berounky byl dnes ráno šedivák. Mráz asi nebyl jen u země, protože byly spáleny nové výhonky na starších keřích, ve výši okolo 1m. Ze 40 odrůd to odnesly Vanesa, Viktoria, Venus, Himrod, Talisman a Velika. Ostatní jsou bez poškození, přestože už mají 4 až 8 listů. Všechny odrůdy mají podobné podmínky (polohu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vlastamann - (32) - 233.225 (?), 5.5.2014 19:11

Stav mé vinice v údolí řeky Jihlavy, 470 m.n.m. jižní svah. Včera do rána +2 o C. Část drátěnek ve vinici jsem zakryl bílou geotextilií. Probouzející se loňskou výsadbu jsem zkušebně zakryl hrobečky posečené trávy. Zbytek vinné révy jsem ponechal osudu s vírou že vydrží.

Dnes ráno v 6,30 hod teplota na okenním teploměru -2o C, na teploměru ve vinici -5o C. Co nebylo zakryto je spáleno, jen Concordie má s podivem místy nespálená napučené pupeny. Pos geotextilií to zatím vypadá v pořádku. Hrobečky posečené trávy jsem zatím nerozhrnoval. Dále dodávám, že jsou spáleny i nové listy bukového živého plotu a plůdky švestek. Takže letošní úroda je asi v háji.   

Vlasta

Zakrytý Solaris a část CC
Zakrytý Solaris a část CC
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika