Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
   
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 44.75 (?) 
30.5.2013 15:43

Co letošní réva? Pláče a naříká! Protože je jí zima. Je to už dost tristní, když za posledních zhruba 14 dní se skoro každou noc zastaví teploměr na teplotě 1, 2, 3 °C nad nulou a přes den pořád prší a teploměr se sotva přehoupne přes desítku. Už, už to vypadá že bude tepleji, a ono zase nic.  Je to taková agónie. Čekání na závěrečný úder, který zatím ještě nepřišel. Na Moravě je to v tomhle ohledu mnohem veselejší, sleduji skoro trvalý propastný rozdíl kolem 5°C. Těžká závist. Fňuk.crying

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 30.5.2013 17:09

Podařilo se mi dnes dostat se díky dešti "normálně" z práce domů a tak jsem stihl ještě otevřenou drogerku kde jsem hodlal zakoupit prášek proti brablencům a bílou barvu na zastínění skleníku. První na co jsem mezi regály narazil byla akce na opalovací krémy s dárkem zadarmo. Došlo na pár úsměvů a poznámku že si asi dělají srandu, ale v tom okamžiku jsem si uvědomil že jdu kupovat stínící barvu na skleník a že jsem vlastně stejný blbec. laugh Spíš jsem si měl koupit PePo abych nemusel zatápět v krbovkách novinama. frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 30.5.2013 18:41

Réva začíná být taková světlezelená, vycmrdlá. Asi zimou. V noci padaly kroupy, ale snad vše v pohodě. Padaly s deštěm, a to babička říkávala, že moc škody neudělají. Tak asi josmiley.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.254 (?), 30.5.2013 18:47

Farba na skleník sa ešte Mirku zíde, ale PePo je teraz akútnejší. Ostalo mi už len jedno balenie. Zakurujem v krbíku každé popoludnie, napriek tomu, že v kalendári na stole sa blíži leto. Bez teplúčka v izbe by sa tak dobre nevysedávalo pred monitorom.cool

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 178.235 (?), 30.5.2013 18:39

Wimpi, já zase tajně přemýšlím, co by se stalo, kdyby praotec Čech nezakotvil u Řípu a vydal se trochu jižněji, k moři.Možná, že oteplování planety způsobí, že fíky a pomeranče vytlačí hrušně a jablka z našich šířek a k tomu jakostní víno bude naší doménou...    AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Wimpi - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2112) - 200.122 (?), 30.5.2013 22:40

Pane AB, pokud by náš praotec zakotvil místo pod Řípem, někde dole u břehů Jadranu, přesně vím, co by nastalo. My bychom se nesnažili pěstovat révu, protože by to byla děsná nuda (něco jako tady u nás brambory), ale pokoušeli bychom se pěstovat raději ananas a mango. A nadávali bychom, jaká je furt zima!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Georg Black - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (331) - 38.186 (?), 31.5.2013 7:05

Tak to je dokonale výstižný. laugh Nicméně jak říká klasik. Malý ten, jenž má malé cíle. Aneb není žádný hrdinství udělat pozdní sběr Hbernálu v Břeclavi, ale udělat alespoň jakostní, v Železných horách. wink

PS: do viničky už ani nechodím, kromě postřiku, žádná činnost, žádná radost, pomalu přemejšlím o frontální redukci květů/letorostů.frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 39.55 (?), 2.6.2013 20:13

Dobrý večer. Može mi prosim Vás niekto poradiť čo má robiť? Mám vysadených pár kríkov červenej stolovej odrody Lidi, alebo Suzi na 100 percent neviem.Jedna je biela druha červena.Tá červena mi robí stále tie isté problémi. Nasadí malé strapce, a potom už ich nerozpojí, su ako keby zlepené. Nakoniec mi odhniju a opadnu.Toto je už druhym rokom, a tiež som si to všimol na jedno m kríku Veltlina zeleného, tiež zlepené a malé strapce, ktoré su veľke asi dva centimetre.Ďalej už neporastu, ale opadnu.Výhony rastu ďalej, su pekne ale bez strapcov. Čo to može sposobovať? Ďakujem, Jaro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
P.Z. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (717) - 148.26 (?), 9.6.2013 17:15

Solaris a Osceola muscat zacali vcera kvitnut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 198.248 (?), 9.6.2013 17:56

Pekný deň, prosím o pomoc s identifikáciou choroby alebo škodcu na mojom viniči. Mám ho ale na balkóne v nádobe 25l, takže možno aj preto je teraz taký mierne chlorotický.

Ďakujem.

Pripájam fotky:

akési čierne
akési čierne "smeti" na spodnej časti letorastov
akési čierne
akési čierne "smeti" a biela "slza"
zaschnutý konček listu
zaschnutý konček listu
zaschnuté škvrny
zaschnuté škvrny
zaschnuté škvrny 2
zaschnuté škvrny 2
chloróza
chloróza
skrútený list a hnedé poškodené úponky
skrútený list a hnedé poškodené úponky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika