Co vaše réva? (2013)



   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?) 
11.7.2013 13:18
Taky jsem si všiml že tato odrůda pořádně neví kdo byl táta. ;o))))
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 178.235 (?), 23.5.2013 12:27

Krúpy v úterý už v UH ukázaly co umí.Mladý list je proděravělý kde se dá.A byly jen velikosti obilního zrna.Těším se na vůni kvetoucího vinohrádku.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 23.5.2013 19:33

Já letos vyzkouším bio preparáty, pokud by se vysloveně neosvědčily, mám v záloze Quadris max

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.5.2013 21:30

Réva má nasazeno na květ tak jako nikdy předtím, nejvíce se předvádí Kodrjanka a Arkadia, ale ani ostatní nezůstávají pozadu, běžná jsou tři květenství na výhonu a není problém najít i čtyři, letorosty mají běžně více než metr a rostou i do síly. Chodím kolem révy a přemýšlím co s těmi květy udělat aby to réva "utáhla", napadá mě samopzřejmě vylomit a nechat jen první ale pak si zase říkám "co když špatně odkvete, co když přijdou kroupy"? Vylamuji zatím jen "běžné" odrůdy, ty echtovnější velmim opatrně. 

Vím že je lepší vylámat květenství ještě před rozkvetením ale když tak učiním až po, je to velký rozdíl pro zatížení keře?

Pár ukázek květenství
Pár ukázek květenství



Takhle mne vítala Afrodita dnes doma díky vichru.
Takhle mne vítala Afrodita dnes doma díky vichru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 232.143 (?), 29.5.2013 22:56

Zdravím do Poštornej Mirku!

Aj v Senici vietrisko trochu pocuchalo ťažne. Stačilo pár drôtikov a je to už OK. Teraz prší a ešte aj bude. Hlavne aby nepadali krúpy, zatiaľ sa mestu vyhýbajú. Vo vinohrade boli pred 2-3 týždňami, ale potĺkli iba cibuľku.

Koncové strapce môžeš odstrihnúť spolu so zakrátením zelených ťažňov. Kvitnúce súkvetia nepredstavujú zatiaľ pre rastlinu veľkú záťaž. Na odstránenie nevyhovujúcich strapcov máš čas až v júni, kedy bude jasné, ako vinič odkvitol. Ak bude počas kvitnutia mokro a chladno, bude zrejme hráškovatenie výraznejšie ako vlani.

Zilga mi už odkvitá. Je stopercentne samoopelivá, nezastaví ju ani mizerné počasie. Veď pochádza zo severu! Vostorgy tiež nadpriemerne rodia. Na snímkach je vidieť prvá úroda z vlani naštepeného očka Aladdinu, kde napr. z 1 očka vyrastajú 3 kvitnúce výhony. "Storočná" Nokia už má zaprášenú šošovku, čo zhoršuje kontrast. Budem musieť zapojiť do práce nový Lumix-TZ25.

Prvý ťažeň Aladdinu- 22.5.2013
Prvý ťažeň Aladdinu- 22.5.2013
Súkvetie vpravo dole nie je Aladdin, ale prvý strapec susednej Preobraženie
Súkvetie vpravo dole nie je Aladdin, ale prvý strapec susednej Preobraženie
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.5.2013 10:37
Díky za pozdrav a opětuji ho. Na drátěnkách mám samozřejmě přidrátováno ale na těch horních obloucích je to už poněkud problém. "Kulturní" odrůdy (těch je většina) vylámu na dvě květenství na tažni s tím, že to doladím až po odkvětu a "divočáky" udělám na jedno ještě před rozkvetením. Když zakrátím tažně nyní někde za sedmým listem a vylámu zálistky, bude ta listová plocha stačit?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.254 (?), 30.5.2013 11:13

Myslím si, že bude stačiť, Mirku. Listy sú mladé, asimilačná aktivita maximálna. Nezabudni pri vylamovaní zálistkov ponechať ten posledný- terminálny, aby ťažeň mohol pokračovať v raste. Intenzita rastu je teraz mohutná, pričom spojenie báze výhonu s drevom je ešte krehké. Ak by sme nezakracovali výhony u závesu, pergoly, kordónu, vertika apod., hrozí za veterného počasia vylomenie celých výhonov aj s násadou kvetov. Ale to Ty dobre poznáš...

22.5.: Výhony Pamjati Zacharovoj (vľavo) pred opätovným zakrátením
22.5.: Výhony Pamjati Zacharovoj (vľavo) pred opätovným zakrátením
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.5.2013 11:20
Tak na ty poslední zálistky si musím dát pozor, abych pravdu řekl tak tohle jsem nevěděl a vylámal vždy všechny. Předevčírem jsem poprvé zkoušel roubovat révu na zeleno (tak jak to dělám s melouny), jsem zvědavý jak to dopadne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 239.254 (?), 30.5.2013 11:39

Réva je nezmar, Mirku. Neboj, o pár dní vyrastnú v miestach vylomenia nové zálistky. Na vrúbľovanie zeleného do zeleného je teraz dobrý čas, ríbezle do meruzalky sa mi parádne ujímajú, slnečný úpal nehrozí. V chladničke mám ešte hromadu nenarašených zimných očiek révy. Plánujem ich nahádzať do mladých ťažňov vyrastnutých z babiek pri báze starých kmeňov. Na tento účel sú ale ťažne ešte málo vyzreté. V prvej rade musím pokopať slak v medziradí postriekaný herbicídom, zasiať trávu a napichať zimné rezky do zeme v blízkosti dožívajúcich starých koreňov. Roboty ako na kostole. Ale veď kostol je nakoniec iba 100 m od vinohradu.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 30.5.2013 12:52
Píšete to přesně, roboty ako na kostole, jenže ten můj je pětadvacet kilometrů a když se vracím z práce tak akorát zvoní na večernú omšu, a aby toho nebylo málo tak mne čeká ještě celý den v práci v sobotu a neděli. Stíhám každý den navečer tak akorát sfrknout na zahradu, pozalívat ve skleníkách a komáři mne vyženou o osmi večer k domovu kde si dám pivo a vytuhnu jak pařez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika