Co vaše réva? (2013)



Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.234 (?)
17.7.2013 0:50

Zdravím do Břeclavi, Mirku!

Sivé mapy na bobuliach už zrejme svedčia o prerastaní podhubia do vnútra, kuratíva už bude asi problematická. Pozor na Karathane New uprostred leta, po ňom už údajne strobiluríny zaberajú slabo.

V nedeľu som našiel prvý výskyt múčnatky- iba na strapcoch- na krásne zarodenej Krasotke bez hráškovatenia (oproti minulej sezóne). Musel som teda Krasotku postriekať tretí raz- použil som monovalentný Falcon a pridal pár kvapiek moderného prípravku Break Thru S 240 na zvýšenie kuratívnej účinnosti postreku. Ostatné stoláky sú zatiaľ OK, 2 bivalentné postreky zdá sa stačili.

Podraz s Reginou je, Mirku, príkladom túžby výrobcu sadeníc, predať za každú cenu, trebárs aj pod značkou Made in USA. Tiež som po 2 rokoch zistil, že namiesto veľkých vajcovitých žltých bobúľ údajnej sorty Muskatay mi zarodil obyčajný Prim. Obetoval som z neho aj ten posledný k počudovaniu obrovský strapec, aby som na kmienkoch Muskatay alias Prim umožnil vyrašiť očkám výkonnejších odrôd Ljubimyj a Bordovaja Mantija.

Rašiace očká Bordovej Mantije a takmer metrový výhon vyrašný z očka Ljubimyj na kmienkoch Muskatay=Prim.V pozadí prvá úroda sadenice Jubilej Kostrikina a vlani naočkovaného Aladdina.
Rašiace očká Bordovej Mantije a takmer metrový výhon vyrašný z očka Ljubimyj na kmienkoch Muskatay=Prim.V pozadí prvá úroda sadenice Jubilej Kostrikina a vlani naočkovaného Aladdina.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
host - 96.10 (?), 28.6.2013 21:55

On ten pán ještě pokračoval slovy: "Je to liána, je zvyklá se přizpůsobit. Ví, že se s ní nemůžu na několika hektarech mazlit."
(Nahraďte sloveso mazlit něčím peprnějším.)

Mluvíte mi z duše... Poslední 3 dny zalamuji, narovnávám, něco vyvážu, nahoře osečkovávám a dole kontroluji kmínky a půdu. Dnes večer konečně hotovo, pohled na štíhlé řady mě naplňuje uspokojením smiley.

Před chvíli jsem dokončil ošetření po 16 dnech. Když vidím, že rosič i smáčedlo plní svou úlohu na jedničku, navíc po patogenech ani stopy, roztoči na ústupu, dobrý pocit se násobí. Hálčivci mi sice trochu probraly úrodu - mno, alespoň to nemusím řešit s těžkým srdcem já laugh.

A teď se modlit, aby nedorazila nějaká pohroma...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 5.7.2013 7:56

Přikládám pár aktuálních fotek a konstatování že jsem objevil u baráku padlí na střapci Kišmiše Luč. a včera na zahradě na Arkadii. Je možné že jsem střapec Kišmiše postřikem naposledy nezasáhl a na zahradě jsem ještě neošetřoval. Všude se projevuje nedostatek místa, doposud jsem byl omezován při postřiku sklizní jahod, nyní ještě potřebuji sklidit rybíz. Bohužel jsem zjistil že bílá netkaná textilie, kterou zakrývám zrající okolí, dokáže postřik částečně propustit. Falcon má OL nějakých 14 dnů, podobně je na tom Ridomil ale to je v případě révy, Revus ještě méně. Nechci však riskovat úlet na okolní zrající plodiny.

Červená chrupka
Červená chrupka
Arkadia po ošetření
Arkadia po ošetření
Original poprvé rodící vypadá zajímavě
Original poprvé rodící vypadá zajímavě
Kodrjanka sprchla ale meší počet bobulí je nahrazen vyšším počtem střapců
Kodrjanka sprchla ale meší počet bobulí je nahrazen vyšším počtem střapců
Kodrjanka a Afrodita
Kodrjanka a Afrodita
Ošetřená Afrodita
Ošetřená Afrodita
Kišmiš Luč. odkvetl nejhůře.
Kišmiš Luč. odkvetl nejhůře.
Dunav
Dunav
Ustojčivyj Dokučeavoj
Ustojčivyj Dokučeavoj
Neznámá odrůda od kamaráda, připomíná mi trochu Arkadii
Neznámá odrůda od kamaráda, připomíná mi trochu Arkadii
Dokučeavoj Ust.
Dokučeavoj Ust.
Pannonia?
Pannonia?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 16.7.2013 17:59

Z toho padlí už začínám být bezradný, v neděli ráno jsem postříkal Karathanem i přímo na střapce a dnes se mi zdá že je to ještě horší, jako by postřik neúčinkoval nebo ještě nezabral, není přece možné aby se po důkladném ošetření a doslovném omytí hroznů padlí šířilo dále, nebo ano? Falcon se mi zdál lepší ale schovávám si ho pro pozdější použití.

Nově vysazená koupená Regina má první střapečky ale vypadá to že jsem opět koupil zajíce v pytli, podle mne je to Prim jak vyšitý, jedině že by v následujícím roce bobule změnily tvar. Před pár lety tamtéž koupená Regina Reginou byla. Alespoň nebudu muset řešit zda odstraním Ustojčivyj Dokučeavoj který vypadá dobře.

Zabírá - nezabírá? Na bobulích jsou stále čšedavé povlaky které se dají setřít prsty a smrdí po houbách.
Zabírá - nezabírá? Na bobulích jsou stále čšedavé povlaky které se dají setřít prsty a smrdí po houbách.
Vlevo Kodrjanka které se padlí drží nejvíce, napravo Afrodita.
Vlevo Kodrjanka které se padlí drží nejvíce, napravo Afrodita.
Kodrjanka
Kodrjanka
Regina?
Regina?
Ustojčivyj Dok.
Ustojčivyj Dok.
Kodrjanka a Afrodita, takhle ještě nikdy nezarodily, škoda o to přijít.
Kodrjanka a Afrodita, takhle ještě nikdy nezarodily, škoda o to přijít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.234 (?), 17.7.2013 0:50

Zdravím do Břeclavi, Mirku!

Sivé mapy na bobuliach už zrejme svedčia o prerastaní podhubia do vnútra, kuratíva už bude asi problematická. Pozor na Karathane New uprostred leta, po ňom už údajne strobiluríny zaberajú slabo.

V nedeľu som našiel prvý výskyt múčnatky- iba na strapcoch- na krásne zarodenej Krasotke bez hráškovatenia (oproti minulej sezóne). Musel som teda Krasotku postriekať tretí raz- použil som monovalentný Falcon a pridal pár kvapiek moderného prípravku Break Thru S 240 na zvýšenie kuratívnej účinnosti postreku. Ostatné stoláky sú zatiaľ OK, 2 bivalentné postreky zdá sa stačili.

Podraz s Reginou je, Mirku, príkladom túžby výrobcu sadeníc, predať za každú cenu, trebárs aj pod značkou Made in USA. Tiež som po 2 rokoch zistil, že namiesto veľkých vajcovitých žltých bobúľ údajnej sorty Muskatay mi zarodil obyčajný Prim. Obetoval som z neho aj ten posledný k počudovaniu obrovský strapec, aby som na kmienkoch Muskatay alias Prim umožnil vyrašiť očkám výkonnejších odrôd Ljubimyj a Bordovaja Mantija.

Rašiace očká Bordovej Mantije a takmer metrový výhon vyrašný z očka Ljubimyj na kmienkoch Muskatay=Prim.V pozadí prvá úroda sadenice Jubilej Kostrikina a vlani naočkovaného Aladdina.
Rašiace očká Bordovej Mantije a takmer metrový výhon vyrašný z očka Ljubimyj na kmienkoch Muskatay=Prim.V pozadí prvá úroda sadenice Jubilej Kostrikina a vlani naočkovaného Aladdina.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 227.234 (?), 17.7.2013 0:58

Dodatok k snímke: Očká Bordovej Mantije vyrašili malinkým lístočkom a čakali niekoľko týždňov. Tak som nakoniec odstrihol zvyšok materského oblúka aj s obrovským strapcom "Muskatay" a nasadil mikroténové vrecko s troškou vody. Po pár dňoch sa očká dali do pohybu. Najvyšší čas! Potrebujem, aby do jesene zdrevnateli. Materská odroda má dosť bujný rast, tak pri troche šťastia a slnečného počasia by to Mantija mohla stihnúť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 195.175 (?), 23.7.2013 0:47

Napriek horúcemu počasiu som včera odstránil sáčik na vyrašenej Mantiji- vrecko už bolo tesné. Takže na koreni Muskatay alias prim od Juralu mám dva kmienky. Na jednom kmienku je z očka vyrašený výhon Ljubimyj, na druhom 3 očká Bordovej Mantije. Jedno z nich uschlo, druhé živorí a tretie vyrástlo. Dúfam, že výhonok nezničí slnečný úpal.

Tri očká Bordovej Mantije po odkrytí sáčku.
Tri očká Bordovej Mantije po odkrytí sáčku.
Uschlé očko som odstránil a obidve rezné plochy zatrel akrylátom.
Uschlé očko som odstránil a obidve rezné plochy zatrel akrylátom.
Ljubimyj na vedľajšom kmienku má obrovské listy. Ak výhon vyrašený z očka na budúcu sezónu zarodí, predpokladám, že aj bobule budú obrovské.
Ljubimyj na vedľajšom kmienku má obrovské listy. Ak výhon vyrašený z očka na budúcu sezónu zarodí, predpokladám, že aj bobule budú obrovské.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 17.7.2013 8:35
Zdarvíčko Pa'lo, zkusím ještě naposledy ten Falcon a pak už asi nezbyde nic jiného než každou bobulku "poumývat" nějakým tím eko prostředkem, včera jsem si totiž všiml na Kodrjance prvních modrajících bobulí.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2013 7:04

Dal jsem mix Falconu s Revusem, pár kapek smáčedla a šedavý povlak na bobulích zčernal, předpokládám že je to známka účinku postřiku. Další padlí jsem objevil opět na Kodrjance, tentokrát na zahradě, ale zatím jen na několika málo bobulích (o víkendu ošetřeno Karathanem). Počasí je nádherné teplé (dnes ráno 18°což je na léto zn. ideál), zatím bez srážek, ale např. včera bylo hodně dusno, tzn. že tlak na choroby je stále velký. Peronospora zatím omezeně, sem tam nějaký list a něco na střapcích, ta se mi zatí daří zvládat (vystřídal jsem Ridomil a Revus).

Používáte někdo také Revus? A i na ošetření jiné plodiny než na které je u nás registrován?  

Ustojčivyj Dokučeavoj - to je držák, s chorobami problém nemá, stanoviště je celkem luftující.
Ustojčivyj Dokučeavoj - to je držák, s chorobami problém nemá, stanoviště je celkem luftující.
neznámá mi odrůda, ošetřena jenou, zatím se drží, a spodním střapci nejspíše peronospora, napadena spíše breberkami hálčivec-vlnovník.
neznámá mi odrůda, ošetřena jenou, zatím se drží, a spodním střapci nejspíše peronospora, napadena spíše breberkami hálčivec-vlnovník.
Kišmiš Luč.
Kišmiš Luč.
Pannonia
Pannonia
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Arkadia
Afrodita
Afrodita
Original
Original
Kodrjanka
Kodrjanka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4475) - 38.136 (?), 19.7.2013 7:13

Není Revus jen na brambory?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 19.7.2013 7:38

Revus je u nás registrován jen na brambory, v USA skoro na "všechno". Když se mrknete do manuálu tak jsou tam navíc i zajímavě krátké OL.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika