Black Magic



host - 154.254 (?)
29.9.2019 23:15

Zdravim, vedel by mi niekto poradiť odrodu ktorá je chuťovo podobná Kodrjanke/Black magic ale odolnejšia voči chorobám?

Ďakujem.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 4.9.2013 8:55

Ajvaz nemám ale u Pannonie mohu potvrdit, vloni byly střapce volné a bobule oválnější, letos jsou kulaté a namačkané na sobě jako u mošťáků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 161.60 (?), 4.9.2013 17:32

"Je až s podivem, jak dlouho to některé jedince drží." Už sme si tu zvykli na podráždené a nerudné prejavy niektorých jedincov. Taká už je holt príroda a taký je život. Ak by sme sa nepochválili napr. s tým, aké hrozno nám dozrieva a koľko je v bobuliach semien, pripravili by sme sa o potešenie z toho, ako rôznorodý je tento botanický druh. Možno by mohlo p. vjk zaujímať, že niektoré sorty viniča majú svoje klony, ktoré sa líšia nielen cukornatosťou, tvarom plodov, množstvom a tvrdosťou semien, kvalitou povrchu listov... Pri tejto príležitosti si spomínam na tvrdenie p.vjk, že Rhea (slovenský Jupiter) nie je bezsemenná odroda (v zmysle rudimentov), pričom ho nezaujímali fotografie mojej Rhey s narezanými bobuľami a mäkkými rudimentami semien ani popis autorky odrody D.Pospíšilovej, ktorá vo svojej ampelografii uvádza, že semeno Rhey je malé, rudimentárne, zelené, mäkké, a preto sa odroda považuje za bezsemennú. Prečo by p.vjk nemohol mať menej vydarený klon Rhey spadnutý do pytlíku pri nákupe sadenice? Tiež sa podivujem nad jeho názormi, ale úplne v pohode a bez zbytočného pohoršovania. Nech sa vám darí!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 4.9.2013 20:11

Dnes jsem balil do pytlíků střapce odrůdy Eva. Všiml jsem si že na jednom menším byly bobule volné a hodně protáhlé, na jiném zase kulaté a namačkané na sobě, největší podíl měly oválné bobule, takové mají i být. A to vše na jedné hlavě.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 11.221 (?), 4.9.2013 23:44

Mirku, v čase kvitnutia nebolo tento rok ideálne počasie. Veľa odrôd hráškovatelo a vytváralo atypické bobule. Vidím to najviac na krížencoch Talismana. Napriek tomu tie veľké, ktoré sa dobre oplodnili, strčia do vrecka množstvo drobných. Ani takéto strapce nie sú na zahodenie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 4.9.2013 20:46

Nevím, co je na větě "Je až s podivem, jak dlouho to některé jedince drží." nerudného a podrážděného.

Milý pane Paľo, opět, jako už po několikáté, mi vkládáte do úst něco, co jsem neřekl. Nikdy jsem netvrdil, že Rhea není bezsemenná odrůda. Pouze jsem uvedl, že v mých podmínkách má Rhea poměrně velké rudimenty. Tuto skutečnost potvrzují i někteří pěstitelé např. z Ukrajiny a Polska. Rád bych vás proto požádal, abyste pro příště s podobnými výmysly přestal.  Ať se daří i vám. VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 11.221 (?), 5.9.2013 0:09

Milý p.vjk, musím uznať, že tentoraz máte pravdu. Zalovil som v archíve diskúzie o sorte Rhea, kde som vás presviedčal o bezsemennosti tejto vydarenej odrody a ospravedlňujem sa za preklep, ktorý ste vtipne nazval výmyslom. Veľké či tvrdé rudimenty, o ktorých ste v minulosti písal, nemusia znamenať, že Rhea má zlé podmienky a takýmto spôsobom na ne reaguje. Verím viac druhej alternatíve= iný, menej vydarený klon toho istého kultivaru. Možno by nám viac o bezsemennosti Rhey vysvetlila samotná šľachtiteľka.

V záležitosti Black Magicu si takisto, na rozdiel od vás, nie som tak 100% istý, aj keď mnohé doteraz svedčí pre identitu s Kodrjankou. Cennejšie sú pre mňa poznatky a skúsenosti pestovateľov sorty Black Magic ako iba sprostredkované informácie z webových stránok. Nie je vylúčené, že zo strany Juralu ide opäť o zavádzanie zákazníkov, ale dokiaľ mi Black Magic nezarodí, budem stále dúfať, že ide o bezsemenného veľkoplodého rezistenta. A potom vám strapec s narezanými bobuľami rád odfotím. Pekný zvyšok týždňa!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 198.178 (?), 12.3.2016 10:21

Škoda, že diskuse skončila. Zajímá mne, jak zarodila Black Magic v roce 2015 díky překrásnému létu, jaký tvar bobule nakonec mají. Mně réví vymrzlo hned prvý rok po jarní výsadbě, i když během roku vyrostl a vyzrál krásný cca 2 metrový prut...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 154.254 (?), 29.9.2019 23:15

Zdravim, vedel by mi niekto poradiť odrodu ktorá je chuťovo podobná Kodrjanke/Black magic ale odolnejšia voči chorobám?

Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.66 (?), 11.3.2021 0:45
Tiež som si vyhliadol Black magic. Tak ako to dopadlo s tým black magicom pán Paľo? Termín dozrievania, odolnosť,bezsemennosť...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  6,  7,  8,  9   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika