Roundup



host - 144.38 (?)
10.7.2017 10:27

Asi před hodinou jsem byl za velmi dobrým známým, který dlouho pracoval jako předseda představenstva rolnické družstva. A ptal jsem se na vámi uváděnou desikaci obilí a on se jen usmál, že to je holý nesmysl, protože k tomu není naprosto žádný důvod. A já si teď jen s úsměvem představuju, jak traktorista jezdí po lánu obilí a vyhledává ty zelenější části, aby je mohl postříkat. Opravdu pozoruhodné.  Stanislaw

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.63 (?), 9.7.2017 19:18
Nie som si istý či má zmysel reinkarnovať celú tú diskusiu o glyfosáte, ktorá tu už v minulosti prebehla aj na iných vláknach. Isté je, že informácie aj ohľadom kancerogenity sú rôzne (jedna z nich viď foto). Asi platí, že herbicíd môže byť dobrý sluha, ale zlý pán. Abúzus (nadužívanie bez miery) prírode a nám ako jej súčasti (sic!) určite neprospieva, na druhej strane v niektorých prípadoch môže byť herbicíd neoceniteľným pomocníkom. Každý si svoju mieru jeho (ne)používania môže nastaviť sám, bohužiaľ neovplyvníme jeho zneužívanie inými. Ja som tiež prešiel vývojom a teraz už glyfosát v záhrade nepoužívam vôbec (len občas na plevel okolo záhrady). V záhrade som ho nahradil motykou, ale tiež chápem že nie každý má dosť času a síl riešiť plevel v záhrade iba motykou. Svoj postoj preto nikomu nevnucujem, ale určite by ma potešilo keby sa glyfosát používal čo najmenej. IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
frantisek_frantisek - (2) - 240.18 (?), 9.7.2017 20:00

Děkuji za Vaši milou reakci.

Doporučuji si tedy nalézt vyjádření IARC což je mezinárodní agentura pro výzkum rakoviny, co si myslí o glyfosfátech.

Jinak k ekoteroristovi mám daleko - zatím jsem jen ve fázi kultivace zahrady, ale i tak děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 9.7.2017 20:29

Jen pro doplnění - účinnou látkou Jacutinu nebylo DDT, nýbrž lindan (derivát HCH).
   Je pravda, že dopady DDT byly kontroverzní. Zachránilo řadu lidí před malárií, ale v játrech se střádá.
 Nevím, jak obilí, ale místní zemědělci před časem stříkali Roundupem kvůli desikaci řepku a postříkali mi čtvrt zahrady. Musím uznat, že se mi omluvili a zaplatili nové stromky. Tedy až poté, co jsem je upozornil, že pozvu odborníky na životní prostředí a neveřejnoprávní TV.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.38 (?), 9.7.2017 20:35
No, jenže ta agentura glyfosat zmiňuje jako pravděpodobný karcinogen, kdežto oraganizace pro výživu, který spadá pod OSN uvedla, že pravděpodobně nepředstavuje žádné riziko. Tak si vyberte. Stanislaw
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.208 (?), 9.7.2017 21:47

"proč by někdo desikoval obilí, když to spolehlivě dozraje samo od sebe?"

Desikace obilí je bohužel běžná věc. Pokud pomineme informace z internetu, kterým nevěříte, tak mám informace přímo od zemědělců. Jedním z důvodů je to, že jednotlivá pole dozrávají nerovnoměrně. Zemědělci chtějí, aby mohli kombajny sklidit vše naráz, tedy aby se před sklizní zelenější části vyrovnaly těm dozrálejším. O tomto způsobu sklizně bohužel spousta lidí neví.

Na internetu jsou leckdy i nepravdy a mystifikace, ale zkuste si vygooglit pár dní starý článek od agentury Reuters: "California to list herbicide as cancer-causing".

Už to, že je kolem glyfosátů nějaká pochybnost i to jak jsou masivně nadužívány by mělo vést alespoň k zamyšlení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 144.38 (?), 10.7.2017 10:27

Asi před hodinou jsem byl za velmi dobrým známým, který dlouho pracoval jako předseda představenstva rolnické družstva. A ptal jsem se na vámi uváděnou desikaci obilí a on se jen usmál, že to je holý nesmysl, protože k tomu není naprosto žádný důvod. A já si teď jen s úsměvem představuju, jak traktorista jezdí po lánu obilí a vyhledává ty zelenější části, aby je mohl postříkat. Opravdu pozoruhodné.  Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.7.2017 10:54

Inu, kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp. Pan předseda je mimo obor už dlouho?

A teď úplně vážně - ochrana rostlin Roundup před sklizní.

Také letecká aplikace je u ucelených ploch běžná. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.38 (?), 10.7.2017 11:13

Pan předseda šel do starobního důchodu letos na začátku dubna. Jsme stejně staří. Máte ještě další podobnou duchaplnou otázku?

Ta letecká aplikace je ale jen o řepce, kde je to obilí? Opravdu si umíte představit, jak nad lánem obilí krouží letadlo a vyhledává nějaký zelený ostrůvek k postříkání? Umíte si představit tu nehoráznou cenu této aplikace? Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 10.7.2017 12:01

Dobrý den.
Omlouvám se za předchozí legrácku. Ale nemohu si odpustit další: nesouhlasím, z řady důvodů, s prodlužováním tzv. důchodového věku. A není to proto, že mám o hodně menší česnek (taky mám pěkný).
Tato technologie prostě je. S manuály a návody (jak píší kolegové). „Představit si nehoráznou cenu?“ Proti ceně za sušení vlastně pakatel (Nejdražší je pracovník a toho nemůžete, když už ho máte, dát do ledničky, ale platíte ho, tak jako tak. Zařízení na postřik se opotřebovává i když stojí. Takže vlastně jen PHM a chemie. A vlastně by tam chemie přišla později stejně. Takhle má zároveň dvě funkce.)
Určitě nic ve zlém. Ať nám to roste. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mike Dundee - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (206) - 211.122 (?), 10.7.2017 11:15

Uvádíte že "dlouho pracoval", tedy již nepracuje a nepřišel do kontaktu s inovativními technikami...? Desikace obilí je fenomén posledních pár let. Poprvé jsem se s tímto pojmem setkal loni - můj dobrý kamarád se přátelí se zaměstnanci zemědělského družstva na konicku a vyslechl si jejich debatu, jestli a kdy před žněmi postříkají pole obilí glyfosáty. Prý se to tak podle nich posledních pár roků dělá. Zprvu jsem tomu také nevěřil, pak jsem o tom hledal a našel další informace na internetu.

Pomohu vám a uvedu např. výňatek z tohoto článku.

Mezi prvními na Rakovnicku se konečně zakously do lánů ozimého ječmene kombajny Zemědělského družstva Lašovice. Na Rakovnicko přejely z Kačice, kde je jejich sklizeň hotová.

„Podle záznamů z minulých let jsme začínali desátého, nanejvýš dvanáctého července. A to nám ještě teď pomohla desikace porostů, bez ní bychom začínali také až po neděli," vypočítával na poli u Skřivaně předseda Zemědělského družstva Lašovice František Zralý s tím, že potřebují každý den, proto je desikace důležitá. „Potřebujeme dostatek času na zasetí řepky ozimé a také na podzimní vápnění," dodal.

Já zapomněl, na internetu vlastně ničemu nevěříte... Pak mi ale vysvětlete, proč firma Horsch vydala manuál k desikaci porostů včetně obilí, když k tomu podle vás vlastně není vůbec žádný důvod:

Horsch - manuál

Za vhodných klimatických podmínek se dávky glyfosátu pohybují od 400 g/ha při desikaci obilovin...

výhody desikace -... usnadnění sklizně,  menší ztráty při sklizni, snížení rizika poléhání...

Mezi nevýhody patří - omezení zkrmování slámy...

Záznam rozhovoru s jedním profesorem, který se dlouhodobě věnuje problémům zemědělství a české krajiny a také zmiňuje desikaci obilovin bohužel nemohu znovu dohledat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika