Lze pěstovat ovocné stromy na orné půdě?



PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?)
19.12.2018 11:42

Už vám píše kolega, že to nechtějí dělat, aby neubývalo zemědělské půdy. Když se staví automobilka na nejlepších polích, je to teď. Když to potřebuju přepsat, protože už dvě generace je ten kus "pole" za chalupou oplocený a rostou tam jabloně, chodím jak Asterix a Obelix v tom filmu po ouřadě a ničeho nedosáhnu, takže z toho platím dál.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 168.21 (?), 23.1.2019 14:19

tak zrovna myslivci by si na mě mohli jít stěžovat, že jsem si oplotil část jejich honitby, když jsem si oplotil vlastní pozemek. Ten jejich myslivecký paskvil, podle kterého si můžou založit honitbu na zemědělských pozemcích, sadech a zahradách, aniž se musí obtěžovat to alespoň ohlásit majiteli pozemků, natož se majitele dokonce ptát nebo od něj získávat souhlas, mě už dlouho štve. A určitě nejsem sám. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.64 (?), 24.1.2019 0:35

K prakticky každému pozemku vede cesta (resp. je tam přístup). Já mám pozemek (pole)  v pokračování zahrady, takže jen udělám nová vrata.ve stávajícím plotě. Ale opravdu se mně na místním SÚ na nic jiného, než na souhlas s nadřízeným (okresním) SÚ neptali   a jasně řekli, že mohu oplotit a v souladu s výkladem okresního SÚ (ten jsem citoval výše) tam sázet, pěstovat, či chovat zvířata. Dokonce by tam šla postavit čistička, studna, salaš atd..O myslivcích ani orgánech ŽP ani nepípli a já se raději neptal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z H - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (690) - 112.187 (?), 24.1.2019 7:32

Ano, jak říkám - z pohledu vašeho SÚ je to zřejmě ok. Jsou ale i jiné zákony, ve kterých jsou popsána práva myslivců, povinnost zachovat prostupnost krajiny, nemožnost oplocovat v určitých místech, vodní zákon - zákaz oplocování do 2m od vodního toku, atd. Ta prostupnost, jestli si dobře pamatuji, spočívá v tom, že pozemky obecní a právnických osob musí být prostupné, soukromé, pokud jsou oplocené, musí mít možnost si plot otevřít a projít. Podrobnosti ale nastudované nemám. Vy ale píšete, že váš pozemek sousedí se zahradou - není tedy nakonec v extravilánu, ale v intravilánu, kde se prostupnost krajiny neřeší?

Být ve vaší situaci, plot bych postavil a spoléhal se na soudnost lidí.

Nicméně, abyste nebyl v klamu - píšete o výkladu okresního SÚ, ale to, co jste sem zkopíroval, je pouze způsob využití vašeho pozemku tak, jak povoluje územní plán vaší obce. Nevidím v tom textu žádný výklad ani rozhodnutí SÚ, zda můžete stavět plot kolem pozemku. Říkáte, že ke každému pozemku vede cesta. Zjišťoval jste si opravdu z katastru, zda s vaším pozemkem třeba z druhé strany nesousedí cesta, která je ve vlastnictví obce/státu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 19.12.2018 11:25

Neviem, aká legislatíva platí v Čechách, no na Slovensku je myslím potrebné ornú pôdu preklasifikovať na sad/vinicu, inak sa tam môžu oficiálne pestovať iba poľnohospodárske plodiny ako pšenica, kukurica, jačmeň, atď... Či to pri malých výmerách aj niekto kontroluje, neviem.

Minulý a tento rok som tiež sadil do voľnej prírody na okraj poľa ovocné stromy. A tiež som využil individuálnu ochranu stromov (viď obrázok). Na fotke to asi nie je moc dobre vidieť, no okolo každého stromu je cca 80 cm bezplevelný kruh, ktorý cez rok 1-krát mulčujem hrubšou vrstvou sena. Tú potom na jeseň zarýľujem. Stromy sú bez zálievky a toto horúce leto prežili všetky minuloročné stromčeky.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6461) - 9.135 (?), 19.12.2018 11:42

Už vám píše kolega, že to nechtějí dělat, aby neubývalo zemědělské půdy. Když se staví automobilka na nejlepších polích, je to teď. Když to potřebuju přepsat, protože už dvě generace je ten kus "pole" za chalupou oplocený a rostou tam jabloně, chodím jak Asterix a Obelix v tom filmu po ouřadě a ničeho nedosáhnu, takže z toho platím dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 19.12.2018 12:48

Vysázel jsem stromořadí na svém pozemku mimo zastavěnou část obce. Pozemek je ohodnocen jako "neplodná půda - trvalý travní porost." Měl bych žádat dodatečně o nějaké povolení?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 168.103 (?), 19.12.2018 13:30

Já jsem přesvědčený, že ne. Koho zajímá, zda na vašem pozemku roste jen tráva nebo tráva a stromy, které jste vysadil? Komu to může vadit? Snad jen správcům inženýrských sítí, pokud budou stromy vysazené v ochranných pásmech. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 168.103 (?), 19.12.2018 13:39

jiná situace nastane, když si budete chtít pozemek mimo zastavitelné území oplotit. Ono se jaksi očekává, že v oploceném pozemku budou taky někde vrata nebo vrátka a tam už jde také o pozemek, ze kterého se na oplocený pozemek vstupuje. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 120.64 (?), 19.12.2018 13:51

Díky za odpověď, oplocení nemám v úmyslu. Z důvodu procházející zvěře, zapěstovávám čtvrkmeny až polokmeny na bujně rostoucích podnožích a chci přinutit neplodnou půdu aby plodila smiley. Stromkům se zatím jakžtakž daří, některé již zaplodily. Ale v suchých létech by ocenily dodatečnou závlahu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 182.44 (?), 19.12.2018 13:43

Ja by som nežiadal a nechal to tak. Doteraz sa mi viackrát potvrdilo, že niekedy je lepšie byť ticho a neupozorňovať na seba. V opačnom prípade to má za následok zbytočné komplikácie a problémy. Hlavne ak sa jedná o komerčne nezaujímavú plochu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika