Čím ohraničit trávník od kůry nebo kamínků



host - 191.1 (?)
30.5.2013 19:46

Dobrý den, jelikož je přítel obkladač, napadlo mě, že bych zbylé kachle a dlažbu použila na stojato zapuštěnou kolem záhonů proti prorůstání trávy. Něco na způsob těch plast.  pásů. Akorát bych je měla ráda komplet zapuštěné v zemi, aby nebyly vidět. Proti přerůstání je chci klást přes sebe cik cak. Myslíte, že to má životnost? Zkoušel jste to někdo?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 187.70 (?), 14.1.2011 13:58

Zdravím všechny,

už se těším na jaro a pročítám starší příspěvky. Jen se chci zeptat pani Marie, zda ty dřevěné plůtky nehnijí, když jsou zapuštěné v zemi, moc se mi líbí a začínám o nich uvažovat.

Děkuji Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marie12 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (429) - 64.226 (?), 14.1.2011 20:03

Zdravím Jano, plůtky máme už třetí rok prozatím ještě nic nezhnilo, jsou impregrované tlakem a koupené v horm... M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 76.70 (?), 18.1.2011 11:16

Pani Marie, děkuji za odpověď, už začínám hledat, kde koupit a budu instalovat.

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.34 (?), 18.1.2011 13:49

Já mám palisádové obruby z půlkuláčů, které jsem zakoupila v OBI. Byly tlakově impregnované. Po 12 letech jsou už na konci své životnosti a budu je muset vyměnit. Především je zvetšelé dřevo okolo kovových svorek, takže se jednotlivé díly uvolňují. Asi pořídím něco trvanlivějšího. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 58.20 (?), 25.10.2013 10:34

Doporučuji žulové kostky. Jsou téměř nezničitelné a jejich životnost je neomezená. Takže vypadají hezky a ještě vydrží - co víc si přát. Jen pozor na čistě žluté žulové kostky - ty se již nevyrábí a stavebnictví se jich chtějí zbavit, doporučuji je ale již nekupovat (přidávám obrázek těch žlutých ať víte na co si dát pozor)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.1 (?), 30.5.2013 19:46

Dobrý den, jelikož je přítel obkladač, napadlo mě, že bych zbylé kachle a dlažbu použila na stojato zapuštěnou kolem záhonů proti prorůstání trávy. Něco na způsob těch plast.  pásů. Akorát bych je měla ráda komplet zapuštěné v zemi, aby nebyly vidět. Proti přerůstání je chci klást přes sebe cik cak. Myslíte, že to má životnost? Zkoušel jste to někdo?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Maty - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (976) - 92.43 (?), 30.5.2013 20:46

Může být dlažba "mrazuvzdorná", ale každá dlažba v zemi natáhne vlkost a pak začne v zimě praskat. Však je to keramika. Nedoporučuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 101.245 (?), 2.2.2014 11:11

Také jsem vyzkoušela z počátku budování zahrady dřevěné půlpalisády vázané drátkem k sobě po caa0,5m/, ale do 5 let shnily, staré cihly se také postupně rozpadly. Nakonec se mi to lábí bez ničeho. Mám záhony zapuštěné od trávníku caa 5 cm níž a tráva se dobře seká sekačkou. Jedu jednou stranou kolečkama sekačny po kraji záhonu/po kačírku či štěpce/l Samožřejmě mám pod záhonem až do konce, kde začíná tráva černou textilii. Nic mi neprorůstá, sice 2x za léto kraje musím ostříhat nůžkami na trávu, protože tráva má tendenci si lehat, tak pak ji sekačka už dobře nevezme a každé jaro vezmu lopatku nebo ryč a maličky kousek caa 3-4 cm odryju, přece jenom si hlína po krajích za to léto sedne. Je to takové přirozenější lemování. Beru si k tomu vždycky hrnek kafe, který stále popondávám a je mi přitom úžasně, milovníci zahrady určitě mě chápou. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika