Bažant na zahradě



Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?)
26.4.2011 11:35

Do zásypu se plevy určitě nedávali jako krmivo, ale jako taková podestýlka výstelka. Možná se tam ani nedávali jako takové, ale mohli tam i zbýt, když se tam daly nevymlácené klasy. Do těch plev se pak zamíchalo jako krmivo zrní.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 209.225 (?), 13.12.2010 19:55, zobrazeno: 82546x

Bydlím na okraji města, za zahradou bývalo území nikoho, kde byli mj. bažanti. Teď je tam fotovoltaická elektrárna a na zahradu se mi tak přemístil jeden kohout. Celkem mi nevadí, zahrada je okrasná, jen nevím čím a jak mu pomoct s případným dokrmováním. Máme tu už 50 cm sněhu a spadaná jabka už pod sněhem nenajde. Jo a ještě pro vtipálky - bažanta na víně z něho udělat nechci. Tak díky za rady...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 1.194 (?), 13.12.2010 20:20

Můj souhlas s tím, že nebude upraven na víně. Chtělo by to kousek zastřešené plochy, která nezapadne sněhem a zde krmení. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 209.88 (?), 14.12.2010 0:37

Bažant miluje růžičkovou kapustu i když je zmrzlá.Sousedi ji z nějakého důvodu pěstují a bažanti na ni celou zimu chodí.Nevím přesně, jaký je záměr sousedů, zda krmit bažanty, nebo sebe, ale to je jejich problém.Mě je celkem jedno, čím je bažant živený.Chutná mi upravený jakkoli.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 30.69 (?), 16.12.2010 7:57

Zdravím, zkuste se zeptat nějakého myslivce v okolí. Často chovají bažanty v bažantnicích a mají s tím zkušenosti. Ale určitě nic nezkazíte nějakým zrním jako pšenice a tak. Každopádně souhlasím s názorem, že je potřeba sypat mu to na zakryté místo. Udělat na zemi takový zásyp - 4 sloupky, na tom sříška, nemusí to být vysoké, tak aby se tam prostě bažant vešel a choval..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.2 (?), 19.4.2011 16:03

Dobrý den bažatům postačí jak píšete kousek té stříšky, nebo zásypu kam nebude padat sníh a co se týče potravy stačí nasypat trochu zrní a kousek jabka nebo nějaké zbytky z kuchyně, nepohrdnou ničím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 241.251 (?), 20.4.2011 11:38

Taky bych chtěl na zahradě bažanta, skoro vám ho závidím. Hlavně bych rád vyměnil za srnčí - to nám okouše i to, co nechceme :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 193.247 (?), 24.4.2011 12:31
Úplně nejideálnější by bylo udělat tzv. bažantí zásyp.Tvar podobu najdete na gůglu. Pak zajít do nejbližšího zemědělského družstva a požádat o pytel plev. Budou se sice na vás koukat jako na blázna ale plevy se obvykle vyvážejí nebo se jinak likvidují. Určitě vám pytel dají. Pokud nebudou plevy tak pšenice, kukuřie,proso, slunečnice. Jak tady někdo psal tak ideální je růžičková kapusta nebo i obyčejná, jablíčka a pod.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.108 (?), 25.4.2011 17:01

Už jste dlouho nebyl na vesnici, že? Kde by ty plevy asi vzali?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 153.130 (?), 26.4.2011 11:35

Do zásypu se plevy určitě nedávali jako krmivo, ale jako taková podestýlka výstelka. Možná se tam ani nedávali jako takové, ale mohli tam i zbýt, když se tam daly nevymlácené klasy. Do těch plev se pak zamíchalo jako krmivo zrní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 199.60 (?), 26.4.2011 17:24

Plevy sovisely asi se zkrmováním zadiny, což je odpad z výmlatu obilí. Bažanti jsou mými nechtěnými, přesto trpěnými společníky na zahradě. Loni mně vyklovali cibulky tulipánů, letos v předjaří sklidili cibule lilií. Zbyl po nich dvojřádek hlubokých trychtýřů. V létě pak naklovnou tu největší a nejkrásnější jahodu a nechají ji k mému obdivu na pěšince záhonů. Zato měsíční jahody sklidí dokonale. Nepřehlédnou je, a protože jsou malé vejdou se jim krásně do zobanu. Bobule révy, pakliže jsou nízko, alespoň nazobnou aby vosám usnadnili. Jak výše zmíněno, chutná jim růžičková kapusta, dále ranné zelí, kedlubny, ledový salát... jo a největší rajče také naklovnou, nejsou čučkaři. V tento čas jsou krásně vybarvení, čepejří se a natřásají, ozvučňují teritorium, perou se se svými soky a různě předvádějí. Také mě nadchne, když se popelí v dlouho vzcházejícím záhonu s mrkví. Zahradu mám zadělanou jak dvorek od slepic obzvláště pod místy, kde hřadují. Svoje negativní působení na zahradě si uvědomují, což je k poznání z jejich zbrklého vyklizení pozic, když přijedu. Pak znovu přicházejí a tváří se ctnostně. Jsou zkrátka k sežrání, ale sežerte je.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika