Ježek - co dělat, aby k nám přestal v noci chodit



host - 168.46 (?)
27.4.2020 19:18
Ano, kočka ho ignoruje. Ta naše se ale napřed popíchala, zkoušela ho tlapkou. Po té zkušenosti si ho už nevšímá.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
Nocenka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (62) - 240.66 (?), 29.7.2010 15:05

Baví mě ten počet "odborníků" tady, kteří vědí všechno nejlíp a mají dokonale vycvičené psy.

Nicméně já jsem mluvila o foxteriérovi a jednoduše si trvám na tom, že loveckého psa holt některé věci neodnaučíte, i kdybyste se na hlavu stavěl. Argumentovat tu poslušností služebních plemen typu NO je dost od věci.

Padaly tu nějaké narážky ohledně pořizování psů místo dětí a podobné nesmysly - na to nehodlám reagovat, neboť dotyčný pán o mě nic neví, takže tohle je jenom mlácení prázdné slámy. Vést diskusi na této úrovni může jinde.

Nemyslím si, že by sousedi tolik trpěli - předpokládám, že kdyby měli nějaké výhrady, ozvali by se. Vzhledem k tomu, že je to k nejbližším obydlím minimálně pár desítek metrů a než odvoláme psa, trvá to tak půl minuty max, troufám si říct, že o tom většinou ani neví. To ani nemluvím o frekvenci těchto jevů, která je poměrně nízká;o)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.4 (?), 3.8.2010 2:10

k původnímu dotazu... musíte mít zabezpečený plot tak, aby ježek nemohl nikde prolézt, takže žádné díry a mezi podezdívkou a plotem minimální mezery, pokud není podezdívka, tak gumové pásy a ostnatý drát pod sítem mezi sítem a zemí.Ježek musí váš plot obejít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.129 (?), 15.10.2010 22:06

Teď mám doma ježka, kterého mám od malička, který se nám dotoulal na zahradu a také 3 psy.

Každý pes má jinou povahu a je v něčem výjimečný. Proto je nemůžeme soudit jako jednotné a dělat s nimi stejné věci. Já jsem ta, co má psy skoro jako děti, kteří jsou aktivní a hraví, ale jsou i vychovaní, rozhodně jsem se je ale nesnažila vychovat tak, jak to tu někteří "odborníci" píší.

Opravdu bych opravila plot a pejska tím nijak nestresovala, protože si myslím, že ho to neodnaučíte, ale to je otázka povahy toho psa a Vašich skušeností, a co jste ochotná/ý pro pejska obětovat.

Moji pejsci, když před tím uviděli ježka, doráželi na něj a hráli si s ním, štěkali, ale jak jsem řekla  "fuj", nebo "nesmíš", hned toho nechali, ježek se stočil do klubíčka a mám pocit, že se ho i báli... Teď si na sebe ale zvykli a už jsou kamarádi. ;)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 192.100 (?), 16.10.2010 3:55

Máme dva psy, ani jeden na ježky neštěká. NO si jich vůbec nevšímá, nezajímají ho. Bígl ten na ně taky neštěká, ten ale o ježky jeví mimořádný zájem, umí je ve dne aktivně vyhledávat v jejich úkrytech a v noci zpozoruje ježky co pobíhají po venku. Po objevení ježka ani neštěkne a rovnou na ně zaútočí, sbalit se do klubíčka není ježkovi nic platné. Bígl ho zakousne během několika vteřin, jak jsem před pár dny sám viděl.  Na zahradě pes najednou ode mne odběhl a na něco dorážel v trávě. Bylo už tma tak jsem neviděl co tam má, když jsem tam po pár vteřinách došel, byl tam už mrtvý potrhaný ježek. Tím se mi objasnila záhada, kde se před tím v krátké době u nás na zahradě vzali dva jiní mrtví ježci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 10.6 (?), 3.11.2010 19:36

Miro

Právě jsem si na iReceptar.cz - přečetl jak jsou ježci užiteční jelikož jedí slimáky.Také jich je málo a tak bych je ze zahrady nevyháněl naopak bych jim snad postavil domeček na zimu aby nemuseli jinam.Pes si časem určitě zvykne. Odkaz na stránky o ježcích.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 4.11.2010 15:08

Já se ho snažím v zahradě udržet už pár let, ale jestli u nás bydlí, netuším. Má připravené dvě kupy dřeva - jednu vyskládaných polen, druhou klestí, jenže taky díry pod plotem, takže možná zahradou jen putuje. Minule jsme sadili nové stromky, ježek šmejdil v bývalých zeleninových záhoncích asi 10m od nás a vůbec si nás nevšímal. Psi leželi opodál, chrněli, mezitím ho po očku sledovali, sem tam na něj zašli juknout - co tam má a jestli to není taky pro ně... Pak odcupital směrem ke klestí, ale jestli tam zalezl, nebo odešel pod plotem jsem si nevšimla  Vůbec ale netuším, jak na ježka reaguje taková kočka???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.51 (?), 4.11.2010 18:55

No jedno se dá říct s jistotou - rozhodně na ně neštěká.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 185.138 (?), 28.8.2011 18:13

Kočka ježka ignoruje, v případě že na ní zaštěká tak couvne a ty granule mu nechá. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.46 (?), 27.4.2020 19:18
Ano, kočka ho ignoruje. Ta naše se ale napřed popíchala, zkoušela ho tlapkou. Po té zkušenosti si ho už nevšímá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.96 (?), 24.7.2019 6:58
Okolo plota máme poukladané drevo a pravdepodobne si tam našiel aj domov z čoho nie som nadšená lebo pes nám chodil domov zablchaveny... Deti sa hrali na záhrade a zrazu pozerám že po nich niečo lezie a skáče, na sebe mali asi 50 blch a ja som skoro dostala infarkt!!! Momentálne riešime situáciu ako odblšiť záhradu a ježe vyhnať preč! Z milého a nevinného ježa máme škodnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika