Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 9.1.2020
Já to neprosazuji. Ale spíš bych tam lil slitky piva, zkažené mlíko, nahnilé ovoce nebo jiné odpadní látky s obsahem cukru. Určitě ne čistý cukr nebo nedej bože med. Mně stačí voda a teplo. Urychlovačů kompostů na bázi cukru je však na internetu... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 9.1.2020
Taky mi připadá tak trochu jako plýtvání, sypat do kompostu čistý cukr. Vzhledem k tomu, že tam máte hodně trávy, je tam i hodně dusíku. Močovinu tedy nepotřebujete. Cukr v takové směsi výrazně urychlí množení bakterií a tím i rychlost kompostování.... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 8.1.2020
žádný kompost -  bokaši ani nakaši - se nevyrábí bez přístupu vzduchu Jen na upřesnění: vedlejším produktem při anaerobní výrobě bioplynu je kompostu podobné hnojivo. Nevím, jak se jmenuje, netvrdím, že je to totožné, ale vypadá to stejně.... celý příspěvek >
Natírání kmenů vápnem 2020, 7.1.2020 Obsahuje fotku
Přestože se to někomu nemusí líbit, tak vaše stromky a stromky od 234.86 vypadají podle mého názoru moc hezky. Padla tady poznámka, že teď už je skoro pozdě na bílení vápnem. Je to pravda. Navíc namrzlé nezaschlé vápno se hned oloupe. Takže... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 7.1.2020
Nevím jistě jaký rozdíl by mohl být v provedení. Já dávám na roub peckovin sáček ať je jaro nebo podzim/zima. V zimě volím trochu delší roub. Očko obvyklé, ale ne krátké. Při očkování peckovin nechávám volný pupen a někdy dávám i dvě i tři očka. Očko... celý příspěvek >
Štěpování - a co potom?, 7.1.2020 Obsahuje fotku
Připomněli jste mi, že je třeba zkontrolovat atypické venkovní roubovance z listopadu a prosince. Teď už se venku roubovat úspěšně nedá. Jasná obloha přináší mrazivé noci. Teplota dosáhne nuly až někdy v poledne. Já skladuji jen koupené a darované... celý příspěvek >
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 6.1.2020
Tříkrálové přání Za několik hodin budou mít všechny Vilmy svátek. Ty balkánské, včetně té mé na okně, o hodinu dříve. Vilma mi udělala radost tím, že opět přežila dlouhé rizikové období bez dozoru. Odhadem snížená hladina v napáječce byla stanovena... celý příspěvek >
Bábiny zuby, 5.1.2020 Obsahuje fotku
Každoročně, po odklizení prvního velkého sněhu, chce po mě někdo ze známých osivo. Jenže to už je pryč. Tak jsem si pro jistotu nabral na lopatku předem trochu plůdků a plodů. Ty se neloupou a vysívají se tak jak jsou.
Natírání kmenů vápnem 2020, 4.1.2020
Vápno by po půl roce nemělo pálit. Na povrchu kůry jsou totiž mrtvé buňky a vápno je už částečně přeměněno na "vápenec" nebo někdy až na "sádru" (kyselé deště v topné sezóně). Pokud máte pádný důvod instalovat lep, můžete dát pod fólii papír.
Natírání kmenů vápnem 2020, 4.1.2020
Použít znehodnocené vápno k nátěru, je plýtvání vlastními silami a časem. Takové vápno je maximálně vhodné k povápnění záhonu, nebo do kompostu. To co popisujete je vhodné jen k vápnění. Svatá pravda. U jednoho pytle špatného vápna bych se také... celý příspěvek >
Přeroubování starší jabloně, poraďte, 3.1.2020 Obsahuje fotku
Jsem rád, že se tu najdou i optimisté, kteří úspěšné přeroubování připouštějí. Taky bych to zkusil, i když respektuji výše diskutovaná rizika. Já přeroubovávám vzrostlé stromy mnohem méně často oproti mladým podnožím. Takže zkušeností mám méně. Asi... celý příspěvek >
Natírání kmenů vápnem 2020, 3.1.2020
Hydratace je to co trhá pytle, aby to mohlo kabonizovat vzdušným codvě, tak to musí napřed vyschnout, což je v pytli málo pravděpodobné a v bečce, nebo jámě pod vodou, tu vodu nemusíme vidět, hlavně když se to maže, už vůbec ne, ale na okoralém... celý příspěvek >
Natírání kmenů vápnem 2020, 3.1.2020
Když dáte k 1kg suchého vápenného hydrátu asi 2 litry vody, po rozmíchání dostanete kašičku o viskozitě rozmíchaného jogurtu. Ta se dá roztírat. Vápenné mléko je na nátěr slabé. Kupovanou kaši ředím asi 1:1. Nevím, jestli je stejná jako ta vaše.... celý příspěvek >
Je rostlina papriky jedovatá?, 3.1.2020
O toxicitě ozdobných papriček se v češtině píše málo. V angličtině je skupina rostlin "ornamental peppers" botanicky označovaná někdy jako Capsicum annuum, někdy i jako S. pseudocapsicum a někdy jde o nespecifikované mezidruhové křížence.... celý příspěvek >
Je rostlina papriky jedovatá?, 2.1.2020
Ozdobné papričky (Solanum pseudocapsicum - rostlina) jsou jedovaté hodně, plody jen málo. Kromě člověka, působí toxicky na kočky, psy a koně. Zkuste si vyhledat heslo "ornamental pepper poisoning". Sladké papriky jsou zřejmě neškodné. Sousedka s nimi... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika