Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020 Obsahuje fotku
Pro p. Lysenko: říkáte to správně. Ve vazbách příspěvků jsou asi někdy poruchy. Moje černozem vznikala vypálením pralesa. Na okolních polích vídám ilegální vypalování plevelů a dřevin dodnes. Bokashi, které tam možná přidám, proto už nepotřebuje... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020
Na základní školu jsem taky chodil. A většinou jsem dával pozor. Nevadí mi, když mě budete také považovat za pomatence. Jsem na to zvyklý.  Uhlík z půdy fotosyntetizující rostliny neumí využít. Možná jste nedávala dobrý pozor na některé... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 18.1.2020 Obsahuje fotku
Bokashi nevyznělo v prvém kole příliš pozitivně. Mohlo to být tím, že většina diskutujících si tento proces nevyzkoušela, nepřečetla si o tom informace potřebné k diskusi ani si nepustila videa ze světa. To se týká i mě. Vůbec se nedivím, že byl tedy... celý příspěvek >
Presazeni rostlin, 15.1.2020 Obsahuje fotku
Pro FZ: Teď jste mě tedy dostal. Uznávám, že je to teoreticky nemožné a nebudeme se o tom proto dále bavit. Nemám tolik času. Musím přesazovat dokud nezačne pršet nebo sněžit. Taky to někdy zkuste. Já to dělám denně. Kdo s přesazováním stromků... celý příspěvek >
Presazeni rostlin, 14.1.2020
Není řeč o zemině, ale o kořenovém balu. Já si to nemyslím. Já často přesazuji v mnoha typech zeminy. Předpokládám, že s kořenovým balem přesazujete mnohem častěji.
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 13.1.2020 Obsahuje fotku
Možná by se teď hodila fotodokumentace k rostlinám, které skutečně vstoupily do třetí sezóny. Já tedy vím jen o třech. Kolega svou Vilmu*** (původně z mého výsevu) vůbec nestříhal. Nasazovala nahoře květy a plody i prosinci a lednu. Jenže rostla moc... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Můj názor (ne zkušenosti): Uvedené přípravky byly vícekrát testovány a obvykle s výsledkem "lepší než bez přípravku". Můj názor je tedy podobný. Kdo má problémy, tomu to obvykle pomůže. Kdo nemá vysloveně problémy, tomu to zlepší výsledky. Kompost... celý příspěvek >
Presazeni rostlin, 13.1.2020
Jsou to velké rostliny a složitá cesta. Pro vás je velmi důležité, aby se zachoval kořenový bal. Ten se v provlhčené zemině rozpadne. Ve zmrzlé nebo suché zemině (kromě písčité) však drží pohromadě. Já bych nejprve vyryl díru v kompostu, pak odrýpnul... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 13.1.2020
Romane, hlavně neztrácejte kuráž. A díky za náměty. Je pravda, že jsme vám v prvním kole jednoznačně prokázali, že efektivní „rozklad bokashi“ je z vědeckého hlediska nemožný. Na druhou stranu ho denně používají statisíce lidí na celém světě. Mě... celý příspěvek >
Cibuloviny do květináče - dovnitř, 12.1.2020 Obsahuje fotku
Tak už zase rychlíte? Já teprve začínám.
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020
 Já dávám nad hladinu ještě vrstvu suché trávy a není to pak tolik cítit. Taky se tam pak nemůže utopit pták nebo ještěrka a ani mouchy tam tolik nelezou. Na rostliny 1. trati to ředím 1:10 a na ostatní raději ještě víc.
Paprika jako dvouletka?, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Já jsem měl ořezané rostliny (sladké i ozdobné pálivé) ve vyhřívané místnosti se suchým vzduchem a nedělalo jim to dobře. Osychaly jim listy i květy apod. Mám je teď na jižním okně při velmi nízké teplotě (5-10°C) a je to lepší. Rajčatům však více... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Existují bombastická profesionální videa o aerobním i anaerobním rozkladu, kterým jako amatéři nemůžeme konkurovat. Např. jak supermarkety dokáži za 24 hodin zkompostovat biologický odpad z obchodu s přídavkem mikroorganismů při zkrápění vodou... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 11.1.2020 Obsahuje fotku
Vyfotil jsem dnes jak se za 3 měsíce rozložily výlisky z hroznů a výpalky ze švestek. Dužnina tedy rychle zmizla i v chladném počasí, ale ty pecičky... Sousedka tam na jaře vysije dýně. O kompostu mám u sebe jen jednu publikaci (R. Sulzberger:... celý příspěvek >
Výroba bokashi kompostu na zahradě, 10.1.2020
Je zbytečné používat invektivy nebo dělat z někoho hloupého. Chceme se snad v diskusi dopracovat správného názoru. Nejde o prestiž. Mluvili jsme o výhodách a nevýhodách při anaerobním a aerobním rozkladu biomasy, o zrychleném množení mikroorganismů... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika