Příspěvky uživatele - 162.128

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zelný salát jako v restauraci, 31.10.2008
já ho dělám tak, že zelí nakrájím, osolím, a proleji olejem (olivový, oříškový atd.). Přidám kmín. Nechám ho odležet (hodinu, i víc), tím proležením lehce zvláční, a pořád zůstane křupavý. Možno dokombinovat s koprem, křenem.  Druhý den je taky... celý příspěvek >
Přezimování - kopretinovec, oleandr, 27.10.2008
my dáváme oleandr do obýváku, protože nemáme možnost ho dát zimovat do chladu. Zatím (5 let)  to snáší dobře, a celou zimu nám překrásně kvete, je celý obsypaný květy. V létě na terase kvete ovšem méně :=) Asi jsme mu obrátili režim. 
úzký živý plot, 27.10.2008
čilimník nebude ale moc fungovat jako clona pro odclonění pohledu na sousedův binec. Je řídký, a kromě krátkého období květu je na něj pohled skutečně jako na koště.   Nám jako clona perfektně funguje plamének Tangutzký, poměrně rychle... celý příspěvek >
Co do truhlíku v zimě?, 27.10.2008
dnes jsem koukala na moc pěkně osazené truhlíčky v květinářství, měli tam tymián, vřesy, pak nějakou malou koniferu - cca 20 cm vysokou thujku nebo jalovec, do toho nakombinovaný břečtan a taky něco s červenými bobulemi (název bohužel neznám, někde... celý příspěvek >
Magnolie - pěstování a střihání, 24.10.2008
Magnolie patří k několika stromům a keřům, které opravdu nepotřebují řez. Sama si vytváří pěknou korunu, a kvete rok od roku bohatěji. Pokud chcete malý stromek, tak si vyberte odrůdu, která je už sama od sebe menší, nebo roste keřovitě. 
Podnože M7 a MM111, 23.10.2008
k M7 jsem našla že koření slabě, a stromky potřebují oporu. Zpočátku roste bujně, po nástupu do plodnosti růst ustává. Při srovnání intenzity růstu by měla být v řadě M9 - M26 - M7.
Broskvoň údržba teraz na podzim po zasadení a následná chem. ochrana, 23.10.2008
jo, jo, o mě říkaj že kdybych zasadila hrábě, tak obrazí :=) U některých rostlin se sama divím, co vše snesou :=)  
habry opadaly na podzim - je to OK?, 23.10.2008
To je tím, že je to letos sázené, nám taky první rok opadaly. Přírůstek máte na první rok solidní, ono to spíš většinou první rok nikdy moc neroste, protože většinu energie to věnuje na zakořenění. Střihu se nemusíte bát, živý plot stříhejte... celý příspěvek >
Broskvoň údržba teraz na podzim po zasadení a následná chem. ochrana, 23.10.2008
loni jsem sázela na podzim. Hlavně z důvodu že to předchozí jaro jsem broskev nesehnala... na podzim jsem narazila na tak krásnou, že jsem to riskla, protože měli poslední tři stromky RedHaven, takové pěkné, odhadem 3leté, tak amatér neodolá naivní... celý příspěvek >
Osázení kolem cesty, 23.10.2008
zvolila bych levanduli a třapatku, a dokombinovala bych to s okrasnými travami, různých výšek. Rozhodně ne vřes, ten by vám tam nevydržel, a mateřídouška je moc nizoučká.
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 22.10.2008
víte co je zajímavé? Kupovala jsem jabloně na dvakrát, ve stejném zahradnictví. Při prvním nákupu mi řekli že nemám zastřihávat, ale počkat až na jaro. Při druhém nákupu tam byla jiná obsluha, a ti mi jabloně na místě zastříhli, včetně... celý příspěvek >
Obnova sadu - 60ti leté švestky, 20.10.2008
pokud jsou ty staré stromy zdravé = bez šarky, tak by byla škoda je vykácet. Většina z nás dělá neustále kompromis mezi chutí nových odrůd a rizikem šarky na Domácí švestce. V sortimentu švestek bohužel nemám pocit, že nové odrůdy jsou chuťově lepší,... celý příspěvek >
Zalozeni travniku koncem listopadu?, 20.10.2008
my jsme zakládali trávník cca 15 listopadu, cca před 4mi lety. Zima tenkrát byla celkem tuhá, ale meli jsme hodně sněhu, takže trávník - teda těch pár stébel co vyklíčilo bylo pod sněhem, a to je asi chránilo. Přežilo to všechno a na jaře... celý příspěvek >
Voda na zahradě, 20.10.2008
pokud na svoje čerpání nepoužíváte čerpadlo, tak podle mě nic hlásit nemusíte. Se sousedama je to těžké, nejdřív jim vadí že tam voda teče, a teď že ji nemají. Ale rozhodně není vaší povinností jim vodu zadrženou ve vaší jímce poskytnout. Asi bych se... celý příspěvek >
Rozestupy nových ovocných stromků, 20.10.2008
jabloně máte na M9. Cca 1,8-2,5 metru od sebe. Budou to zákrsky, a vzhledem k tomu že mělce koření tak k nim dejte opěrný kůl, a ten tam nechte už napořád.. M9 nemá ráda zatravnění, takže kolem ní udržujte kruh půdy bez vegetace.  Zbytek... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika