Příspěvky uživatele - 162.128

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Plevel nemusí být brán nutně jako obtížný, či ano?, 17.10.2008
my zas tak ortodoxní trávníkáři nejsme, máme sice nízko střižený pažit, ale těch pár jetelů a jitrocelů v tom necháme, i ty pampelišky už mě tolik netrápí, a pichlavé bodláky naštěstí už zmizely. Jediné místo, kde mi plevel hodně vadí, a kde... celý příspěvek >
Omezení růstu lesního stromu na zahradě, 17.10.2008 Obsahuje fotku
stříhám je vždy, když začnou moc přerůstat, čili na jaře po rašení (to vystřelí větvičky 60 cm), pak nekdy v červenci, to znovu doroste to co se ostříhalo na jaře, a nakonec někdy v srpnu. Vždy je vezmu až na staré dřevo, prostě ostříhám vše co nově... celý příspěvek >
Plevel nemusí být brán nutně jako obtížný, či ano?, 17.10.2008
svlačec kvete hezky, to je pravda. Ale u nás chytá padlí, takže se to z něj snadno přenese na keříky, které objímá. Z sympatických "plevelů" mám ráda jetelíček, takové kolečko v trávníku je hezké.
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
no jo, vertikulace a vyhrabkávání háčkama na jaře... to jsou hned další dva dny. Jeden den hrabkání, půl dne vertikulace. Nejvíc času a námahy zabere to vysypávání koše, člověk neujede ani deset metrů, a už je koš plný vyhrabaného sena. To mi... celý příspěvek >
Pracnost pěstování trávníku, 15.10.2008
v tom vypoctu mate nekde chybu, 6 hodin je moc malo. Sekame cca 900 metru travniku, jedenkrat tydne, trva to cca 45 minut. Benzin do sekacky kupuje manzel, mam ten pocit ze na jare koupi 5 litru a to staci na cely rok. Mozna nekdy na podzim jeste... celý příspěvek >
Omezení růstu lesního stromu na zahradě, 15.10.2008 Obsahuje fotku
zkusím vám sem dát fotky pro inspiraci, tohle jsou dvě naváté břízky ("maminka" je minimálně patnáctimetrová ...),  po cca 3 letech střihu 3x ročně. Nejhorší je stříhat ty chocholky nahoře.
Nově založený trávník - zalévat?, 14.10.2008
travní směs je tvořena několika druhy trávy, některé klíčí rychleji, některé pomalu. Takže na začátku vyraší jen sem tam stéblo, ale pak se přidají další. Přes zimu to budete mít ve stádiu že na pohled z výšky to vypadá jako zelená plocha, a zblízka... celý příspěvek >
Nově založený trávník - zalévat?, 13.10.2008
ano, zalévat, zalévat, zalévat. Každý den. Rašit by to pomalu už mělo.
Omezení růstu lesního stromu na zahradě, 13.10.2008
ten střih nechte až na jaro, teď by zbytečně ronila mízu. Cvakněte ji když začně rašit. Javory u nás taky jeden soused stříhá, drží je na cca 4 metrech, pořád jsem si říkala co je to za odrůdu, že mu dělá takové hezké velké husté koruny... Každý rok... celý příspěvek >
Omezení růstu lesního stromu na zahradě, 13.10.2008
bříza jde krásně udržet, jen ji musíte třikrát ročně stříhat. Zastřihněte ji ve dvou metrech, Nahoře dokulata, a směrem dolů at se mírně rozšiřuje. Vznikne vám takové jakoby vajíčko, popisuje se to těžko, ale je fakt krásná.První rok bude vypadat... celý příspěvek >
okraje trávníku, 12.10.2008
to vypadá moc hezky, jen mě překvapuje proč nemáte mulč až ke kmenům stromů, já je mám zamulčované celé, nevysychá vám to pak? (jeden postřeh - placaté kameny máme instalované jako šlapáky v trávníku, a zarůstají taky... tráva se na ně... celý příspěvek >
okraje trávníku, 11.10.2008
schopnost trávy odnožovat je příšerná, nejdřív člověk piplá každé stébélko, a pak ta mrcha zhoustne a je najednou všude. Já beru kraje občas rýčem,  a když dojdou síly tak okraje stříkám roundupem. Je potřeba vzít jen úzký pruh trávy, ona uschne... celý příspěvek >
Zázraky v zahradě, 11.10.2008
"koprovka" je housenka otakárka ovocného. Máme ji letos také, už podruhé. Dá se najít i na mrkvi. Letos u nás lítal i otakárek fenyklový, kupodivu si vůbec nevšímal fenyklu a mířil na šalvěj. Fotky máte krásné, fotíte zrcadlovkou?
jiffy a zakorenovace, 11.10.2008
jify jsem zkoušela loni, je to vcelku pohodlné - dát do misky s vodou, nabobtná to, doprostřed dáte semínko, a pak už jen udržujete v misce vodu, a pak to celé dáte do půdy. Bohužel jejich cena se mi zdá dost vysoká, já sázela jen pár věcí, ale... celý příspěvek >
Hruška na kompotování, 11.10.2008
Dobrý den, poradili byste mi odrůdu hrušky, která je vhodná na kompoty? Děkuji Markéta
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika