Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stromy do 60 m. n. m, 13.7.2015
Najde se někdo, kdo mi poradí na původní dotaz nebo zkoriguje můj návrh uvedený níže? Všech doporučení si vážím, ale to za mě vyřešil zaměstnavatel a manželka. Nad 600 m jsem uvažoval, kdybych jezdil často do Španělska, ale v nejbližších letech budu... celý příspěvek >
Routa vonná, 27.6.2015 Obsahuje fotku
Zase ty housenky. Ovšem v případě otakárků jsou spíš ozdobou než škodlivým činitelem. Včera jsem jich viděl na své routě docela hodně. Za týden se už převléknou do svých typických barev.
Jahody Elsanta, 18.4.2015
Mám Elsantu ve vyvýšeném záhonku v 480 m bez zvláštní péče. Je tam 2 roky a zatím je mimořádně dobrá a bez chorob.
Opelia sa marhule aj v zlom počasí?, 28.3.2015
Opelí ji čmeláci a jiný hmyz. Jeden čmelák dokáže to, co 50 včel a vydrží létat v mnohem chladnějším počasí. Neopylené květy dokáží navíc dlouho čekat a až po opylení odkvétají. Maďarská je navíc samosprašná, takže hmyz to bude mít jednodušší.
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 4.3.2015
Asi jste myslel západní hranici Tater? Viděl jsem jeden půdní rozbor poblíž (na úpatí Malých Karpat) s velmi vysokým obsahem hořčíku a rozumným obsahem vápníku. Problém lokality však je, že jde o úpatí i Bílých Karpat, Považského Inovca, Myjavskej... celý příspěvek >
Broskvoň a nektarinka odolná více kadeřavosti?, 4.3.2015
Peter, máte zahradu 15 km vzdušnou čarou od Plantexu, v zeměpisné šířce srovnatelné s Břeclaví. Dokonce ani vaše nadmořská výška není špatná, stejně tak i teploty. Myslím, že by mnoho pěstitelů v ČR s vámi měnilo. V Plantexu pěstují na samosběr... celý příspěvek >
Určení druhu merunky, 4.3.2015
VP, Maďarská, Sabinovská a Paviot mají mít plody spíše velké, Rakovského má úplně jinou barvu plodu, Veecot je dost odolná, Karola je ranná a Bergeron je odolný mrazu a má úplně jiné větve. Tak jsme se zatím nestrefili. Zkuste jiný... celý příspěvek >
Nejvhodnější líska / mandloň?, 4.3.2015 Obsahuje fotku
Lískové stromky se dají také zapěstovat bez roubování, viz foto.
Jablečný burčák, 4.3.2015 Obsahuje fotku
A jak z toho kupovaného moštu odstraňujete konzervanty tlumící kvašení? Máte vyzkoušeno, že to jde i z kupovaného upraveného moštu? Nijak to nezpochybňuji, ale sám bych rád věděl, do jaké míry se to tím naruší. Možná taky, že se prodává i mošt... celý příspěvek >
Určení druhu merunky, 4.3.2015
To půjde těžko. Na trh se dostávalo i v té době mnoho odrůd. Nemáte aspoň fotku několika plodů, listů, větvičky s pupeny, siluety stromu? Někdy pomůže i informace, zda jsou jádra v peckách sladká nebo hořká.
Roubování v ruce, 3.3.2015
Ano, je to podobné. Vytáhnete založenou podnož, odstraníte obrost, naroubujete a zase ji zasypete vlhkým substrátem v bezmrazé místnosti. Jen pozor na afinitu.
Moniliosa - pomozte mi se v tom vyznat, 3.3.2015
Pokud je přípravek systémový a účinkuje aspoň 10 dní, nevidím v tom problém. Při postřiku části nerozevřených květů se dostane i do všech blizen a účinkuje, dokud se všechny květy nerozevřou. Následný postřik to pojistí.
Rez hodne rozvetvene broskvone pri vysadbe, 2.3.2015 Obsahuje fotku
Já bych to udělat takhle.
Rez hodne rozvetvene broskvone pri vysadbe, 28.2.2015 Obsahuje fotku
Doporučuji založit dutou korunu a to takto: vybrat asi 4 (3-5) vyvinutých větví v nestejné výšce směřujících do různých stran. Odstranit terminál a nevybrané větve. Vybrané větve pak brutálně zakrátit tak 2-3 cm za 3. až 4. očkem směřujícím ven... celý příspěvek >
Nejvhodnější líska / mandloň?, 14.2.2015
Myslím, že větrem se opyluje jen líska. Na mandloň létají čmeláci. Když je teplo, tak snad i včely a v noci nějaké mušky. Já jsem rouboval a očkoval (Forkertem) jen mladé semenáčky o tloušce 8 - 15 mm a v koruně jen mandloň. Ale asi by to na... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika