Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Sloupové hrušně, 6.5.2017 Obsahuje fotku
Máte někdo fotku vaší sloupové hrušně? Já jsem si pořídil "Minihrušeň", u níž nevím, zda poroste podobně jako sloupcové jabloně.
Rozměry tunelu?, 17.4.2017 Obsahuje fotku
Asi 40 x 60 cm s tím, že kovová žebra jsou pružná a umožňují měnit šířku a tím i výšku.
Rozkvétání 2017 M+B, 15.4.2017 Obsahuje fotku
Doplním foto ke komentáři o kráse mandloně Robijn.
Kadeřavost - jaký postřik je nejúčinější?, 5.3.2017
Při pátečním postřiku broskvoní na Vysočině jsem si všiml, že jsou tam dosud stopy kuprikolu z prosince. Myslím, že to tak dlouho vydrželo, protože tam nebylo smáčedlo. Souhlasím s názorem, že smáčedlo umožňuje lepší pokrytí postřikem. Na druhou... celý příspěvek >
Myrobalán, 16.2.2017
Asi 3 mesice. Kdyz je najdete venku, mohou uz byt castecne stratifikovane.
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 13.2.2017
Na obrázku byly bulharské úly (nestihl jsem popsat) asi 50 m. n. m. Meruňky už nejsou v dormanci, takže při vyšších teplotách, dostatečné vlhkosti půdy a silném slunečním záření nepotřebují mnoho dní k rozkvětu. Osluněné stromy už mají... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 13.2.2017 Obsahuje fotku
Blíží se období prognózy letošního květu. V loňském roce byla příroda po celé Evropě trochu urychlená. V letošním roce to vypadá na pozdější datum. Na mé zahradě v severním Bulharsku je ještě 10-15 cm sněhu a na zítřejší ráno předpovídají odbornící... celý příspěvek >
Josta ako podnož, 27.1.2017
Josta má velmi dobrou afinitu s angrešty a rybízy a vytváří srovnatelné stromky jako na meruzalce. Možná trochu větší (je bujnější). Množství a velikost plodů velmi dobré. Bez opory se roubovaný angrešt/rybíz pěstovat nedá. Hlavní rozdíl vidím v... celý příspěvek >
Třešeň - rouby - uchování, 28.12.2016
 Na jaře jsem známému odebral studené rouby s mírně zvětšenými pupeny ze staré třešně (kolem 7.4. v 500 m.n.m.). 9.4. jsem je narouboval kopulací na dobře zakořeněné napučené dvouleté podnože v 210 m. Zakryl jsem je fólií a na měsíc... celý příspěvek >
Ktoré jablká ste obrali ako posledné?, 16.10.2016
V loňském roce jsem trhal jako jednoznačně poslední Granny Smith. Ještě mají 4 týdny čas. Snad do té doby nezmrznou.
Tomel pro republiku, 16.10.2016 Obsahuje fotku
Taky je ještě nemám plně vybarvené. Jedlé budou až po prvních mrazech.
Tomel pro republiku, 23.5.2016
Štěpovat úspěšně kaki na jabloň je sice podle M.C. "prakticky nemožné" (tedy úplně mimo), ale doporučuje to známý slovenský expert prof. Hričovský, viz archiv radia Regina (po 43 min.). tak nevím Mimmo
Zázraky v zahradě, 22.5.2016 Obsahuje fotku
Až tak vzácný není. Vyskytuje se na dvou z mých tří zahrad. V noci se však nedá vyfotit a ve dne má nefotogenicky schovaná tykadla. Stačí však na něj slabě dýchnout a podle tykadel vidíte, že je to samec. Občas vídám i housenku nebo vajíčko na... celý příspěvek >
Průzkum zmrzlých meruňkových květů, 4.5.2016 Obsahuje fotku
U mě jsou na tom nejlépe mrazuvzdorné meruňky na Vysočině umístěné blízko u domu (Bergeron, Leala a Veharda, 480 m.n.m. - skoro beze ztrát, plůdky zelené asi 7 mm). Na teplejší zahradě, kterou mám v 210 m, je to mnohem horší, ale na jižní zahradě na... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 4.5.2016
Zaslechl jsem, že se dá tomel úspěšně štěpoval i na jabloň. Je to aspoň teoreticky možné?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika