Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejvhodnější líska / mandloň?, 14.2.2015 Obsahuje fotku
Standův příspěvek se mi líbil, ale mám i několik mírně odlišných zkušeností. Jedna z mých mladých mandloní (semenáč) trpí kadeřavostí dosti silně. Mandloně jsou často cizosprašné a kvetou tak týden před broskvoněmi. I Zora nebo Robijn jsou... celý příspěvek >
Natírání kmenu vápnem, 31.1.2015 Obsahuje fotku
Dávám Vám za pravdu, že bílení smysl má, ikdyž je to pro někoho práce navíc. Peckoviny mají v kontinentálním klimatu problém s praskáním kmene vlivem velkého střídání denních a nočních teplot v lednu a únoru.  Pokud to nejde vápnem,... celý příspěvek >
Šípková růže - přesadit nebo namnožit?, 29.1.2015
Já bych si z toho nedělal legraci. Asi to vždycky nevyjde. Ale růže (i šípková) samozřejmě přesadit jde. Zkoušel jsem přesadit i naroubovaný šípkový výhon a šlo to. Jenže já své výpěstky vždy sázím s nezaschlými kořeny - z jedné jámy hned... celý příspěvek >
Moruše převislá, 13.12.2014
Dobře zakořeněná moruše na semenáčku obvykle roste velmi rychle (metrové letorosty) i v běžné zahradní zemině. Sazenice vzniklé řízkováním občas několik let nerostou tak, jak bychom si přáli. Až po několika letech se rozjedou. Při výsadbě pomáhá... celý příspěvek >
Prasklá kůra, 2.11.2014
Kmeny meruněk, broskvoní apod. obvykle praskají, pokud nejsou včas (do Vánoc) nabíleny. Plody bez ošetření fungicidy (Horizon) ve vlhkém počasí obvykle trpí monilií.
Očkování / roubování broskvoní, 2.11.2014
Já mám také ještě několik přerostlých semenáčů. Pokud je do konce listopadu nepřeočkuji venku Forkertem, tak je asi budu po vykopání v únoru roubovat v zimní zahradě (plátkování, sedélkování apod.) čerstvými rouby. Venku by to mohlo taky chytnout,... celý příspěvek >
Vyber stromkov, 5.10.2014
To bych chtěl vidět ten kůl, když už má stromek průměr kmene 10 cm. Pak už to stačí jen sledovat. Druhá věc: ruční řez je něco jiného než strojní řez v produkčních sadech. Životnost stromku se dá individuální péči zvýšit (ačkoliv je u M9 skutečně... celý příspěvek >
Vyber stromkov, 4.10.2014
Blízko domu bych dal v této nadmořské výšce určitě nějakou velmi kvalitní meruňku (např. Velkopavlovickou). Její podnož podle zeminy (meruňková podnož do propustné zeminy nebo slivoňová do těžší půdy). Druhá meruňka může být rannější a... celý příspěvek >
Naroubování pinkcotu, 30.8.2014
Pokud Kioto kvete zhruba ve stejnou dobu, opylení je možné i na vzdálenost nad 100 metrů. Do korunky si však nějaký jiný opylovač klidně přiroubujte nebo přiočkujte. Pincot není úplně cizosprašný, ale přítomnost opylovače dělá divy.
Pestovani topinambur, 30.8.2014
Topinambury rostou samy, nemusí se nijak ošetřovat. Je lepší zkrátit nadzemní část na 1-2 m, aby se nevyvrátila při bouřce. Zrají na přelomu září a října. V té době už nezastřihnuté rostliny kvetou. Zapomenuté hlízy (i maličké) na jaře znovu mocně... celý příspěvek >
Hlávky salátu ukousnuté hned u země, 27.7.2014 Obsahuje fotku
Rozměr otvoru a způsob poškození odpovídá krtonožce. Ale ta je dost pohyblivá a v noci se dost naběhá. Když jich máte 100, můžete jich náhodou několik chytit. Ale pokud je jich míň než 5, musíte si o jejich lovu něco přečíst (např. na tomto webu).
Mráz - malé plůdky meruněk, 20.7.2014 Obsahuje fotku
Máte pravdu. Nespadlo to všechno. Méně poškozené plody se zajizvily.
Hlávky salátu ukousnuté hned u země, 19.7.2014
Takhle se opravdu chová krtonožka. Ale v červenci se mi to už nestává (hlavně květen/červen).
Měli jste letos americké padlí?, 19.7.2014
Padlí jsem měl na jednom zapomenutém stromku. Obvykle na něj prsknu zbytek Horizonu a plody jsou pak jedlé. Letos jsem na to zapomněl a silně napadený stromek jsem raději odstřihl. Vyroste mi z něj několik meruzalek, na které dám snad něco... celý příspěvek >
Předčasné modrání plodů švestky, 18.7.2014
U peckovin mi předčasně dozrávají plody, které jsou  (i nepatrně) napíchnuté nebo co rostou na poškozené větvi. Ale obvykle opadnou až vyzrálé, byť menší. Teď už sbírám sladké ranné švestky se stopami napíchnutí nebo kapičkou pryskyřice.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika