Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nedohořelý popel se nerozlozi?, 26.12.2017
Částečky dřevného uhlí se v ornici rozkládají pomalu, ale rozkládají se. K rozkladu potřebují vlhkost, kyslík a teplotu. Mikroorganismy tomuto procesu moc nepomáhají. Některé zeminy proces oxidace uhlíku urychlují. Sám jsem však viděl i požářiště... celý příspěvek >
Jak se berou rouby?, 26.12.2017
Ty "vlky" vypadají pěkně a jsou použitelné (budou plodit). Ostatní moc pěkné nejsou. Na roubování kopulací v únoru nebo v březnu se rouby nemusejí řezat v předstihu, ale nevadí to. Aspoň víte, v jakém jsou stavu. Pokud trváte na použití i jiných... celý příspěvek >
Česnek 2017/2018, 23.12.2017 Obsahuje fotku
21.12.2017: Ten můj je takhle maličký. Je fakt, že po nejdelší a nejstudenější prosincové noci na Balkáně bych asi taky na sázení musel vzít vrtačku. 3.1.2018: dnes bez vrtačky. Koupil jsem v Kauflandu v akci krásný španělský česnek a na zkoušku... celý příspěvek >
Tomel pro republiku, 11.11.2017 Obsahuje fotku
Mně o něco málo severněji než vám, v 210m., dozrály jen dva plody. Ostatní zmrzly, ale stromek je v pořádku. (V Bulharsku mi zmrzl už v lednu i stromek, zůstala podnož). Tomel pro (celou) republiku by se asi měl pěstovat někde jinde než v této... celý příspěvek >
Granny Smith, 11.11.2017 Obsahuje fotku
Dnes jsem si utrhl vzorek ze svých jablek. Zdá se, že jsou sklizňově zralé. V pondělí je dotrhám.
Samosprašnost sunhaven, 22.10.2017
Tato broskvoň je nejen samosprašná, ale i vhodná pro vaše podmínky. (Informaci můžete najít i na mnoha webech v angličtině přes klíčová slova "self-pollinating peach"). Tsunami je myslím na opavské podnebí mírně riziková. Musela by být umístěna... celý příspěvek >
Mandloň, 15.9.2017
Slyšel jsem, že je v Kralicích (cca 430m) někdo úspěšně pěstoval. Já to zkouším i v 480, ale mám zatím jen maličký stromek, do něhož budu na jaře roubovat opylovač. Samozřejmě to je nejisté. Mandloně jsou podobně jako např. jabloně velmi... celý příspěvek >
Otravné žáby, 8.9.2017 Obsahuje fotku
To s těmi pavouky a hmyzem je naprostá pravda. Žába není kanibal. Kanibaly se mohou stát jen hladoví pulci. Do vody jim však stále padá něco chutnějšího než sourozenci a tak se kanibalismus obvykle nekoná ani u pulců. Jinak by mi ze sudu vylezla jen... celý příspěvek >
Co je to za housenku?, 23.8.2017
Mohla by to být housenka lišaje révového (Hippotion celerio). Bývá hnědá i zelená s ostruhou na zadečku. Chtělo by to i jiný snímek. Při této velikosti se asi už bude kuklit. Pokud ji dáte do nádoby s rašelinou a síťovinou nahoře, mělo by se vám to... celý příspěvek >
Suncrest (dotaz), 21.8.2017 Obsahuje fotku
I letos je vynikající. Dnešní fotky z Třebíče.
Urychlení zrání rajčat, 6.8.2017
Mám jen 5 odrůd a u nich to platí. Jak chuťově tak i vzhledově. Navíc nepukají a nemají zelený konec ani po rozříznutí. Pokud jsou však v chladu (chladnička) nebo bez světla, nemusejí dozrát. Vzpomínám si však, že jsem před několika týdny koupil... celý příspěvek >
Urychlení zrání rajčat, 5.8.2017
Než mi začala dozrávat, tak jsem ta nejspodnější (skoro na zemi) otrhal a nechal dozrát v interiéru. Za několik dní byla červená a nepukala. Teď otrhávám plně zralá i napůl zralá a odvážím je domů. Za dva dny jsou vyzrálá všechna.Vámi popisovaná... celý příspěvek >
Melouny a melounky 2016, 5.8.2017
Pěkné! Teplo to mají rády.
Melouny a melounky 2016, 5.8.2017 Obsahuje fotku
Každý meloun má svůj limit v odrůdě, klimatických podmínkách, ve způsobu přihnojování a zalévání. Myslím, že udávaný rozměr není žádná ostuda. Já jsem právě naopak vybíral mezi menšími nezrajícími melouny se zelenou stopkou nějaký jedlý (poklepem).... celý příspěvek >
Změna klimatu - růst nových rostlin, 5.8.2017
Opuncie zatím asi ne. Podle mých zkušeností s mírně teplejšími (o 3 stupně oproti ČR) a suššími pozemky můžete očekávat z běžných plevelů na jaře šťovíky, fialky, hluchavky (mnohatisícové koberce) a v létě heřmánek, malokvěté divizny, fenykl, líčidlo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika