Příspěvky uživatele - 66.105

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Platan - dobrý pro posezení?, 8.4.2016 Obsahuje fotku
Občas vídám (v zahraničí) i platany vysoké a široké nad 15 m. Skutečně jsou nádherné. Dokáží zastínit i panelák. Potud v pořádku. Hrozně nerad však pod nimi parkuji autem. Je pak celé polepené. Na medovici se pak nalepí prach a člověk aby... celý příspěvek >
Jak rozmnožit keřový rybíz, 20.3.2016
Rozseknutí tupým rýčem může být namáhavější a méně přesné. Pokud si na to netroufnete, položte na kořen vyrytého keře ostří sekyrky a ťukněte na sekyrku kladívkem. Odsekávejte kousky s rozvětvenými kořeny a pak zkraťte větve. Kořeny se někdy dají... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 20.3.2016 Obsahuje fotku
Sazeničku s 20 květy opýlíte štětcem, ale sedmimetrový strom těžko. Na své sedmimetrové (balkánské) meruňce jsem si všiml, že včely létají už při teplotě 10 stupňů, když současně silně svítí slunce. Čmelák si troufne i dříve a noční hmyz taky... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 19.3.2016 Obsahuje fotku
Já jezdím často na jihovýchod a zpět. Nejkrásnější rozkvetlé meruňky a slivoně jsou teď v Rumunsku. V Bulharsku už mnohé začínají odkvétat. V Maďarsku kvetou velmi málo, na Slovensku jsem viděl kvést meruňky v Komárně a na Moravě jednu v... celý příspěvek >
Presadenie čerešne, 27.2.2016
Snažte se je přesadit teď do předem připravených jam,  bez zaschnutí kořenů (rychle). Větve pak silně zastřihněte. Stromky založené přes zimu v zemině jsou na tom podobně jako u vašeho dvojího přesazení. Mělo by se to podařit. 
Problémy s citronovníkom, 9.2.2016 Obsahuje fotku
Plantáže citronníků, bulváry a zahrady s citrusy, kterých jsem viděl v životě stovky, jsou celou zimu plně olistěné. Samozřejmě pokud neomrznou. Takže citrusy nepovažuji za opadavé stromy. Ačkoliv to, co se pěstuje v českém paneláku za... celý příspěvek >
Problémy s citronovníkom, 9.2.2016
Citronník žije v oblastech, kde je v zimě delší den než u nás,  mnohem vyšší intenzita světla a přitom nižší teplota než v interiéru. U nás může přežít jen při chladném zimování (0-10 st) bez hnojení a s malou zálivkou. Pokud ho máte přes zimu... celý příspěvek >
Nová odrůda angreštu?, 1.1.2016
Na své zahrádce na Vysočině jsem měl několik stromkových angreštů Pax a dva stromky trnité rezistentní zelenoplodé a spíše drobnoplodé odrůdy (nemám poznačeno, snad Invicta). Nechával jsem tuto odrůdu hlavně z důvodu možného lepšího opylení Paxu a... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 29.12.2015
Není to vyjímka. Já obvykle roubuju na 1 až 4 leté podnože. Vybírám vždycky ty nejsilnější, takže ani ty poslední nejsou až tak tlusté (prvým rokem to byly nepoužitelné "nitě"). Nevadí mi třeba průměr nad 3 cm pro plátkování, ale... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 25.12.2015
Plátkováním to můžete zkusit hned zítra u všech tří ve výšce tak 50-60 cm. U těch tenčích mohou být klidně kopulační řezy i na podnožích s tím, že se roub připojí jen k jedné straně (řez na řez). Pokud rouby převážete fólií nebo sáčkem z mikroténu... celý příspěvek >
Roubování meruněk, 25.12.2015
Rouby jsou skutečně v pořádku. Není to stejné jako u broskvoní. Z viditelných i dosud neviditelných pupenů vždycky nakonec nějaký výhon vyrazí (až po květech). Zdravá meruňková větvička nikdy neobsahuje jen květy.
Jak spálit mokré větve v tomto počasí, 22.12.2015
Pan Vysloužil to docela logicky trefil. Stejně tak jako v lidském těle, jsou i v těle listnatých dřevin cévní svazky, které vedou kapalinu z kořenů do kmene, tak i cévní svazky, které vedou kapalinu opačným směrem. Je to trochu složitější proces (a... celý příspěvek >
Broskyne na mandlovom podpniku MN-VS-1, 20.12.2015
Vamu jsem nikdy neměl a Robijn a Ferragnes mám jen mladé stromky. Ale Zora ve Vaší oblasti snad ani nemůže zmrznout. Kvete mi jen několik dní před meruňkami a květy prý snášejí až minus sedm stupňů. Na druhou stranu není důležité posuzovat jen chuť a... celý příspěvek >
Problémy s plodností morušovníku, 17.7.2015 Obsahuje fotku
Před několika dny jsem vyfotil u svého známého semenáčky moruší, které vyrostly po 3 týdnech od výsevu bez stratifikace. Rozmačkané plody byly zasypány trochou písku, bílé plody a černé plody zvlášť. Jak se zdá, čistění a stratifikace semínek není... celý příspěvek >
Jaký stromkový rybíz?, 17.7.2015
Dlouhé hrozny a velmi dobrou rybízovou chuť má např. Detvan. Mám ho odzkoušený v 210 i v 520 m. Samozřejmě, žádný červený rybíz není vysloveně sladký.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika