Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Potoční bahno na zahrádku? Co tam zasadit?, 16.5.2008
Osobní zkušenosti s tím nemám, soudím, že aby v tom něco pořádného rostlo, potřebovalo by bahno z potoka s organickým materiálem aspoň rok někde odležet a v zimě promrznout.   V neodleženém kalu porostou jen pionýrské rostliny a... celý příspěvek >
Kdy zasázet cibule tulipánů koupené v květnu?, 11.5.2008
To je divné, sezóna na prodej cibulí tulipánů by měla být na podzim.  Jestli to nebyl evidentně nějaký výprodej skladů z podzimního prodeje, tak možná, že to jsou cibule, které se normálně sází teď. Ale i kdyby to byl doprodej, připadá mi, že... celý příspěvek >
Kudy se může dostat do elektromotoru voda, 11.5.2008
Potom, co se týká životnosti, nevím, jak dalece je možné doma motor a díly z něho demontovat, nakonzervovat a namazat ložiska a jiné na vlhko citlivé díly, motoru by se určitě hodně prodloužila životnost, kdyby se to třeba jednou za půl roku, rok... celý příspěvek >
Kudy se může dostat do elektromotoru voda, 11.5.2008
Není tam napsáno, na co to čerpadlo je, co čerpá, ale pokud díra a jímka, ze které čerpadlo čerpá, není vodotěsně oddělena od spodní vody, není 100 litrů žádný problém. Já mám ve studni na jaře vodu půl metru pod úrovni půdy, v létě to klesne... celý příspěvek >
Maliny - tráva, 10.5.2008
Já pěstuji maliny dvojím způsobem. Buďto mezi nimi nechávám takový rozestup, abych na trávu mezi nimi mohl normální sekačkou, to je asi 40 cm, respektive tam vjedu a co roste sekačce v cestě, má smůlu, kolem keříků to dotrhám ručně nebo naopak nechám... celý příspěvek >
Kudy se může dostat do elektromotoru voda, 10.5.2008
Já bych spíše typoval na to, že jednou za rok v té díře voda stoupne a motor zaplaví. Každopádně ten motor není pro takové prostředí určený, když jednou za rok kiksne.
broušení kosy, 10.5.2008
Kosa se zprovozňuje kombinací broušení a vyklepávání.  První krok po vytažení zrezivělé kosy odněkud by mohlo být cvičné posekání nějakého metru trávníku. Odstraní se tím rez. Pak záleží, jak je kosa silná. Některé, hlavně tvrdší kosy mají stěnu... celý příspěvek >
kosa, 10.5.2008
Dřevěné kosisko pruží, odchytává vibrace a nárazy od země. Pokud je správně udělané, spíše ruční práce než strojní,  při delším sekání to je potom znatelný rozdíl proti tvrdému železnému. Taky díky tomu, že pruží, když je správně... celý příspěvek >
Kudy se může dostat do elektromotoru voda, 10.5.2008
Zdravím. Každý normální elektrický spotřebič má štítek a na štítku je symboly předepsáno, v jakém prostředí z hlediska vlhkosti spotřebič může pracovat. Prostředí tam je zhruba odstupňováno takhle suché, vlhké, trvalá vlhkost, kapající... celý příspěvek >
kotlovitá koruna u třešní, 10.5.2008
Dřevo třešní je poměrně křehké a třešně zároveň dorůstají časem dost velkých rozměrů. Kotlovitá koruna, pokud je založena už z prvních větví, se mně zdá u třešní velice citlivá na zničení mokrým sněhem nebo větrem.   Kotlovitost bych proto... celý příspěvek >
Uskladnění jablka vs brambory v jednom sklepě, 29.4.2008
My máme jablka a brambory ve dvou sklepích vedle sebe spojených předsíní, u jablek jsou dvířka, u brambor ne a vcelku to vyhovuje.
Kořeny šeříku, 22.3.2008
Kořen je třeba 10 centimetrů v hlíně, ale odnožuje. Odnož poroste pořád, protože tam pořád zůstává v zemí ten dřík, ze kterého vyrůstají pupeny. Odnožování se dá zlepšit, když se proudem vody z hadice ten dřík s kořenem odhalí a na kořeni potom... celý příspěvek >
Jmelí bílé ničí, 22.3.2008
Jmelí škodí hlavně tím, že v zimě se na něm chytá sníh a větve se potom lámou. Existují firmy, co se specalizují na tlumení jmelí, vylezou na lípu a jmelí nebo špičky větví s ním ořežou.
Může bříza pomoci odvlhčení domu?, 22.3.2008
Chtělo by to asi pár sond, děr třeba 20x20 těsně u zdi, aby bylo jasné, jak hluboko a jakým způsobem jsou ty základy. Co se týká toho kačírku kolem baráku, pokud by byl hlouběji než asi do třetiny základu, asi by to chtělo skutečně nějakého stavaře... celý příspěvek >
zaujimavy košatý strom na oddelenie od ulice, 22.3.2008
Rychle rostoucí strom, já bych se poohlídl po některých klonech vrb. Těch se vyšlechtilo poměrně dost pro revitalizaci různých hald nebo pro ochranu břehů toků, potom jako včelařské vrby poskytující pyl případně jako vrby určené pro produkci biomasy.... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika