Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Grilování - uzení, 22.3.2008
Nejsem si jistý, jestli v ocelové méně používané udírně nebude ze stropu padat na uzené maso rez. Ale je možné, že dehet ze dřeva působí proti korozi.
Jak pěstovat vodní rostliny, 22.3.2008
Vedle nákupu v prodejnách, tam by měli dodat i jednoznačný návod k pěstování, bude možné v okolí Kolína získat rostliny v slepých ramenech kolem Labe.  Rostliny z volné přírody bývají kolikrát i z nějaké nenápadné louže docela atraktivní, jen se... celý příspěvek >
Vhodné odrůdy jabloní do trvale zastíněné zahrady, 12.3.2008
Obecně použít odrůdy, u kterých je uváděna hraniční oblast v "o stupeň" drsnějším severnějším kraji. Jestli to je na jižní Moravě, tak použít odrůdy, které prosperují s rezervou někde v nějaké pahorkatině na Valašsku nebo v olomouckém kraji... celý příspěvek >
rezistenty, 12.3.2008
Já bych nezatracoval ani ty staré odrůdy, Goleden delicius, Jonathan a podobně. To, že je mají okolní sadaři pořád na zahradě, ukazuje, že to s tou náchylností k nemocím není až zas tak špatné. Pokud  budou naroubovány na nějaké mladé zdravé... celý příspěvek >
Pražce v zahradě - časovaná bomba, 12.3.2008
Borovice má hodně smoly, dub má vedle celulózových látek ještě tuším tanniny, takže borovice i dub jsou napadány dřevokaznými houbami jen málo. Bukové dřevo obsahuje velké množství čisté celulózy a málo dalších látek, proto je napadáno houbami a... celý příspěvek >
Umělé světlo, 12.3.2008
Nejpropracovanější toto mají lidi, co pěstují v uzavřených skříních konopí. Před delší dobou jsem narazil na jejich web, kde si o tom vyměňují zkušenosti. Kdo by chtěl cokoliv pěstovat při umělém světle, najde tam hodně inspirace. Webovou adresu... celý příspěvek >
kalina - díra v kmeni, 12.3.2008
Vybrat z vnitřku kmene mokré zhnilé dřevo, co půjde, potom shora zakrýt stříškou, aby do díry nepršelo, stříšku přitlačit nějakým pružným úchytem a přes nějakou měkkou gumu ke kmeni, aby ani voda stékajícíc po kmenu se do díry nedostala, potom... celý příspěvek >
Jablon do horších půdních podmínek, 5.2.2008
Dobrý den, Valašsko je blízko, o nějakou desítku kilometrů jižněji než tady a geologicky tam bude nejspíš stejná půda jako tady, to je pískovec a jílovec a těžká hlubší jílovitá půda. Pokud je ten mírný severní svah dost otevřený, doporučil bych i... celý příspěvek >
Nové jabloně, jaké?, 5.2.2008
Kyselé a zdá se s málo cukrem je Zvonkové, ze starých odrůd taky „kožuchy“ což by mohlo být francouzské kožené nebo kanadská reneta nebo nějací kříženci, možná i Hedvábné Pozděkvětné. S málo cukrem u nás máme jednu neidentifikovanou... celý příspěvek >
Chmel, 5.2.2008
Divoký nebo zdivočelý chmel u nás roste hafo v křovinách a pobřežních a lužních porostech kolem potoků a řek. Vypadá úplně stejně jako ten v chmelnicích, jen na šiškách je asi méně hořčin. Jde se po rezavých suchých zbytcích rostlin na větvích a ze... celý příspěvek >
úprava vrby, 5.2.2008
Viděl  jsem staré vrby jívy, co majitel ořezal na holý kmen a větve, a ten holý kmen potom uschl a jíva vyrazila znova až zespodu. Proto bych radil ořezávat tak postupně 3 roky, aby vždy byly na jívě nějaké koncové větve. Problém je taky v tom,... celý příspěvek >
Pražce v zahradě, 2.1.2008
Nojo, ale prodávající nevydává žádný papír, že ty pražce nebyly třeba někdy v 50 letech minulého století  impregnovány třeba pentachlorfenolem, což je právě, jestli se nepletu, látka později zakázána jako karcerogenní.  Ty látky se... celý příspěvek >
Výchovný řez vysokokmenů, 30.12.2007
Já se snažím větve ovocných stromků nenechávat níže než taky  těch 1,5 metrů, ale to proto, protože požaduji pod stromky volný průchod při sekání trávy. Stromly pouštím do výše 4 - 6 - 8 metrů, mám 5 metrový hliníkový žebřík plus obírák a pilku... celý příspěvek >
odolnost proti strupovitosti, 30.12.2007
No nevím. Existuje nějaké jiné jablko, které má krásně ananasovou sladkou jen mírně nakyslou chuť jako Goldeny? Nemyslím ale ty Goldeny z supermarketů.
Chlazení piva, 30.12.2007
Za mých studentských let jsme vzali deku, hodili na sud a pak už se deka jenom udržovala mokrá.  Dneska podle mně by stály za úvahu dvě věci. Za prvé sud do zásoby by se po dovezení ponořil do té studny nebo dal nějak do sklepa.  Při pití... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika