Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čerpadlo, 22.7.2008
Jestli chcete jen provzdušňovat jezírko a jen to doplnit malým vodopádkem malé výšky, tak by mohla úplně stačit mamutka. Je to jednoduché zařízení, kde se voda čerpá pomocí vzduchových bublin. Mamutka poháněná obyčejným vzduchovacím motorkem pro... celý příspěvek >
Plíseň, 22.7.2008
Na internetu jsem zachytil, že křídlatka, tady jako invazivní rostlina, má obecně protiplísňový účinek. Na plísně na rostlinách by mělo jít použít odvar z listí křídlatky.  Křídlatku v okolí mám, ale nemám nic plesnivějícího, na čem bych to... celý příspěvek >
Vodní mor, 21.7.2008
Vodní mor, dva kilometry od baráku mám pořád funkční asi 500 let starý mlýnský náhon. Nedávno jsem koukal, je ve vodě celý zelený zarostlý vodním morem.
Nápady na levné fólie, kamienkova, 21.7.2008
Jestli nakonec nejlevnější fólie na jezírko nebude nakonec kvůli výdrži a životnosti fólie speciálně vyrobená na jezírko. Nalepit kamínky a písek na folii asi jednoduše nepůjde. Možná by šlo nacpat kamínky a písek do nějaké polypropylénové tkaniny,... celý příspěvek >
Impregnace lávky přes jezírko, 21.7.2008
Já bych se vrátil ještě k té kumulaci. To je totiž ošemetná záležitost, protože se musí brát každá látka zvlášť.  Různé látky se ukládají v různých částech organismů nebo se neukládají vůbec, to jsou, jestli si to dobře pamatuji, borité soli.... celý příspěvek >
Jílové jezírko, 21.7.2008
Bentonit, jako každá jílovitá hornina vznikl mnohonásobným rozpadem křemičitanů působením vody původně ve vyvřelých horninách. Ten rozpad trval tak dlouho, že tyto horniny se rozpadly na písky a tvrdý štěrk a na mikrozrnné jíly, z těch... celý příspěvek >
zpevnění svahu, 21.7.2008
To je odborná otázka a záleží hodně na materiálu svahu. Rostliny podle mně můžou zabránit padat jen hlíně a drobným kamenům. Naopak silnější kořeny keřů a stromů, pokud tam je skála, mohou urychlit její rozrušení a padání na silnici. Pokud... celý příspěvek >
nakládaná zelenina do kompostu?, 15.7.2008
V nakládaných zeleninách bývá taky sůl, větší množství by tedy mohlo kompost zasolit a některé citlivé rostliny by potom v kompostu nemusely růst.  Sůl se vyplavuje hlavně zimními srážkami, takže je vhodné takový kompost nechat třeba dva roky,... celý příspěvek >
Lekníny, 15.7.2008
Leknín nesmí v zimě zmrznout a musí být ve vodě.  V jezírku ho zimuji tak, že jezírko pozdě v listopadu prostě zasypu na zimu listím, nejvíc z jabloní. Na jaře listí vyhodím a jezírko vodou propláchnu..  V nádobě ho zimuji tak, že v nádobě... celý příspěvek >
Jak dlouho kvete leknín?, 15.7.2008
2 - 5 dnů
hašené staré vápno... co s ním, 15.7.2008
Pálené vápno stárnutím netvrdne. Pokud jsou pytle s ním ztvrdlé, nebude to vápno. Bude to nejspíš cement, možná hydraulické vápno. Jak se hodí na zahrádku, nevím.  Staré hašené vápno ztvrdlé v nějaké nádobě se na zahrádku hodí velice dobře. Dá... celý příspěvek >
kácení třešně, 15.7.2008
To je běžná chyba, ufikne se kmen a potom se stará, co udělat s pařezem. Staří praktici to dělají tak, že nechají kmen, 6 - 8 metrů vysoký, aby šlo na vršek s pomocí žebříku navázat provaz nebo řetěz.  Potom stačí postupně odkopat kolem dokola... celý příspěvek >
Jílové jezírko, 15.7.2008
Dříve se jílem izolovaly běžně mlýnské náhony a podobné vodní stavby, dneska je to spíše kuriozita, současné způsoby stavění nádrží jsou lepší.
Impregnace lávky přes jezírko, 15.7.2008
Jinak by možná bylo vhodnější řešení, i když dražší, použít dřeva méně napadaná hnilobou než olše a smrk. Třeba dub, modřín, prosmolené borové dřevo, akát... Ze "zahradních" zdrojů švestka, jabloň, hrušeň, šeřík, magnólie...
Impregnace lávky přes jezírko, 15.7.2008
Olše je jedno z našich nejměkčích dřev a je velice snadno napadána houbami, takže venku moc nevydrží. Pokud nebyla získána za levný peníz, nebyla to vhodná volba. Borité sloučeniny a kvarterní amoniové soli jsou látky rozpustné ve vodě, deštěm se... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika