Příspěvky uživatele - 1.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Napadení jabloní, 1.6.2008
Mně se to občas na jednotlivých větvičkách některých jabloní objevuje, ale větší vliv na plodnost to nemá kromě jonathanu, tam jednou za 2 - 3 roky vždy po velké úrodě předchozího roku jsou napadeny všechny listy a strom neplodí. Nijak to neřeším,... celý příspěvek >
Jadernička, 1.6.2008
Já si to myslím taky, že to byla ta příčina, proč jabloň neplodila. Už nejméně 20 let. Ta jabloň mě tehdy vyučila.
Priprava na akci: Vyroba travniku, 1.6.2008
Bagr způsobí takové hrubé zásahy do půdy, že bude třeba na tom místě pěstovat aspoň půl roku, lépe rok pionýrské rostliny, třeba hořčici a zaorávat ji několikrát na zelené hnojení, aby se půda rovnoměrně prokypřila a provzdušnila. Jinak budou ty... celý příspěvek >
sekačka na malý trávník, 1.6.2008
Záleží jak je třeba mít ten trávník kvalitní a s jakou námahou. Někomu na 100 m2 stačí kosa a srp a je to taky nejekologičtější, potom existují ruční sekačky, pojižděním se na sekačce otáčí vodorovné vřeteno s noži a zkracuje trávník. Pokud není... celý příspěvek >
Výška čerpadla, 1.6.2008
Čerpadlo saje vodu k sobě nahoru tak, že z nasávací roury vysává vzduch.  Teoreticky když čerpadlo vysaje všechen vzduch a vytvoří vzduchoprázno, může nasát vodu maximálně z 10 metrů. V praxi to je nějak maximálně 7 metrů. Je výhodné tento... celý příspěvek >
Jadernička, 1.6.2008
Já bych na to předčasné plození nespoléhal. Kdysi dávno jsme koupili zákrsek jabloně a umístili na příslušně prostorově dimenzovaném místě zahrady. Zákrsek jsme udržovali řezem na výšku 2 - 3 metrů a neplodil a neplodil. Každý rok nasadil... celý příspěvek >
Výmladky švestek po celém sadu, 1.6.2008
Já bych řekl, že v určitém malém množství jsou výmladky z švestkových podnoží normální.  Pokud je jich skutečně hodně, desítky kolem stromu, podíval bych se na kvalitu příslušného kmene švestky Obecně výmladky jsou projevem toho, že... celý příspěvek >
vhodne odrudy, 1.6.2008
Jestli to je ještě aktuání, záleží, jak moc je ten svah "jižní"  Na skutečně jižním svahu 600 metrů vysoko může být stejné klima jako jinde v nadmořské výšce 300 metrů. Pokud jsou nějaké zahrady vedle v podobných podmínkách, radil... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 1.6.2008
Jinak Jonathan potřebuje slunečnou stranu zahrady a v letech s chladnějším podletím a podzimem tady na severní Moravě v předhůří Beskyd nadm výška cca 330 m mu teplo evidentně nestačí, jsou spíše kyselejší bez chuti a i po vánocích, kdy chutí... celý příspěvek >
Jabloň Jonathan, 1.6.2008
Pořád jonathany máme na zahradě na středně až silně vzrůstných podnožích typu A2 a potvrzuji, že jsou skutečně nepřekonatelné.  Jsou to jediná jablka, které se mohou uložit do sklepa i mírně mechanicky poškozené, ve sklepě tu ránu zatáhnou něčím... celý příspěvek >
naroubování špendlíku na švestku, 1.6.2008
Obyčejná kopulace je podle mně roubování nevhodné pro začátečníka. Řezy jsou sice jednoduché, rovné, ale to je právě problém, protože při omotávání páskou roub a podnož se vzájemně hýbe a tím mechanicky poškozuje, takže výsledky jsou obvykle horší,... celý příspěvek >
Jadernička, 21.5.2008
Jadernička je stará, prakticky "přírodní" odrůda, která v mnoha starých venkovských zahradách a kolem podhorských políček vyrostla bez jakéhokoliv ořezu. Radím tedy spíše nechat tak, maximálně odstranit větévky dovnitř koruny nebo které... celý příspěvek >
elektrická motyčka, 21.5.2008
Před asi 10 a více lety vyráběl "elektrickou motyku" na pohon vrtačkou VOP (Vojenský opravárenský podnik) u Nového Jičína.  Nasadil ale moc vysokou cenu, tuším 4800 za zařízení bez vrtačky, zatímco podobná věcička se spalovacím... celý příspěvek >
jezírko ve sklepě?, 21.5.2008
Hlavně jestli ta voda neprosakuje z nějakého hnojiště, pak by to na ryby nebylo. Nevím taky, jestli chov ryb v takovém prostředí nebude spíše trápení. Střevle podle mně není vhodná, žije sice v v malých potocích a ríčkách, které mohou být chladné,... celý příspěvek >
popol z dreva, hnojenie?, 16.5.2008
Jenom by se neměl dostat k hnojivům obsahujícím amoniakální dusík, amoniak se potom uvolní a uteče do ovzduší. Pozor třeba při přihnojovní kompostů.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika