Příspěvky uživatele - katoo

Melouny 2019, 15.3.2019
Letos bych rád vyzkoušel melouny naroubovat. Na jakou odrůdu dýně roubujeme Vy? Pěstovat budu na poli, tak jsem zatím nevysílal. Děkuji, katoo.
Avatar, 8.3.2019
Hmotnost 7-9g se mi nezdá.
Vybíráme skleník, 14.2.2019
Bydlím v Návsí, to je cca 30km od FM, minulý rok jsem koupil skleník Korbel, polykarbonát. 4mm betonová podezdívka. Na hodnocení je brzo, kouknout můžete přijet 😉
Co vaše réva 2019?, 3.2.2019
Severní Morava, Návsí 360mnm zatím nestříhám (stoláky ani moštové). Nechávám to na březen až nebudou hlásit pod -10 stupňů.
Co vaše réva 2019?, 23.1.2019
Dnes ráno -15 stupňů. Réva mi zde na severní Moravě přežila i -24. Samozřejmě záleží na odrůdě. Pomoct si můžete přihrnutím hlíny ke kmínku (udělat kopec kolem kmínku). Pokud hlásí pod -20 obsypávám kmínky sněhem.
Pestovanie Solaris, 16.11.2018
Mám jeden vodící drát ve výšce 80cm nad zemí, dvojdrátí mám pak 4 a to posuvné (u nás to dost fouká), poslední dvodrátí je 2 metry vysoko. Solaris jsem kdysi sadil 80cm od sebe, nyní už 1,2m. Jak již bylo psáno, dost zahušťuje a pak trpí na choroby.
Roubované sazenice modrých moštových PIWI, 8.11.2018
Mohl bych poprosit o několik řízků Cantora? Oplátkou mohu nabídnout Solaris a Cortis. Děkuji katoo
Třešeň Tamara, 3.11.2018
Zdravím zahrádkáře  1. Chtěl bych vyzkoušet další odrůdu třešně a to Tamara, zaujala mě svou udávanou velikostí a výbornou chutí.  Mám tady odrůdy Burlat a Halku. Burlat mě sklamal náchylností k pukání po dešti, navíc mi letošní... celý příspěvek >
Doporučte moštovou červenou odrůdu vinné révy PIWI, 26.10.2018
Pěstuji jak Solaris, tak Cortis. Vše zatím v počtu do 10 hlav. Solaris jsem letos vysázel 50 dalších. Solaris letos sklizený 7.září, cukernatost 23°Bx, ale byly rozdíly v umístění keřů. Ty u zdi byly již přesušené do rozinek. Naopak ty ve volném... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 3.10.2018
Ten prut zakrátíte na výška kmínku + délka tažně. Třeba výška kmínku 80cm a délka tažně 60cm (podle počtu oček). Tak jsem to aspoň dělal já, jak to dělají ostatní nevím, ale bude to podobné. Třeba v literatůře se zakrátí ten šlahoun na budoucí výšku... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 4.8.2018
Dnešní měření cukernatosti: Solaris 21°Bx, Somerset Seedless 19°Bx, další jsem už neměřil, ale Garold je k jídlu, Galahad ho bude následovat.
Chybějící konce révy, 30.7.2018
Z toho co píšete moc moudra nečekejte. Přidejte fotku a napište kde a kdy jsou vysázeny, jestli je pozemek chráněny před zvěří atd... Prostě jste podal málo informací k nějaké pomoci 
Čím je réva napadená?, 24.7.2018
Řekl bych, že se jedná o padlí.  Bylo by dobré uvést o jakou odrůdu se jedná. Pokud stříkáte proti padlí mědí (která je spíše na plíseň), vysvětlovalo by to ten nezdar. Příště bych zvolil spíše Kumulus jako kontaktní fungicid nebo třeba nový... celý příspěvek >
Plodové myrobalány, 20.7.2018
Tak jsem změřil cukernatost malvazinky a ukázala hodnotu 16,5 °BX. Nevím jestli je to moc nebo málo, nemám s čím porovnat. Slupka je ale měká a kyselinka celkem ustoupila. Příjemná chuť i konzistence, pro mě lahodné.
Co Vaše réva 2018?, 20.7.2018
Jako první jsem dnes měřil cukernatost u Solarisu, už nyní má 15°BX Stoláky jako Galahad, Garold ještě ani neměřím (jsou tvrdé).
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika