Příspěvky uživatele - katoo

Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 10.6.2020
Dithane mám, Talent taky a proti mšicím jsem dnes použil Karanimba micro (mám ho odzkoušeny). Dík za identifikaci suché skvrnitosti.
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 10.6.2020 Obsahuje fotku
Kontrola meruněk u rodičů, ze dvou stromů jeden měl skoro všechny nové přírůstky jako na přiložené fotce, také část plodů je poškozená.
Je tohle moniliová spála? Nebo jiná nemoc meruňky?, 10.6.2020 Obsahuje fotku
Vyskytl se mi problémy u jedné meruňky Bergeval na podnoží Wavit vysázenou na podzim 2916. Některé listy jsou světle žluté, lehce zkroucené. Několik malých větviček zaschlo (ty jsem ustřihl). Před i po odkvětu byla ošetřena (Prolectus a Signum)... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 28.5.2020
Mám ještě zásobu Calypsa, ten se mi v minulosti osvědčil taky. Už se ale přes 2 roky neprodává pro malopěstitele.
A přece není po meruňkách, 17.4.2020
Jsem ze severní Moravy a příští týden tady hlásí nejchladněji. Leskora, Bergeval to po postřiku Championem zdá se zatím zvládly. Goldrich to schytal už předtím, ale něco přežilo. Pokud bude opět mrznout, uvažuji postřik Boraxem. Údajně je taky účinný... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 15.4.2020
Severní Morava dnes ráno v 5:00 -2,5°C vidím to podobně.
Rašení pod čočkou mobilu, 26.2.2020 Obsahuje fotku
Dnešní prohlídka zahrady a stav pupenů na meruňce Goldrich (severní morava 360mnm)
Jaka reva?, 6.12.2019
Tady bych si dovolil oponovat. Přeroubovat révu pro začátečníka není nic lehkého a spíš ho od toho odradíte. Za mě si musí každý ujasnit co chce a pak zjistit, jestli je to v jeho možnostech. Mošťák ho nenadchne tolik jak stolák. Zkuste si... celý příspěvek >
Jaka reva?, 5.12.2019
Plně se připojuji k uživateli xxx.xxx.62.21 a proč? Nedělejte chybu, které budete litovat. Začínal jsem přesně jako Vy, tedy 6m místa, kde jsem vtlačil 7 hlav doporučených odrůd. Byly to Solaris a Bianka. Nic proti těmto odrůdám, mám... celý příspěvek >
Švestka Topfive, 28.10.2019
Chtěl bych Topfive vysadit, bohužel se mi na severní moravě nedaří najít prodejce této odrůdy. Z E-shopu jej nikdo nenabízí. Kde Topfive kupujete?
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 22.9.2019 Obsahuje fotku
Děkuji Meviku za perfektní rozbor nových (i starších) odrůd. Letos toho času není moc tak to tady jen přečku a už neodepíšu. Z Vaších roubů letos ochutnávám Muškát Blue, Vanjuša a Sponsor. Z těch tří bych asi nejvíc vyzdvihl Vanjušu,... celý příspěvek >
Vinná réva v prvním roce (2019), 18.9.2019
Zakrátit vrcholy, aby dřevo vyzrálo. Na jaře až nebudou hrozit velké mrazy zastřihnout na délku kmínko-tažně. Stříhá se až do místa, kde je dřevo po celé ploše zelené.
Solaris, 8.9.2019
Tohle bych už v září vůbec neřešil 😉 vypadá to na deficit prvku, letos ro neřešte.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 18.8.2019
Připomíná mi tvarem, barvou, velikostí odrůdu Galahad.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 13.8.2019 Obsahuje fotku
Kokl u mě zatím nezralý. Násada velká, střapce rozdílné velikosti, bobule obrovské (po dozrání zvážím). Za mě velmi sympatická odrůda, která má střední růst a je nenáročná.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika