Příspěvky uživatele - katoo

Co vaše réva 2019?, 8.8.2019 Obsahuje fotku
Proti padlí jsem stříkal před květem přípravkem Dynali, proti plísni Melody Combi, ten po odkvětu. Na fotce odrůda Solaris vysázená v červnu 2018, letos na jaře zakrácená pod vodící drát a nechány 3 horní pupeny.
Co vaše réva 2019?, 8.8.2019
Tady platí 1x vidět je lepší než 10x přečíst. Taky jsem takhle tápal když jsem v roce 2015 začínal. Nyní mám už 100 hlav a nějaké zkušenosti, které byly často vykoupeny omyly. V podstatě máte s těmi obrázky pravdu. Důležité je postupovat... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 18.7.2019
Dnes jsem kontroloval CF lapač ve kterém jsem před dvěma dny vyměnil návnadu i lepovou desku. Za ty dva dny 60 kousků. Bohužel první vlnu jsem nestačil zarazit a škody jsou fatální (90% švestek je napícháno). Pokusím se tedy zachránit aspoň ten... celý příspěvek >
Zalistky na buducom tazni, 17.7.2019
Sloupek má 5cm, takže vzdálenost mezi dvěma dráty je 5cm, ale! Sloupky mám zabetonované a dráty jsem napínal rukou. I tak je mezi dráty dostatek volného prostoru pro zastrkávání letorostů. Navíc po zastrčení letorostů tyto dva dráty k sobě... celý příspěvek >
Málo květů a ovoce, 13.7.2019
Málo informací jste napsal. O jakou odrůdu se jedná? Mohlo dojít ke sprchnutí, některé odrůdy jsou na to náchylnější.
Třešně - do kterého třešňového týdne nečerviví?, 12.7.2019
Mám Burlat na colt (2015) a Halka gisela5 (2016), Burlatka z 90% po deštích popraská, Halka ne. Chuťově je Halka lepší. Úrody zatím jen do několika kusů. Problém tady nejsou vrtule, ale špačci. Letos obrali 100% během jednoho dopoledne. Příště bych... celý příspěvek >
O jakou nemoc jde? Doplnění, 1.7.2019
Dle mého názoru to není choroba, ale nedostatek některého stopového prvku. Nevím, jestli by v takové fázi pomohlo provést postřik listovým hnojivem, není fotka celého takto poškozeného keře.
Úroda meruněk 2019, 26.6.2019 Obsahuje fotku
Leskora ještě k jídlu není, Bergeval už vůbec ne. Pokud porovnávam s minulým rokem, je letošní asi 24 dnů pozadu. Na fotce je Leskora. Návsí, severní morava 360 mnm.
Opadávání plodů, 14.6.2019 Obsahuje fotku
Letos skoro u všech peckovin kromě rynglí pozoruji opad nezralých plodů. Jedná se o višně, třešně, švestky. Po odkvětu slušná násada, která během posledních 14 dnů opadává. Plody žloutnou, sesychají a opadávají. Může se jednat o následek chladného a... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 14.6.2019 Obsahuje fotku
Moc hezké, u nás na severu moravy zatím vše zelené, nedokážu ani odhadnout kdy dozrají. Mam odrůdy Leskora, Bergeval a Goldrich (na fotce).
Nemoc na listech vinné révy, 14.6.2019
Nedostatek stopových prvků? Draslíku? Nejsem si jistý.
Řez mladé révy, 3.6.2019
Neponechal bych žáden střapec na letos vysázené révě. Prvně musí vyrůst a vyzrát, až pak plodit. Počkejte si rok na první signální hrozen 
Obaleč švestkový 2019, 27.5.2019
Stříknul jsem švestky včera přípravkem Dimilin 48SC.  Na jabloně je u nás ještě čas, v lapači jen pár kousků (zatím).
Obaleč švestkový 2019, 20.5.2019 Obsahuje fotku
Minulý týden jsem pověsil feromonový lapač, každý den tak 3-5 kousků, dneska je jich tam asi 30. Jak jste na tom u Vás? Severní morava 360 mnm
BIO ochrana revy, 20.5.2019
AQ10 nefungoval, testoval ho i jeden malovinař, který výsledky testu publikoval na svých stránkách. O jeho neprokázané účinnosti psali myslím i prodejci. Testoval jsem ho v roce 2017, nakonec jsem ale aplikoval chemii. Jak je tady psáno výše, špatně... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika