Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Seříznutý špičák, 15.12.2011
Pokud si stromek třešně pěstuji sám, postupuji podobně. V mojí chudé školce štěpovance nerostou tak, aby vytvořily během sezóny předčasný obrost. Ale v prodejnách jsou takové sazenice běžné.
Degustace jablek v roce 2011, 15.12.2011
Možná se trochu pletete, stejně jako p. Slavík. Degustované vzorky jsou rozkrájeny na tenké měsíčky, takže stěží poznáte, jestli jde o jablko žluté nebo červené. Věřte, 45 celých jablek by za půl dne snědl málokdo.    Pokud je u degustace... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 15.12.2011
Ty důvody, které uvedl pan Radouš mě vedou k tomu, že stále držím na zahradě poměrně velký strom Bláhovky. Je pravda, že kdyby tam nestál, asi bych už nový nevysadil. Ten vzpřímený růst nední ideální a plody jsou u nás vysloveně malé, prakticky... celý příspěvek >
Jaký strom vysadit do předzahrádky k chalupě - č. Sibiř, 13.12.2011
Pecky pod sakurou? Měl jsem zato, že sakury jsou sterilní, tedy bez plodů
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 13.12.2011
Mám rovněž lepší zkušenost s broskvoněmi koupenými a vysazenými až na jaře.
Uzení podle počasí?, 13.12.2011
Škoda, že si soused za ty roky neupravil udírnu tak, aby udila i za slunečna. Takhle je to trochu nepraktické.
Oldenburgovo, 13.12.2011
Oldenburgovo vynikalo svojí každoroční vysokou plodností a poměrně pěkným vzhledem plodů Tím to ale končilo. Ani v ideální konzumní zralosti pro mě nepředstavovalo chuťovou špičku (Lord Lambourne i Wealthy je bohatě překonaly). Zní to možná hloupě,... celý příspěvek >
Jabloň Julie a další, 13.12.2011
Já si na Julii cením krom ranosti hlavně její vzhled - poměrně velké, krásně červeně zbarvené plody. Chuťově ale k mým oblíbencům nepatří. Taky slupka je dost silná. Strupovitost jsem na ní neviděl.
Jabloň Angold, 9.12.2011
Myslím, že jste odrůdu popsal docela přesně. Jako pěstitel z chladnější polohy patřím k jejim zastáncům.  Plody má skutečně pěkné, velké, plodí velmi hojně, vydrží a chuť určitě neurazí, dokonce ani v horších letech.  Pro opravdové... celý příspěvek >
Sušení jablek, 8.12.2011
Kdyby mi ventilátor mojí trouby místo toho, aby ohříval jídlo, vyfukoval horký vzduch do kuchyně, šel bych troubu psychicky nezdravě a stařecky reklamovat.    Naštěstí nemusím, a tak  mě trouba nechává klidným.
Seříznutý špičák, 7.12.2011
Třebaže mám kamarády, kteří s úspěchem štěpují rouby s vrcholovým pupenem, mně se to příliš neosvědčilo. Buď ten pupen nevyrašil nebo rostl slabě a ty spodní ho přerostly. Taky koncová část roubu nebývá vždy dobře vyzrálá. Ale možná jsem měl špatné... celý příspěvek >
Seříznutý špičák, 7.12.2011
To máte asi Wimpi pravdu, rozdíl v tom jakýsi je. Ale i tak je to trochu jiné, jestli v růstu pokračiuje vrcholový pupen nebo některý postranní. I při jeho vyvázání se, myslím,  nezbavíme jakéhosi kolínka, než výhon z postranního pupenu... celý příspěvek >
Zkusenosti se zakladanim mensiho sadu, 7.12.2011
Jistěže, trháním kořínků nutíme strom, aby je obnovoval. Během té doby ovšem utržené kořínky chybějí k příjmu živin, vody a tedy podpoře růstu nadzemní části. Nemluvím o riziku úplného vyvrácení. Předpokládám, že i v tak příznivé lokalitě, jako je... celý příspěvek >
Sušení jablek, 7.12.2011
To je p. Paĺo trochu demagogické. Obsah hrnce přikrytého těsnou poklicí rovněž s prostorem kuchyně přímo nekomunikuje, přesto ucítíte, když se v něm něco vaří či připaluje. Je to logické, tekutiny ˇpřecházejí do plynné fáze a ta přetlakem odchází z... celý příspěvek >
Seříznutý špičák, 6.12.2011
Mladé stromky zastřihuji při výchovném řezu každoročně. Terminál i ramena. Výhon z vrcholového pupenu nevyvazuji nikdy - ani není k čemu.     Někdy se stane, že se vrcholový výhon vylomí nebo prostě roste špatně. Pak je možné jej... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika