Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ktoré odrody sú vhodné na vypestovanie semenáčov?, 3.1.2012
Vlastnosti každého semenáče jsou nejisté, neboť se jedná o křížence mateřské a opylující odrůdy, navíc různě nakombinované. Opylující jabloň většinou neznáme (pokud nestojí pouze 2 stromy vedle sebe a širokodaleko žádný jiný). Lze předpokládat,... celý příspěvek >
Držák na pytle, 3.1.2012
Myslel jsem sudy na vodu - takové ty zelené, co se prodávají v Hornbachu s víkem. Mají rovné, mírně skosené stěny.
Nova čierna Merunka z ruska, 2.1.2012
Tvar listu není příliš meruňkový. Není to spíš nějaký plumcot?
Banánové jablko, 2.1.2012
Dobře. Tak přesněji - ovoce se skladuje v řízené atmosféře se sníženým obsahem kyslíku, zvýšeným obsahem CO2 a dusíku
Banánové jablko?, 2.1.2012
V tom máte zřejmě pravdu. Melodie asi není odrůdou do oblastí, kde se daří vínu a broskvím. Pamatuji, že velké a chuťově odpovídající plody přinesla i v mimořádně nepříznivých letech, kdy i jinak nenáročné odrůdy nedosáhly obvyklé kvality.
25 odrůd jabloní, 2.1.2012
Dobře, máte pravdu,  v ideálních,  mikroklimatických podmínkách se najde vinařství (jedno, dvě?) i na jižním úbočí Vysočiny.    Nicméně to "drsné podnebí Polska", mu nebrání stát se evropskou jabloňářskou velmocí. Což... celý příspěvek >
Držák na pytle, 2.1.2012
Můžete použít prázdnou popelnici nebo sud na dešťovou vodu, do nějž pytel vložíte a vrch pytle přehrnete přes okraj sudu.
Glejotok na maliníku?, 2.1.2012
Nevím jestli dobře rozumím a čemu říkáte glejotok, ze kterého bude rašit.. Rozpraskaná a olupující se pokožka výhonů maliníků je normální. Nádorovitě vypadající stluštění jsou způsobené hálkami bejlomorky maliníkové. Takové výhony je dobré odstranit... celý příspěvek >
25 odrůd jabloní, 2.1.2012
Severní šířka nehraje v Evropě pro vhodnost k pěstování rozhodující roli.  Klima ovlivňují víc jiné faktory - blízkost moře či kontinentální podnebí, nadmořská výška, Golfský proud, atd.  Pro jablka jsou podmínky na většině Polska... celý příspěvek >
Založení zeleninového záhonu, 27.12.2011
Vzhledem k tomu, že půda není promrzlá, porýt jistě půjde. Pokud mrazy přijdou, jakože asi ano, stihnou se hroudy i rozpadnout.  Zarýt hnůj, resp. kompost, jistě můžete. Nemáte-li statková hnojiva k dispozici, nic hrozného se nestane.Do loňska... celý příspěvek >
Vyholovanie konarov, 27.12.2011
Vyholování větví Rubínu úplně nezabráníte, je to geneticky dáno. Navíc většina květních pupenů diferencuje právě na koncích, takže ani řez podporující rozvětvení není jdeální.    Jednou z možností je využití letního řezu.  Nebo... celý příspěvek >
Dvouleté rouby, 27.12.2011
Podobnou zkušenost (s jednoletými rouby ovšem)  jsem učinil v posledních zhruba 5 letech u peckovin. Čím dřív se roubuje, tím lepší jsou výsledky. Vypadá to zv láštně, když naštěpované rouby zapadají sněhem, přijdou v únoru a březnu silnější... celý příspěvek >
Merkur, 26.12.2011
Na degustaci v Lysicích se Merkur umístil na 24. místě ze 43. Před ním byly i nepříliš vychvalované odrůdy jako Angold či Vysočina.  Ovšem já osobně  jsem mu dal stejně bodů jako prvnímu Orionu    Meteor se nehodnotil.
Dvouleté rouby, 26.12.2011
Je to možné. Jak starou požíváte při kopulaci podnož? Jedno nebo dvouletou? Přesněji řečeno - v jak starém dřevě vedete řez na podnoži?Zkoušel jste to i s peckovinami?    Já jsem to zatím řešil zmlazením mateřského stromu nebo jsem použil... celý příspěvek >
Co je to za odrůdu?, 26.12.2011
Podle indicie zeleného jablka odrůdu určit nelze. Pokud měly plody dlouhé tenké stopky, může to být podtržený Golden nebo jeho kříženec.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika