Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jaké odrůdy do podkrkonoší, 27.11.2011
Velké a sladké plody má z letních jablek Krasava, plodnost je ale nižší a dozrává o pár dní později. Rád mám i Discovery, hlavně pro dlouhou dobu konzumní zralosti.
Slivovice - kvas, 24.11.2011
V sudech na mrazu se drti jistě nic špatného nestane. Ale nevím, že by někde byly permanentně mrazy. Při nočních mrazících a denním oteplení jablečná drť ani nezmrzne, možná trochu na povrchu.
Choroba jader orechů?, 24.11.2011
Buďte tak hodný. Kdybyste místo uražené reakce radši přidal fotku rozloupnutého ořechu, možná byste se dozvěděl víc...
Problém se zelím, 24.11.2011
Horní vrstvu zelí s křísovým povlaikem odstranit, dolít osolenou vodou, zatížit roštem s kamenem, aby bylo zbylé zelí pod hladinou a nádobu přenést do chladna.
Jaké odrůdy do podkrkonoší, 24.11.2011
Ta oblast není přesně specifikovaná. V mojí oblasti - taky 350m a mrazové kotlině plodí Blaník nádherné velké, čisté plody.  Trochu mě ale zklamala kraátká doba skladovatelnosti a v tuto dobu již mírně přezrálá chuť. Podobně vypadající plody... celý příspěvek >
Švestky v sezóně 2011, 23.11.2011
Moc pěkné hodnocení. Zkušenosti ze studenější polohy jsou podobné, zkusím doplnit Čačanská raná - U pětiletého stromku prakticky žádná úrodnost. Ty tři až čtyři plody si ale náležitě vychutnám. Plodnost dobrá, velikost taky, chť slabší, jako... celý příspěvek >
Hrabání listí, 23.11.2011
Protože nemám všechno rezistenty a nestříkám, radši shrabu to listí. V kompostě se to zlikviduje a mám jistotu Nemám nic proti shrabání listí a jeho zkompostování Jistotu tím ale nemáte žádnou. Infekci strupovitosti nezabráníte. Jestli bude její... celý příspěvek >
Vyzrálý hnůj - nahradí kompost?, 22.11.2011
Já osobně si myslím, že mezi hnojem a kompostem rozdíl je a dost velký. Nejen původ - hnůj má živočišný, kompost rostlinný, ale i použitím. Kompost můžeme použít kdykoli, v jakémkoli množství, na povrch i do hloubky a k jakýmkoli plodinám... celý příspěvek >
Hrabání listí, 22.11.2011
Myslím, že listí se ze zahrady odklízí především z estetických důvodů. Jistě je správné, vzhledné i funkční,  listí na podzim pohrabat a nahradit kompostem. Sám to nedělám, protože to nestíhám nebo se mi nechce.  Na přezimování chorob... celý příspěvek >
Drtič na ovoce, 21.11.2011
Pokud chcete drť lisovat na mošt, tak je třeba ovoce drtit do menší nádoby než je sud, aby se dala vysypat do lisu. V takovém případě se manipulací drtičem nevyhnete, což je trochu nepraktické. Taky bych se přimlouval za boční výhoz.
Podzimní asanační postřik ovocných stromů Kuprikolem, 21.11.2011
   Za sebe mohu říci, že pesticidy - vyjma postřiků na kadeřavost broskvoní, spálu peckovin a pilatku švestek - prakticky neužívám. Na druhé straně, soli mědi jsou součástí většiny komplexních hnojiv,  takže zamoření mědí bych se měli... celý příspěvek >
Vhodnost dřeva z ořechu na uzeni, 21.11.2011
Měkkému dřevu bych se raději vyhnul, jehličnatému obloukem. Použít se dají olše, vrba, ale jen při nedostatku tvrdého.  Sehnat si pár polen buku či ovocného dřeva se v porovnání s cenou masa vyplatí.     Nevidím žádný problém... celý příspěvek >
Moštoměr versus Cukroměr, 18.11.2011
Pokud bude kvas obsahovat málo cukru tak nezkvasí a je ničemu Zkusil jste to někdy nebo si to jen myslíte?
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 16.11.2011
Asi tak nějak.  Přiznám se, že na podzim jsem sázel broskvoň jen 2x asi před 35 lety. Jedna se ujala, druhá ne. Pak už jsem je vždycky zakrechtoval a sázel až v dubnu. Takže s podzimní výsadbozu, resp. řezem zkušenosti nemám.    U... celý příspěvek >
Podzimní řez nově zasazených slivoní, 16.11.2011
Nu,  Wimpi, myslím, že broskvoně se chovají trochu jinak. Jak píše pan Šrot ve své kultovní knize 1000 rad (je to vousatá kniha, nevím, jestli to stále platí), broskvoně na rozdíl od ostatních ovocných druhů netvoří po výsadbě na podzim kořenové... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika