Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Dvouleté rouby, 26.12.2011
Na Oldenburgu, krom plodnosti a dobrého obrůstání, taky příliš kladů nevidím.    U dvouletých roubů bych spíš než kopulaci (dvouleté na jednoleté?) zkusil roubování za kůru. Ale zkušenost nemám ani s jedním.    Zvažte taky,... celý příspěvek >
Sejmutí etiket z lahví, 26.12.2011
Moc pěkné etikety. Požádal bych o pár rad: 1. Jaký používáte papír? Obyčejný, fotopapír, lesklý, matný? 2. Jaký požíváte tisk? Stává se mi, že kapka slivovice, která steče po hrdle mi obrázek rozmaže 3. Čím etikety na láhve lepíte?
Pokazil jsem kvas?, 22.12.2011
Odstraňte plíseň (křís?) s tenkou vrstvou jablečné drti.  Nádobu s kvasem nechte uzavřenou Před tím na hladině zapalte na plovoucím talířku sirný knot. Jsou-liu jablka vykvašená, pálení neodkládejte.
Jana, 21.12.2011
Oběma odrůdám - Janě i Jizeře se u nás v chladnější "nehruškové" poloze relatiovně daří. Jizera má u nás větší (bez záruky, každá na jiném stromku) a pěkněji dožluta zbarvené plody. Obě c hutnají velmi dobře.
Banánové jablko?, 20.12.2011
Po snězení pár plodů Banánového bych nenapsal nic nového než výše 5.10.  tohoto roku.    Jablek s lákavě znějícími názvy bylo víc - Ušlechtilé žluté, Bláhův poklad, Hornokrajské malinové, Ananasová reneta, Boikovo obrovské,... celý příspěvek >
Lucasova, 19.12.2011
Je to možné. Taky už jsem ten názor slyšel. Možná jsem měl hledat lepší místo na zahradě nebo vyčkat teplejších sezón. Starší klasické odrůdy hrušek mě totiž ve srovnání s novými českými vesměs zklamaly (Konferenci vyjímaje)
Dozrávání rajčat po sezoně, 19.12.2011
Podle mě rajčata dozrálá v tuto dobu za okny (my už tedy 2-3 týdny žádná nemáme) se chutí jen málo liší od těch, co koupíme v marketu. Pravda, těm čerstvě utrženým a vybarveným ve skleníku se rovnat nemohou. 
Lucasova, 19.12.2011
Možná jsem Lucasovu  vyřadil předčasně. Po pár letech plody byly sice velké, baňaté, ale řepovité chuti, která se ani skladováním, příliš nezlepšila. Navíc trpěla strupovitostí a takovými skvrnami podobnými jako na Jonathanech - asi sazovitostí.... celý příspěvek >
Uzení masa, 19.12.2011
Je to zajímavý postup, některé kroky čtu poprvé a stojí za zamyšlení. 1. Maso je lahodné od přírody, nevím, jestli je nutné ochucovat je Podravkou se značně nejistým složením. Většinou stačí sůl a česnek, ale nevím, může to být dobré 2. Dvacet... celý příspěvek >
Kolik slepic na kohouta?, 19.12.2011
Je to tak, jak píše pan PP. Jen si nejsem jist, zda ve 2 filiální generaci (F2) se štěpí potomstvo v poměru 3:2 Já bych řekl že štěpí v poměru 1:2:1, tedy na 25% červených, 50% oranžových, 25% bílých. Za předpokladu monogenní dědičnosti... celý příspěvek >
Orion, 19.12.2011
Ano, jistě to bude, jak píšete...
Orion, 19.12.2011
Máte pravdu, rouby Meteoru byly přiroubovány do koruny. Proto jsem psal, že nelze dělat závěry, neboť plodů bylo pár. Jestli jsem dostal tuto nebo jinou odrůdu,  nevím, podle roubů to nepoznám, ale věřím. 
Uzené z divočáka, 19.12.2011
 Považuji zvěřinu zá vzácné maso, jehož nezaměnitelná chuť vynikne v kuchyňské úpravě (svíčková, šípková omáčka atd). Pokud je masa skutečně hodně, pak ho lze jistě vyudit či vyrobit klobásy.    Já bych maso ze 2 noh naložil do... celý příspěvek >
Delor, 15.12.2011
Delor je skvělá, neprávem opomíjená odrůda, která určitě dozná většího rozšíření. Plody připomínají velikostí, zbarvením a trochu i chutí Rubíny, oproti nim jsou vyšší než širší a o něco méně šťavnaté. Mají však podstatně delší skladovatelnost (u nás... celý příspěvek >
První klobásky, 15.12.2011
Myslím, že chyba je určitě ve způsobu plnění. Předem je třeba velmi důkladně rozmíchat jemnou frakci - prát, nebo libové maso umleté najemno, s vodou, kořením (krom   papriky a česneku. Musí se doslova lepit na prsty Potom do toho vmíchat... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika