Příspěvky uživatele - 242.167

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zpracovat nadbytek salátových okurek, 10.8.2014
Salátové okurky pěstuji proto, aby se konzumovaly čerstvé. Pokud je jich nadúroda tak se rozdají nebo vyhodí na kompost. Na uchování slouží nakladačky, salátovku fakt jen pro přímý konzum. Pamatuji si ty velké sklenice a plátky nakrájených oharků v... celý příspěvek >
Rajčata pro sezónu 2014, 9.8.2014
Zapomněl jsem uvést, že jsem rajčata vysazoval hodně pozdě, a navíc letos velmi špatně a dlouho zrají.
Degenerace révy, 9.8.2014
Takhle se chová réva při napadení padlím (Oidium).  Musíte preventivně postříkat před a po květu, dále podle situace a počasí.
Co vaše réva? (2014), 9.8.2014 Obsahuje fotku
Do konzumní zralosti dozrává Kodrjanka, Kišmiš Lučistyj, Arkadia a Lora, na zahradě také Beloe Čudo a neznámá mi odrůda.
Plíseň révová nebo padlí?, 9.8.2014 Obsahuje fotku
Vážení přátelé révy. Potřeboval bych opět konzultaci na téma plíseň-padlí. Dokáži většinou již rozpoznat jednotlivé choroby, ale v nynější fázi se opět dostávám do stavu nejistoty a otázky co s tím, když už to zraje. Révu jsem se snažil, pokud... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 9.8.2014 Obsahuje fotku
Z hlavy nyní nevím, ale je to buď Russkij Suvenir nebo XXL.  Mile mě překvapila odrůda Parade, kterou mám venku na záhoně. Je to typ kapie a vypadá velmi pěkně i úrodně. Trochu jinak mne překvapila i odrůda Ontara, tady jsem předpokládal že... celý příspěvek >
Sklizeň 2014, 9.8.2014 Obsahuje fotku
K další sklizni rajčat na zpracování jsem přibral pár dalších výpěstků.
Rajčata pro sezónu 2014, 9.8.2014 Obsahuje fotku
Dnes jsem sklidil první dva plody této odrůdy, výsledek vidíte na snímcích. Ještě jsem ji nerozkrojil, ale je to měká odrůda, která skončí v protlaku. Bohužel se špatně vybarvuje, ale to dělají letos v tomto počasí skoro všechny odrůdy. Rostliny byly... celý příspěvek >
Asi mi něco kouše do bobulí, 7.8.2014 Obsahuje fotku
Nevím jak to ti kosáci dělají, ale vždy na střapci klovne do nejlepší a nejzralejší bobule, nikdy jsem ho však neviděl že by byl v "zelenisku". Vždy ho vidím jak prchá od něčeho zrajícího a ještě při tom kokodáká a neopomene dřístnout. Na... celý příspěvek >
Asi mi něco kouše do bobulí, 6.8.2014
Právě že ten postřik na peronosporu zabral, zastavil ji, ale bobule už je načatá.
Melounoviště 2011, 6.8.2014 Obsahuje fotku
Dobrý večer, shodou okolností jsem dnes udělal jeden snímek poničeného porostu. Nejspíše se jedná o černou hnilobu okurky, tahle choroba dokáže velmi rychle zlikvidovat celý porost melounů. Bojuji proti ní popstřikem Rovral Aquaflo, ale pokud je... celý příspěvek >
Lilkoviště 2014, 3.8.2014
Máte někdo nějaký recept na sušené lilky? Něco na způsob sušených rajčat, aby se to dalo uchovat na pozdějc.
Nemocná dýně hokajdo, 3.8.2014
Na listech nějakou plíseň, mohla by tam být i sviluška, na plodech nevím, nejspíše nějaká hniloba.
Padlí a plíseň okurková - napadají plody?, 3.8.2014
Na okurkách jsem odstranil drtivou většinu napadených listů, nepomohlo to, a tak budu seřezávat veškeré výhony až někam půl metru od země, samozřejmě že musí pryč i všechny plody. Okurka obrazí, ale jedná se o hadovku ve foliáku, tam roste jako... celý příspěvek >
Asi mi něco kouše do bobulí, 3.8.2014
Já bych to tipl na "přechozenou" peronosporu na bobulích, při padlí bobule praskají více. Takto poškozené bobule otrhávám.
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika