Příspěvky uživatele - 122.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slivovice, 17.9.2009
" Osobně ještě do pečetního vosku razím svou pečeť. A nyní zvažuju jestli nebudu láhve opatřovat leptem. " Vaše opatření mně připomenulo moji maminku.Vyměnila otci slivovici za bílý ocet a slivovici uschovala jinde, aby jí tak rychle... celý příspěvek >
Pálenka - letos poprvé, 17.9.2009
Drcené nebo půlené letní ovoce v tom horku kvasí jako sběsilé.Ten míchač byl alespoň z umělé hmoty?Doufám, že ne ocelový!  AB 
Oleandr, 17.9.2009
Zuzko, udělám letos pokus: přivezl jsem si zač.června nějaké řízky oleandrů, úspěšně ve vodě zakořenily.Vysadím je do květináčů a na zimu uschovám do skleníku.(doufám, že je nezapomenu občas zalét.!)Příští rok je vysadím na zahradu.Buď půjdou, nebo... celý příspěvek >
Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů, 17.9.2009
Jsem rád, že autor tohoto vlákna s touto problematikou přišel.Nedávno jsem otevřel zadní dveře Fabie, abych něco naložil.Kolem hlavy mně prolítlo něco jako kulka a prorazila čistým průstřelem sklo.Ještě že jsem byl mírně sehnutý! Kdo střílel?Na... celý příspěvek >
Jak rozmnožit oleandr, 16.9.2009
Rozhodně rozlouskněte a podívejte se, co lusky obsahují.Zkušenost mám ale jinou.Do vody (a pak do mokrého hadříku na cestu v igelitu) jsem si také přivezl řízky oleandrů.Ponořil jsem je do vody (o výšce 2 cm),předtím jsem řízky namočil do práškového... celý příspěvek >
Šarka, 15.9.2009
Zatím je boj se šarkou velkým otazníkem.Prodávané tolerantní odrůdy se nemají vysazovat do zamořených rajonů.I ty v takovém prostředí špatně odolávají.Zatím se šarka nevyskytuje v několika vyšších polohách, kde je tzv. ovocnářský ráj a kde nikdo... celý příspěvek >
Zlomený stromek, 14.9.2009
Nachci vést kacířské úvahy, občas si při kácení nemocných a jiných stromků dávám tu praci a na cirkulárce provedu příčné nebo podélné řezy místa srůstu roubu s podnoží.Najdu i hnilobné dutiny, které mohou mít vliv na odchod stromku.Srůst roubu s... celý příspěvek >
Čertova hruška (hnilička), 14.9.2009
Slávko, nejsem už dítě, je mně právě ...sát, ale vím, o čem asi píšete.Hrušku opravdu nazýváme hnilička, protože spadne mírně rozkvašená a kvasí dál na zemi, kde se na ni (hlavně na ty poškozené)vrhají včely a vosy, aby holdovaly přírodnímu... celý příspěvek >
Množení ořešáku, 10.9.2009
Každý ořešák z jádra má nádherný kůlový kořen.Přesazením se většinou tento kořen přetne a změní se celý kořenový systém.U roubovanců se tak děje zpravidla vždy, pokud není roubován přímo na místě..  AB
Konec šlechtěných švestek na Valašsku?, 5.9.2009
Moje zkušenost je taková, že jedna malá zachvácená větévka nezpůsobí téměř nic.Přesto se je snažím odstraňovat(pokud větrem nepropadnou samy).Horší následky jsou, je-li zachvácena celá větev.Tam už je ohrožen celý strom.Snažím se rozpoznat zasažené... celý příspěvek >
Hrušeň na křížaly, 31.8.2009
Trochu sice odbočujeme, omlouvám se, snad nám to ostatní účastníci prominou .Obojí.Na domácí práce síťovou, převažují-li práce v místě, kde není síť, akuvrtačku.Nebo si podle potřeby vzít tu vhodnou z půjčovny.U akuvrtačky je dobré mít... celý příspěvek >
Praská kůra, 31.8.2009
Ovoce není poseto hlavně u stopky drobnými skvrnami? A co list?Strupovitost a její fáze není otázkou jednoho roku.
Hrušeň na křížaly, 31.8.2009
Lituji, o žlučník i s kameny jsem dnes lehčí.Ale snad se najde někdo povolanější.Jsem technik a dnes většinou zahrádkář..Ale moje vzpomínky se váží na šťavnatou aromatickou hruškou... A také je třeba prý pamatovat na recidivu, neboť se časem vytvoří... celý příspěvek >
Pochlubte se zahradou ve svahu, 31.8.2009
Když má někdo hezké terasy, bez kterých se většinou svah neobejde, je to kus náročné práce, za kterou se nemusí stydět.  AB
Praská kůra, 31.8.2009
Kůra může praskat vlivem mrazu, ale také strupovitostí.Jak vypadá ovoce a list?
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika