Zlomený stromek



host - 122.179 (?)
14.9.2009 19:45

Nachci vést kacířské úvahy, občas si při kácení nemocných a jiných stromků dávám tu praci a na cirkulárce provedu příčné nebo podélné řezy místa srůstu roubu s podnoží.Najdu i hnilobné dutiny, které mohou mít vliv na odchod stromku.Srůst roubu s podnoží se holt někdy nepovede.. Ale příčin může být víc.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
res78 - (5) - 219.34 (?), 14.9.2009 18:18, zobrazeno: 3556x

Po příjezdu na chalupu jsem zjistil, že stromek mladé hrušně je zlomený u země v místě roubu. Kmínek cca 7 cm průměr. Při prohlédnutí lomu jsem zjistil, že kmínek je zasažen nějakou hnilobou (očividně mrtvé dřevo, protkané hnědými žilkami), jen na dvou protilehlých místech pod kůrou malá plocha bílého živého dřeva, kterým proudily živiny. Byl napaden strupovitostí, ale pravidelně jsem ošetřoval. Letos poprvé pár plodů, ale nikoli tolik, aby zdravý strom zlomily. Jaká houbová choroba to mohla způsobit?

Mohu už letos na stejné místo zasadit novou hrušeň? Čeho se vyvarovat, aby to za pár let nedopadlo stejně?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 14.9.2009 19:45

Nachci vést kacířské úvahy, občas si při kácení nemocných a jiných stromků dávám tu praci a na cirkulárce provedu příčné nebo podélné řezy místa srůstu roubu s podnoží.Najdu i hnilobné dutiny, které mohou mít vliv na odchod stromku.Srůst roubu s podnoží se holt někdy nepovede.. Ale příčin může být víc.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
res78 - (5) - 219.34 (?), 17.9.2009 20:13

Máte pravdu, tohle zní logicky, přestože stromek byl napohled zdravý, uvnitř se asi něco dělo, ta hniloba dřeva byla jednoznačná a lom byl skutečně v místě roubu. No nic, zasadím tam jinou hrušku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika