Upozornění všem majitelům sekaček pil a dalších přístrojů



host - 122.179 (?)
17.9.2009 7:50

Jsem rád, že autor tohoto vlákna s touto problematikou přišel.Nedávno jsem otevřel zadní dveře Fabie, abych něco naložil.Kolem hlavy mně prolítlo něco jako kulka a prorazila čistým průstřelem sklo.Ještě že jsem byl mírně sehnutý! Kdo střílel?Na svahu vedle vozovky kosili pracovníci Tech.služeb trávu tak neodborně a bezohledně, že struna odmrštila kamínek o průměru 1 cm do otevřeného auta.Nepředstavitelná energie ze vzdálenosti 4 metry.Rutinovaný vedoucí škodu bez řeči zaplatil, co by udělal v případě úrazu, nevím. Parkující auta zašpiněná od trávy a tudíž i s lakem posetým mini a mikro "výstřely" jsou na denním pořádku.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?), 14.9.2009 8:24

u nás spravovali tunel přátelé z východu a jeden se učil svářet s flaškama, samo,že bez brýlía to je tak 5 let.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Rony - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1084) - 175.250 (?), 14.9.2009 8:36

Podle mne by každý kdo koupí elektrickou sekačku nebo cirkulárku nebo řetězovou pilu měl podstoupit nějaké teoreticko-praktické školení asi dvouhodinové (tedy, pokud to není profesionál) a to by byla podmínka prodeje. Určitě by to nebylo na závadu. Seču velký sad (33 arů) elektricky talířem vlastního vývoje asi 29 let a taky se mne podařilo 2x přeseknout kabel (v prvních rocích používání) a vždy to byla moje hrubá chyba. Jednou jsem přehazoval kabel přes keř, který jsem objel z nesprávné strany a kabel spadl na roztočený talíř. Poučení, nemanipulovat s kabelem při jedoucí sekačce. Podruhé jsem asi po 14 denním sečení to na horním konci konečně dokončil a jen tak z plezíru jsem se vracel se sekačkou v chodu asi 80 metrů do vrátek, kde už do strávy stačil zarůst kabel (ten jako základní), takže jsem jej neviděl a seknul. Od té doby uplynulo hodně přes dvacet let, a protože jsem dostal za vyučenou, tak nic podobného nepřipustím. Poz. k úrazu el. proudem nedošlo, mám to izolované.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 118.24 (?), 16.9.2009 11:51

0,33 ha sekat elektrickou sekačkou, to už chce opravdu nadšení.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 215.221 (?), 14.9.2009 17:32

trošku se to nějak někam zvrhlo, tohle vlákno, od upozornění na úrazy dětí až po trdla u práce. a to školení??? dvouhodinové??? Pokud někdo nepřemýšlí u práce a nepoužívá zdravý selský rozum, školením to do něj nenacpete.ani horem ani dolem.

Dětské úrazy jsou hrozné, při sekání, řezání atd, nemají děti co dělat, raději pár ran prutem, když neposlouchají, než.li znetvoření těla strojem.Všemu nezabráníte a dětská zvědavost je mocná.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
xxxfido - (4) - 48.252 (?), 16.9.2009 15:13

ani děti nemůžou za vše, po autonehodě jsem ležel ve špitale vedle borce co dal kotouč z mafla do flexy, půl chodila pryč a potkal sem čtyři co potkali cirkuli a parčlanků či prstu šlo pryč

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 1.42 (?), 16.9.2009 22:01

Zdravím vás. Rozlišujme dospělé lidi od dětí- když se stane úraz dospělému tak je to mrzuté.  Je na snadě otázka proč se to stalo. ale úraz dítěte je vždy vinou nás, to znamená dospělých! Proto dodržování návodů beru jako samozřejmost neboť nekdy nejde jen o moji bezpecnost ale i o bezpecnost druhých(např. řezání flexou). S názorem o povinném školení při koupi techniky nesouhlasím-to bychom se musili školit i na práci s kuchynským nožem.Stačí jen dodržovat určité zásady bezpečnosti a nic se nám nestane. Já sám sekám trávu bubnovou sekačkou a když se nekdo motá okolo mě, tak ji vypnu a vysvětlím mu, že když mi něco odletí od nože tak klidně může přijít o oko.A vidíte o tomto nebezpečí není v návodu ani slovo! Proto musíme při každé práci používat rozum!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.179 (?), 16.9.2009 21:44

o bezpečnosti musí přemýšlet každý sám. A návod je jen návod, nikliv dogma. Zraněné údy bolí především zraněného, potom jeho blízké, až pak kamarády, ale nikdy nebolí ten stroj, se kterým se nevhodně zacházelo.Proto píšeme každý svoje nápady, ale číst je, používat a řídit se jimi není povinen nikdo.

Taky JS.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.142 (?), 17.9.2009 7:46

Nevycerpatelnou studnicí kutilských historek jsou lékari.Koneckoncu, jsou to oni, u kterých vetsina príbehu, jejichz hrdinou je kutil a cirkulárka, vrtacka, sroubovák ci rnotorová pila nebo hoblovka, koncí. Zvláste bohatou sbírku mají lékari z rekreacních oblastí, protoze chata ci chalupa jsou pro kutila nejcastejsími polygony pro experimentování v duchu hesla udelej si sám. MUDr. Jaroslav Trávnicek, obvodní lékar v Sedlici u Blatné, praví, ze uz se v tomto smeru nicemu nediví. "Kdyz jsem delal na chirurgii v Písku, dovezli nám pacienta, který si drzel ruku v rozkroku. Ten nebozák neco vrtal a místo aby pouzil sverák, drzel si drevo mezi koleny. Následkem bylo, ze si provrtal sourek. Kolega Krampa to nemohl sít, protoze ríkal, ze se smíchy neudrzí. Skoncilo to dobre, a pokud vím, tak následky toho úrazu po osetrení nebyly nakonec zádné."

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 122.179 (?), 17.9.2009 7:50

Jsem rád, že autor tohoto vlákna s touto problematikou přišel.Nedávno jsem otevřel zadní dveře Fabie, abych něco naložil.Kolem hlavy mně prolítlo něco jako kulka a prorazila čistým průstřelem sklo.Ještě že jsem byl mírně sehnutý! Kdo střílel?Na svahu vedle vozovky kosili pracovníci Tech.služeb trávu tak neodborně a bezohledně, že struna odmrštila kamínek o průměru 1 cm do otevřeného auta.Nepředstavitelná energie ze vzdálenosti 4 metry.Rutinovaný vedoucí škodu bez řeči zaplatil, co by udělal v případě úrazu, nevím. Parkující auta zašpiněná od trávy a tudíž i s lakem posetým mini a mikro "výstřely" jsou na denním pořádku.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 64.142 (?), 17.9.2009 7:48

"Cirkulárku bych zakázal pod trestem smrti," praví MUDr. Holub z Príbrami Okruzní pila je jednoznacne nejnebezpecnejsím strojem na chatách a chalupách. Vzdy kdyz ctu nejruznejsí casopisy a novinové prílohy venované kutilum, obdivuji to nonsalantní presvedcení jejich autoru, ze to ci ono je pro "sikovné ruce" hracka. Jako by nám ti pánové a dámy chteli naznacit, ze sjednávat si odbornou firmu na takové banality, jako je výmena stresní krytiny, izolace podlahy nebo oprava elektroinstalace je bohapusté vyhazování penez. Bud jak bud, tisíce neohrozených muzu a zen v nasem národe dnes a denne pokousejí osud a neváhají dokonce pohlízet do tváre smrti, hnáni touhou dokázat, ze to, co profesionál delá na základe nekolikaletého studia a praxe, hrave zvládnou sami bez obtízného skolení. Stací mít potrebné nástroje, návod a jde se na to. Tak potom vznikají príbehy z oboru cerného humoru, nebo, jak se ríká, nic tak cloveka nepobaví jako maléry jeho blizních.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika