Jak rozmnožit oleandr



host - 122.179 (?)
16.9.2009 17:34

Rozhodně rozlouskněte a podívejte se, co lusky obsahují.Zkušenost mám ale jinou.Do vody (a pak do mokrého hadříku na cestu v igelitu) jsem si také přivezl řízky oleandrů.Ponořil jsem je do vody (o výšce 2 cm),předtím jsem řízky namočil do práškového stimulátoru.Vodu pouze doplňuji.Řízky kupodivu zakořenily, dnes od zač.června mají kořínky 2 cm dlouhé. Myslím, že se oleandry množí pouze vegetativně, nikoliv ze semen.  AB

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 91.143 (?), 16.9.2009 16:50, zobrazeno: 29596x

Dobrý den, v létě jsem si z oleandrů v Chorvatsku dovezla semena.Jsou to dlouhé lusky a nevím, jestli se mají rozlomit a vyndat a nebo zda se zasadí celý lusk.Po otevření lusku v něm bylo "chmíří",tak nevím... děkuji.Pavla

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 122.179 (?), 16.9.2009 17:34

Rozhodně rozlouskněte a podívejte se, co lusky obsahují.Zkušenost mám ale jinou.Do vody (a pak do mokrého hadříku na cestu v igelitu) jsem si také přivezl řízky oleandrů.Ponořil jsem je do vody (o výšce 2 cm),předtím jsem řízky namočil do práškového stimulátoru.Vodu pouze doplňuji.Řízky kupodivu zakořenily, dnes od zač.června mají kořínky 2 cm dlouhé. Myslím, že se oleandry množí pouze vegetativně, nikoliv ze semen.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1577) - 48.243 (?), 16.9.2009 20:53

Oleandr se semenem samozřejmě množit dá, ale nikdy nevíte, jakou bude mít barvu květů. Obecně se dá předpokládat, že květy budou malé a růžové, ale může dojít i k překvapení.

Chcete-li zachovat barvu, velikost a vůni květů, musíte oleandr množit řízkováním, tak jak se píše nahoře.

Semena jsou ta jednotlivá chmýří, která jsou v lusku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.15 (?), 16.9.2009 22:27
nechte lusky v klidu dozrat na teplem miste a zjara je vysejte...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 91.143 (?), 17.9.2009 9:33

Děkuji za odpověd´,lusky tedy nerozlamovat a na jaře zasadit.A Prosím jak hluboko a naležato nebo svisle.Jsou dost velké a dlouhé.D´Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 91.143 (?), 17.9.2009 9:38

A omlouvám se, nenašla jsem včas všechny odpovědi jen tu poslední.Tedy chmíříčka jsou semínka.Paní domácí mi v Chorvatsku řekla, že to mám zasadit ale znáte chorvatštinu, myslíte že jim rozumíte - zní to známě a nakonec zjistíte, že nevíte co říkají.Bylo mi trapné krást ze zahrad větve a tak jsem loupila jen lusky.Bylo to z nádherných kravavých oleandrů.Ještě jsem si ale utrhla u pláže větvičku fíkovníku, ted´ho mám ve vodě a pouští kořínky.Nemáte ještě zkušenosti s tímto stromem?.Díky.Pavla

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.100 (?), 26.10.2009 11:03

Lusky na oleandru se mi objevily kupodivu v místnosti, nikde mi nebyli schopni poradit, co s tím:-) Teď alespoň vím a na jaře zkusím zasadit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.125 (?), 24.9.2009 12:13

také jseem letos množila oleandry řízkováním pouze do vody a brzy puslily kořínky a nyní již mám malé sazeničky a začaly růst.Ze semen nemám zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 122.179 (?), 24.9.2009 13:06

Ze semen nikdy nenaroste původní rostlina, ale zcela nová generace.Může být barevně shodná, ale také ne, květy mohou být stejně velké, nebo menší a dokonce i větší.Pokud chcete mít zaručeně stejné vlastnosti, pak množte jenom řízkováním.Ale to už tady bylo nejednou řečeno a nejen u oleandrů.  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika