Žluté slivoně



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?)
3.9.2015 22:09

Moje zkušenosti:

1. Valašský špendlík z Valašska. (Pocházím z tama, včil bývám na bítešské náhorní rovině): Několik klonů, nespolehlivá úroda, malý výnos, občas kvalitní ovoce -- celkově však spíše slabota. Mám něco naroubovaného, zatím příliš mladé.

2. Valašský špendlík rostoucí v Bíteši (nevěřil jsem tomu, dokud jsem neuviděl, neochutnal a nezměřil 19 % cukru -- ne zcela zralý). Pěkný, čistý (vypadá zdravě), sladký, budu roubovat.

3. Nejrůznější mirabelky/myrobalány na Velkobítešsku a porůznu v okoli (max 15 % cukru), i v Brně. Postupně pozoruji, zkoumám, měřím a porovnávám. Vybírám podle ranosti/pozdnosti, loupavosti od pecky, cukernatosti, chuti atd... Mám několik nadějných typů, které si množím.

Zase se někdy ozvu. Hezký den

Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 46.80 (?), 25.6.2010 23:37

zkuste Bellamiru, nebo Reingold.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 16.1.2011 16:55
V zahraniči ponukaju vela žltich slivoni nechapem prečo sa knam nevozia volaju ich YELLOW EGG PLUMS.






OULLINSKA
OULLINSKA
BELLAMIRA
BELLAMIRA
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan Fiala - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 95.245 (?), 28.1.2011 15:42
Našiel som na internete Americke žlte slivone CITRONOVE foto.
LAMOON
LAMOON
LAMOON
LAMOON
LAMOON
LAMOON
EARLAMOON
EARLAMOON
LATE LAMOON
LATE LAMOON
ZEHAVA
ZEHAVA
SMES
SMES


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 28.1.2011 15:50

Vždyť třeba Oulinská a Bellamira jsou běžně na trhu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 152.34 (?), 28.1.2011 15:47

O mirabelce Bellamira uvažuji. Jaké jsou její plody? Myslím tedy na chuť jako stolní ovoce (pálit nechci). Ď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 29.1.2011 18:08

Jsou větší než Nancyská a chutnají dobře a jdou od pecky. Ale jestli chcete srovnání s chutí našich švestek - třeba Chrudimskou, tak říkám: "kam se na ně hrabe!"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bobřík - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (358) - 175.130 (?), 29.1.2011 19:59

Zdravím, tento stromek/ Belamíra/ jsem sázel loni na jaře a již měl 32 květů. Bylo hrozné počasí chvilkama i sněžilo a tak se udržel jenom jeden plod. Chuťově je velice dobrá, není až tak moc šťavnatá, dobře se odděluje od pecky, ptáci si toho nevšímají ,je velice dekorativní. Na to, že jsme v 750m.n.m. Šumava je to dobrý začátek. Zdeněk 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (95) - 38.202 (?), 3.9.2015 22:09

Moje zkušenosti:

1. Valašský špendlík z Valašska. (Pocházím z tama, včil bývám na bítešské náhorní rovině): Několik klonů, nespolehlivá úroda, malý výnos, občas kvalitní ovoce -- celkově však spíše slabota. Mám něco naroubovaného, zatím příliš mladé.

2. Valašský špendlík rostoucí v Bíteši (nevěřil jsem tomu, dokud jsem neuviděl, neochutnal a nezměřil 19 % cukru -- ne zcela zralý). Pěkný, čistý (vypadá zdravě), sladký, budu roubovat.

3. Nejrůznější mirabelky/myrobalány na Velkobítešsku a porůznu v okoli (max 15 % cukru), i v Brně. Postupně pozoruji, zkoumám, měřím a porovnávám. Vybírám podle ranosti/pozdnosti, loupavosti od pecky, cukernatosti, chuti atd... Mám několik nadějných typů, které si množím.

Zase se někdy ozvu. Hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 124.85 (?), 3.2.2011 21:12

Na podzim jsem našel malé jakoby ryngličky či slívy. Byl to keř - spíš křoví na stráni, takže jsou pravokořenné. V chuti to nebyl žádný zázrak, možná je to nějaká stará zapomenutá odrůda, nebo snad náhodný semenáč? Třeba někdo poradí více. Fotka je ze 4. září.

HONZA


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 3.2.2011 22:40

Podle listů to budou nejspíš obyčejné žlutoplodé myrobalány - slivoňové podnože.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika