Žluté slivoně



Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.202 (?)
3.9.2015 22:15

Vypadají hezky, sympatické je, že jsou poměrně pozdní a velké. Kolik mají cukru? Kde to roste (oblast, výška)? Trochu se těmi všelijakými mirabelkami a slivoněmi zabývám. Napište, prosím, něco více. Možná to bude stát za namnožení. Děkuji.

Hezký den

Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 106.158 (?), 4.2.2011 19:26

Mirobalán to určitě není. Ten poznám bezpečně. Pecka byla kulatá a zploštělá. Kdyby ryngličky nedozrávaly tak pozdě, tak bych řekl že to bude zelená renglóda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 58.118 (?), 4.2.2011 20:13
na Zelenú ringlotu to je primalé----bude to nejaký myrobalán, ono ich okolo ciesta a potokov rastú hromady... žlté, červené, menšie väčšie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mittwoch - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (312) - 158.241 (?), 5.2.2011 0:05

Já bych to viděl na semenáč zelené - plodem mi ji připomínají...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.235 (?), 5.2.2011 7:45

Také bych to viděl jako semenáče zelené, plete trochu ta kulatá sploštělá pecka...  AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.202 (?), 3.9.2015 22:22

Vůbec mi připadá dělení na mirabelky (loupu se od pecky, jsou kulaté, "do prdelky") a myrobalány (neloupou se, jsou do špičky) poněkud nedokonalé. Zrovna jsem sklízel loupací poměrně sladkou s plody do špičky, středně pozdní. Koncem zimy si ji namnožím. Mám vyhlédnuté i mirabelky rané (kulaté, lopuací, do prdelky), středně pozdní podobné a ještě tu, co jsem popsal na začátku a ještě pozdní kulatou. Kromě toho ještě jednu úplně zvláštní, ale tu popíšu v nějakém samostatném vlákně diskuse, jestli jste se s ní třeba někdo nestetkali...

Pohoda, hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 3.9.2015 22:37

Vůbec mi připadá dělení na mirabelky (loupu se od pecky, jsou kulaté, "do prdelky") a myrobalány (neloupou se, jsou do špičky) poněkud nedokonalé

Ty rozdíly mezi mirabelkou a myrobalánem nejsou ani tak v plodech, tam se mnohdy stírají. Růst, vzhled výhonů, pupenů, tvar a velikost listů - tam jsou rozdíly zřetelné.
    Hledání lepších myrobalánů je sice záslužné, ale osobně to považuji za trochu slepou cestu. Kvalita dužiny myrobalánů při nejlepší vůli kvality ostatních "kulturnějších" slivoní - švestek, rynglí, slív, mirabelek se přeci jen nedosahuje. Byť nelze upřít, že z velkoplodých odrůd lze dosáhnout obdivuhodných úrod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Efs - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (93) - 38.202 (?), 3.9.2015 22:15

Vypadají hezky, sympatické je, že jsou poměrně pozdní a velké. Kolik mají cukru? Kde to roste (oblast, výška)? Trochu se těmi všelijakými mirabelkami a slivoněmi zabývám. Napište, prosím, něco více. Možná to bude stát za namnožení. Děkuji.

Hezký den

Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 39.19 (?), 10.8.2015 17:32

Letos to vypadá na slušnou úrodu žluté švestky (domnívám se že se jedná o katalónský špendlík, nebo nějaký jeho semenáč), kterou jsem si narouboval. Dnes už je to pěkný strom. Ještě začíná zrát, zralé plody jsem dal před lety do vlákna Tipala (tady). Slivka plodí ve shlucích a za mokrého počasí dost hnije jeden plod od druhého, to bych viděl jako nevíhodu. Jinak je strom zdravý bez příznaky šarky.





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.138 (?), 10.8.2015 17:59

Asi to bude nasledovník belice. Nie nutne tipala ale ani stará belica. Vaša sa sfabuje do ružova, belica má fialové stigmy (pôvod poranenie, šarka). Je to veľmi blízko belice, určite nejaká kultúrna forma vychádzajúca z belíc (odroda má cca 150 ročnú históriu). Belica nevytvára zhluky pri preplodení. Ale možno ju máte prehnojenú, alebo len optimálne opelenú...

Gratulujem k úrode. Moje belice mi tento rok niekto obral bez môjho vedomia. Zrelé boli už pred týždňom (180m n.m.).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.69 (?), 10.8.2015 18:45

Já se zase domnívám, že to bude zelená renklóda. Dalo by se to poznat podle pecky. Špendlík ji má hodně podlouhlou a špičatou. Přičemž obě jdou od pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika