Příspěvky uživatele - 220.205

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kolik cukru má být v kvasu při pálení, 18.2.2012
...a zvláště pak v druhé polovině února. Hruškové kvasy nejsou kdo ví jak stabilní a vzhledem k nízkému obsahu organických kyselin i snadno napadnutelné. Takže souhlas. slosar-petr@seznam.cz
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 17.2.2012
Jak už jsem jednou psal, jako reakci na předcházející příspěvek, k žádné reakci mezi ethanolem a vodou nedochází, dochází pouze ke zřeďovací kontrakci, ale příspěvek byl "záhadně " odstraněn, myslím že dnes dopoledne. slosar-petr@seznam.cz
Kolik cukru má být v kvasu při pálení, 17.2.2012
Pravděpodobně je to způsobeno nízkou teplotou kvasu. V této době jsou aktivní jedině chladnomilné kvasinky, ale teď už bych je nesháněl. V druhé polovině února by měly být hruškové kvasy již zpracovány, jejich stabilita není kdo ví... celý příspěvek >
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 15.2.2012
Při ředění slivovice na přijatelný stupěň alkoholu cca 50% dochází k chemické reakci, kdy reaguje etylalkohol s vodou. V tomto případě nedochází k žádném reakci,  ale pouze k tzv. objemové kontrakci, tj vmezeřování molekul ethanolu a... celý příspěvek >
Jablečný kvas, 13.2.2012
Samozřejmě, že je mezi droždím a chladnomilnými kvasinkami značný rozdíl. Droždí vyžaduje vyšší teplotu ke zdárnému průběhu kvašení, ale nejsem si zcela jist, zdali je do ovocných kvasů vhodné. To samé to určitě není. slosar-petr@seznam.cz
Jablečný kvas, 11.2.2012
Spíše bych doporučil chladnomilné kvasinky BS 10, 20 g / 100 l kvasu za 49,50 Kč. Dodavatele najdete na Internetu. Jablka rozhodně rozřízněte, zkontrolujte čistotu jadřince, odstraňte stopky a pomelte.  Pokud jablečnou drť vystavíte teplotě... celý příspěvek >
Podchlazená slivovice, 5.2.2012
Bělavé vločky, které se tvoří v ochlazené slivovici nemají nic společného s přídavkem cukru do kvasu. Jsou jenom znakem špatně vypálené slivovice, která obsahuje větší podíl úkapu nebo dokapových komponent či obojího. Rozhodně... celý příspěvek >
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 24.1.2012
 frakce z první třetiny A vysvětlil pan Alois Gölles ve své knize Ušlechtilé destiláty jak je teplotně či jinak definovaná první třetina? Nevím, ale myslím, že to je náramná hloupost, protože vonné a chuťově cenné komponenty, které... celý příspěvek >
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 15.1.2012
Také se můžete leccos dočíst na vláknu Ředění slivovice. PŠ.
Malinovice, Banánovice, Melounovice, 11.1.2012
Bohužel se dopouštějí všech vyjmenovaných chyb, ale pokud by měli sklep, který udrží předepsanou teplotu a palírnu poblíž, mohlo by se to dramaticky zlepšit, ovšem bez mrazáku to taky nepůjde. slosar-petr@seznam.cz
Malinovice, Banánovice, Melounovice, 11.1.2012
Především meloun patří mezi zeleninu a s banánem si raději nezačínejte. Má příliš vysoký obsah polysacharidů, takže by se měl zpracovávat způsobem jakým se dělá žitná, tedy aby došlo ke štěpení škrobů. Malinový kvas je vedle jahod ten nejméně... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 9.1.2012
Tajemství řízeného refluxu jsem nalezl sám, pravda trvalo mi to asi 30 let, ale co nadělám. Mohl jsem opravovat nepitelné destiláty už dávno. slosar-petr@seznm.cz
Destilační přístroj, 9.1.2012
čím větší sklon a delší propojovací trubka, tím lepší pálenka! Logika je moje silná stránka: Znovu opakuji svoji otázku: Jak Vám asi na Vaší aparatuře trvá než-li prohřejete přechodník mezi vařákem a chladičem? Bohužel jsem odpoveď nezaznemenal.... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 9.1.2012
...putování odparku... Tedy především... odparek je to, co zbyde ve vařáku po odpaření kapalné fáze, takže se za žádných okolností nedá odparek vydestilovat. Nárůst teploty a jeho rychlost je dána tím, jak intenzivně pod vařákem topíte... celý příspěvek >
Destilační přístroj, 9.1.2012
Jistěže záleží a velmi, přechod z kotle do chladiče pokud je vzestupný, tak může fungovat jako jakýsi nedokonalý deflegmátor Tu nedokonalost, tak tu beru! Dále tvrdím, že tato "nedokonalost " bude i při své nedokonalosti fungovat max. 3 minuty,... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8,  9,  10  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika