Příspěvky uživatele - Matušková

Červenomasé broskve, 25.10.2009
U nás je tady pán, ten nabízí stromečky broskvoní, také červenomasé, ale jsou drobnější a chuťově prý nic extra, ale když se z nich udělá džem, je dobrý. Nádherně kvete, růžové květy, že se to dá lehce splést se sakurou, tedy již několik lidí to... celý příspěvek >
Jak uchovat topinambury?, 21.10.2009
Určitě, je ideální doba k výsadbě, akorát jsem také rozdala několik kilo hlíz na sázení.
Drátovci v bramborách, 20.10.2009
Na drátovce mi byl doporučen Dursban 10 G, ale já to mám jen na menší políčko.
Jak uchovat topinambury?, 20.10.2009
Zdravím, topinambury mají problém, že rychle vysychají. Já to pro známé uchovávám ve velkém /zednickém/ kbelíku, dám vrstvu zeminy a narovnám pěkné hlízy topinambur, zasypu a opět topinambury,... to dám do sklepa, ale i tak je to do ledna... celý příspěvek >
Thůje - přerostlé sazenice, 19.10.2009
Zdravím, dole už moc obrůstat nebudou, mám špatnou zkušenost - 180cm thůjky za dobrou cenu, ale dole s holým kmínkem. Nicméně je možné k nim něco dosadit, nahoru rostou pěkně, zahoustly, dole jsem dala dřišťály a před nimi jsou ještě růže a vypadá to... celý příspěvek >
Borovice Pinie, 18.10.2009
Ano, souhlasím, loňský mráz jedna pinie venku přežila, až do února byla celkem ok, ale pak během jara uhnila. Takže skutečně mráz není největší problém. Mé sazeničky jsou již za oknem, takže můžou přečkat zimu celkem v klidu.
O jaký strom se prosím jedná?, 8.10.2009
Zdravím, nemůže se jednat o nějaký kultivar cypřišku hrachonosného - Chamaecyparis pisifera? Mrkněte kdyžtak na net na obrázky, zda tam náhodou neobjevíte nějakou podobu.
2m živý plot rychle a na dlouho - je to sci-fi?, 2.10.2009
A nechcete zkusit smrky? Jsou neprostupné, v zimě zůstávají zelené,...
Reznutí tůjí, 22.9.2009
Zdravím, v pohodě, tady nejste ve škole, takže gramatiku tu nehodnotíme, důležité je řešení problému. Tak až budete opět na chalě, zalijte stromky jako to děláváte a pak zkuste jeden oddrnovat /nebo prostě odryjte kus trávy/, uvidíte, zda se... celý příspěvek >
Dotaz, 22.9.2009
Zdravím všechny, já množím tůje dle rady v Zahrádkáři, vždy v červnu otrhám pěkné větvičky - s kouskem kůry z velké větve - s patkou. Patku pak trochu zastřihnu, namočím do vody, pak do stimulátoru /používám prášek/. Mám v přepravce /i od ovoce/... celý příspěvek >
Reznutí tůjí, 22.9.2009
Zkuste se podívat /možná jste už koukal/ na větvičky, zda na nich nejsou dírky, to by byl škůdce a dal by se použít postřik. Jinak dle snímku se mi zdá, že tam máte opravdu sucho, i dle necelistvého trávníku, kolem tůjí nemáte nakypřenou zem, takže... celý příspěvek >
Borovice Pinie, 22.9.2009
Dobrý den, to máte vlastní semenáčky? Já mám 2 a 3 leté, přes zimu je mám za oknem, přes léto venku. Zalévám přiměřeně /jak jinak/, přes zimu tak asi 1x za 3 týdny, přes léto min.1x za 5dní. Přesazuji je vždy na jaře, když je dávám ven, hnojení zatím... celý příspěvek >
Jak daleko se odsebe sází konifery, 10.9.2009
Spíše záleží na konkrétním druhu. Kdyžtak napište co konkrétně plánujete.
Zálivka rostlin umístěných na nasypaném valu, 10.9.2009
Zdravím, ale co když kořeny porostou kolem misky? Nebylo by lepší /dávali to tedy i v Receptáři/, při výsadbě dát kus např.husího krku a pak tudy sem tam zalít přímo ke kořenům? I když jsem to zkoušela a mám jej u 25 stromků, ale chtělo by to asi... celý příspěvek >
Nemocné ryby v jezírku, 10.9.2009
Děkuji Všem za snahu pomoci, asi zkusím ta antibiotika a po tom kol.stříbru se podívám, nejspíše přes net, je to asi rychlejší než-li pobíhat po obchodech.  Už mi právě říkali, že to může být plíseň, pak bičíkovci,...ale jak říkám, malach.zeleň... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika