Příspěvky uživatele - Matušková

Černý kořen, salsyfy - ale s fialovým květem, 4.5.2010
Ano, moc díky, já jak mě napadlo "kozí" tak jsem si řekla, že si to pletu s bršlicí "kozí nohou"... díky moc.
Prosím o radu jak napravit chybu, 4.5.2010
Zdravím, skleníkem jste si chtěli udělat užitek i radost, že nyní jeho umístění zcela neodpovídá představám, toť sice problém, ale nehledejte v tom zbytečně zlo. Jak píše pisatel přede mnou... nejde o život... Uznávám, že mohl být jinde, ale nyní,... celý příspěvek >
Černý kořen, salsyfy - ale s fialovým květem, 4.5.2010
Mohu poprosit o pomoc, pěstuji něco podobného, jako je černý kořen /hadí mord španělský../, ale kvete to fialově, je to také jedlé, já to mám jen pro okrasu, ale nemůžu najít svoji knížku, kde byla i tato rostlina a nedaří se mi to najít ani na... celý příspěvek >
Jakou houbu na zničení pařezu ořešáku?, 29.4.2010
Já bych to viděla na hlívu ústřičnou, budu jí nyní také očkovat. Shiitake je problematické na přezimování /tedy silnější mrazy/, ale hlíva je fajn, prorustání netrvá tak dlouho a sklízíte pak několik let. Sadba vyjde na nějakých 100kč, lepší je... celý příspěvek >
Jaký živý plot, 29.4.2010
Taky je takový ten štětinatec, co poroste plot hodně rychle a plody jsou bodlinaté "okurky" s hnědými velkými semeny uvnitř. Kvítky příjemně voní. Ale správný název by tu poradil určitě někdo jiný.
Ako a kedy strihat zivy plot z ihlicnanu, 29.4.2010
Pokud se do toho pustíte v nejbližší době, myslím, že to zvládnou, v lesních školkách se teď přesazovaly i větší smrčky. Je potřeba připravit si předem jamky na sázení, pak postupně opatrně vyrývat a hned přesadit, před zasypáním zeminou důkladně... celý příspěvek >
Ako a kedy strihat zivy plot z ihlicnanu, 27.4.2010
Nebylo jasné, zda máte přístup z obou stran. Ale ta hustota je příliš, nechcete to třeba trochu odlehčit předsazením kažného druhého stromku do přední řady? Takhle mám obavy, že se spodní větve budou vyholovat nedostatkem prostoru hned od mala a s... celý příspěvek >
Ako a kedy strihat zivy plot z ihlicnanu, 26.4.2010 Obsahuje fotku
A můžete napsat, jaká je tedy ta vzdálenost mezi smrčky? Já teď přeměřila svoje, co jsem vysadila k plotu, mám je cca 50cm od sebe, plot bude ale jen nízký, proto takto hustě, jinak na 2m plot to mám 70-80cm od sebe. Plot tedy chcete nechat... celý příspěvek >
Ako a kedy strihat zivy plot z ihlicnanu, 25.4.2010
Zdravím, chtěla jsem se zeptat, jak daleko jsou smrčky od sebe, zdají se mi zbytečně blízko, ale možná to jen zkresluje snímek. Ale rozhodně jsou zcela u plotu, což Vám pak neumožní stříhání z druhé strany. Stromečky bych ještě nechala, nyní budou... celý příspěvek >
Opravdu mini jezírko, 22.4.2010
Zdravím, pokud jde jen o takové oživení místa, lze použít i takový ten zednický kbelík - maltovník, stojí asi 240kč, mají různé velikosti... Zapustila jsem ho pod úroveň terénu a pak kolem dokola poskládala na sebe 2 vrstvy kamenů /jako kolem... celý příspěvek >
Hádanka pro pěstitele dřevin, 22.4.2010
Chápu-li to správně, takto krása vynikne především z jara, kdy jsou ostříhány větvičky a mladé jehličí vypučí, přes léto vyraší větvičky do stran a na jaře je zase ostříháte. Pokud bych si s tím tedy pohrála, mohl by se docílit tvar spirály, já tedy... celý příspěvek >
Živý plot ze smrků, 22.4.2010
Samozřejmě taky máte pravdu RadkuB., pokud dojde k jakémukoliv napadení houbovými chorobami, je to problém. Ale zase si myslím, že postupné prořezání stěny by působilo jako noty na buben, i za předpokladu šetrného vyřezávání by jistě neušly větve... celý příspěvek >
Živý plot ze smrků, 21.4.2010
Já se tímto přidávám k panu Josefovi, však zlikvidovat to můžete vždycky, pokud to bude nutné. My máme také živý plot - 2m, 1x ročné sestříhaný a je to v pohodě... Ale podobný případ jako u Vás jsem viděla loni, tedy cca 12m vysoké smrky v řadě... celý příspěvek >
Hádanka pro pěstitele dřevin, 21.4.2010
Zdravím, mohu se zeptat, jak starý je modřín? Zajímám se o tvarování právě modřínů, tedy začínám, mám zatím 2 starší, tedy asi 5let a nyní nové mladší, ale chci udržovat spíše tvar bonsaje.
Rezavění borovic, 16.4.2010
Zdravím, hořká sůl se dá sehnat ve většině zahradnických center, asi i v některých zahradnictvích, nebo si to zadejte na netu a objednejte, ale poštovné to prodraží. Vemte raději ve formě tekuté a pak aplikujte postřikem na jehličí.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika