Příspěvky uživatele - Matušková

Jedná se o tis?, 16.4.2010
Všem moc díky za názor!!
Poraďte prosím s výběrem rostlin, 15.4.2010
Asi by šlo použít tady z již zmiňovaných - habry, buky, smrčky, thůje. Nebo pro okr.zahradu nějaký mix květem či listem okrasných keřů - pustoryl, jasmín, svídy, zlatice,...
Jak vypěstovat vrbu?, 15.4.2010
Také na zahradě pěstuju - "Ladovu vrbu" pro vodníčka, ale jde to opravdu pomalu. Stálo by za to zkusit si donést silnější pruty nahoře již větvené - základ pro hlavu. Záleží na pisatelce, jak vysokou ji chce mít.
Zaštipování borovice, 15.4.2010
Záleží jak dalece jej zaštípnete a taky je potřeba přizpůsobit velikost ostatních výhonů. Já to třeba beru v polovině - hlavní výhon a ty kolem zaštípnu také, některé zcela odstraním, jinak by se to u vršku až moc zahustilo a vznikne tam velké... celý příspěvek >
Jakou odrůdu malin vybrat?, 13.4.2010
Psali v časopisu, že malinám se daří třeba u kompostu, že se téměř "nedají přehnojit" /ale i tak asi všeho s mírou/. Mám velkopolodé maliny asi 8let, teprve před 4 lety začaly pořádně plodit, do té doby se jen pozvolna rozrůstaly a měly pár plodů, už... celý příspěvek >
Katalpa - olistění?, 7.4.2010
Zdravím, i nám letošní zimu katalpy přečkaly, pokud si nejste jistá, škrábněte nehtem do kůry, tedy jen lehce, není potřeba servat kus stromu, jen se dostat pod kůru, pokud je to tam zelené, je vše v pořádku. Faktem je, že u vrcholu může být část... celý příspěvek >
Jedná se o tis?, 7.4.2010 Obsahuje fotku
Mohu se zeptat na Váš názor, zda je na snímku semenáč tisu? Děkuji.
Rezaveni smrcku, 7.4.2010
Zdravím, já při výsadbě jehličnanů kompost nepoužívám, ale záleží, co vše do kompostu dáváte. Rozhodně nic nezkazíte, když jí nyní vykopete a přesadíte, kupte raději rašelinu, namíchejte jí do zeminy, kterou tam máte na zahradě a uvidíte. Aplikujte... celý příspěvek >
Borovice Pinie, 23.3.2010
S pinií venku jsem to již vzdala, i když v Praze vím o 2 kusech, které normálně rostou, byly vypestovány ze semen. Rozhodně zkuste škrábnout do kůry, kde to pod ní bude hnědé, je špatné, tak ty větvě ostříhejte, kde bude pod kůrou zelená, to nechte... celý příspěvek >
Proč opadávají jehličky u smrčků, 23.3.2010
Zdravím, pokud se to projevilo v létě, mohlo to být suchem, nám se to stalo asi před 2 lety, 2 stromky v živém plotě začaly dost reznout a opadávat, tak jsem vykopala malý kanálek asi 50cm od kmenů a pouštěla tam vodu. Jeden tedy i tak zašel - asi... celý příspěvek >
Co nejrychlejší porost, 5.11.2009
Z jap.topolu je ale šílená hromada velkých listů a přes zimu je holý.
Chudinky thuje, 5.11.2009
Zdravím, jsou sice trochu vytáhlé, ale mladé, tak určitě sami časem zahoustnou. Když je teď zakrátíte ze stran, bude to vypadat dost divně. Já bych je nechala, na jaře přihnojila a uvidíte, že porostou pěkně. Akorát ten mulč, bude Vám dost prorůstat... celý příspěvek >
Rezaveni smrcku, 3.11.2009
Na reznutí jehličí je vynikající hořká sůl, ale ta se měla použít hned v počátku, tady už asi moc nepomůže, obzvláště nyní, když je zima na krku a stromky se chystají "chrnět".
Pavlonie plstnatá, 3.11.2009
Zdravím, ono právě jde o to "chráněné místo" jak píší ost.čtenáři výše. My ji máme malou, tedy koupili jsme ji jako 35cm vysokou, je vidět, že kořeny jsou již pěkně zakořeněné a každým rokem vyroste výhon vyšší a silnější. také doufám, že... celý příspěvek >
Pavlonie plstnatá, 2.11.2009
Zdravím, my máme pavlovnii již 3.rokem, přes zimu ale vždy pomrzne, pak vyrazí zcela odspodu. Letos měl výhon 1,6m, listy veliké, ale nyní jsou již opadané.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika