Příspěvky uživatele - Matušková

Nemocné ryby v jezírku, 9.9.2009 Obsahuje fotku
Nemá někdo zkušenosti s tímto onemocněním? Ryba má šedavý povlak na kůži, který se po několika dnech začne odlupovat a tvoří cáry, rybka pak do cca 2-3dnů hyne, je pak zahalená do bílého povlaku. Nevím, zda se nejedná o plíseň, malach.zeleň mi na to... celý příspěvek >
Jezírko - co dělat v případě dlouhodobějšího výpadku el. proudu?, 28.7.2009
Zdravím, známí používají v takových to akutních případech, které nejsou příliš časté, spíše nečekané - okysličovací tablety, dají se koupit a do vody stačí celkem malé množství, vždy lze přidat dle potřeby.
Jak daleko od sebe?, 27.7.2009
Ano, to má paní Lída pravdu, já to brala od oka, takové ty nejlépe cenově dostupné druhy - dřišťál červenolistý, komule, vajgélie, pustoryl, kolkvicie,...a ty dorostou do pěkných velkých keřů, kdy mají 1,5m šířky.
Příliš rychlý terminál?, 27.7.2009
Rozhodně vrchol nechte, opravdu stromek nebude vytáhlý. Když jej zastřihnete, začne zvedat horní patro větví nahoru a tím vznikne pod těmito větvemi mezera, která se pak těžko zaplňuje.
Araucaria blahocet, 27.7.2009
Předpokládám, že dotaz je na blahočet čilský, kdežto druhý příspěvek se nejspíše jedná o pokojovou araucarii. Já mám rostlinu vysokou jen kol 30cm, přes zimu byla u chladného okna, které občas i namrzá, sem tam byla dle potřeby zalita, přezimovala... celý příspěvek >
Jak daleko od sebe?, 22.7.2009
Zdravím, nikdo se zatím nevyjádřil, myslím, že vhodný je tak cca 1m-1,2m. Z počátku to sice bude působit prázdně, ale jak keře narostou a zahoustnou, bude to ideální. Vždy můžete dosadit, ale je pak škoda, i problém něco vykopat a dávat pryč.
Vzdálenost plotu od souseda, 22.7.2009
Zdravím, do půl metru od plotu je rozhodně málo, to nebude moct v žádném případě z té zadní strany plot stříhat, větve budou prorůstat k Vám, ale i to se dá domluvit, že to tam sami ostříháte, nebo tam souseda pustíte, aby tak učinil sám. Ohl.kořenů... celý příspěvek >
Vzdálenost plotu od souseda, 2.7.2009
Všem díky za podporu!! Pokud není možnost, 1m je dostačující, při té výšce to určitě půjde.  Mrkněte kdyžtak na rubriku - Jehličnaté stomy - Smrk bez terminálního vrcholu /červen/ tam jsem dávala pár snímků stříhaných... celý příspěvek >
Proti zamrzání jezírka, 2.7.2009
My měli letos dokonce cca30cm ledu, takže všechny polyst.desky, pet lahve a míče byly na nic, dali jsme tam 5l láhve od vody, do nich trochu vody, aby zcela nevyplavaly a každý den se do nich lila teplá voda, led kolem povolil, tak se lahve vytáhly,... celý příspěvek >
Vzdálenost plotu od souseda, 2.7.2009
Zdravím, jako obvykle, já z jehličnanů doporučuji smrk. My máme právě smrky, abychom měli „zeď“, záleží, jak velký máte pozemek, zda potřebujete každým metrem šetřit, nebo je tam vůle. Kvůli dobré údržbě a také aby soused nemohl říct, že... celý příspěvek >
Tráva v živém plotu, 1.7.2009
Zdravím, postřiky určitě existují, ale já třeba používám Casoron, jsou to granulky, které se rozsypou na jaře, trávu to zcela spálí. Pak ji lze lehce trhat, ale je možné to tam také nechat, pokud Vám to nevadí. Já to sypu i kolem černých textilií,... celý příspěvek >
Smrček - není nemocný?, 29.6.2009
Zdravím, a nemůže to být práve nadměrnou vlhkostí? My měli podobný problém, během 2let jsme přišli o 3/4 stromečku, reznul, jehličí usychalo, větve se oholily a již neobrazily, zůstaly jen ty spodní. Celý prostředek jsme museli vyříznout, spodní jsme... celý příspěvek >
Živý plot z lípy, 26.6.2009
Děkuji, ještě se zeptám, jak jej udržujete. Mně bude stačit výška 2m.
Živý plot z lípy, 25.6.2009
Má někdo zkušenost se živý plotem z lípy? Mám tu hromadu mladých semenáčků, tak je chci použít jako živý plot, uvítám informace. Děkuji.
Smrk bez terminálního vrcholu, 24.6.2009 Obsahuje fotku
Modřín, ano, už jsem s někým o nich psala, možná s Vámi, když tak Vás zdravím, pokud to Vy nejste, tak Vás zdravím i tak. Tehdá tam byly 2 modříny, posílám snímek toho mladšího, myslím, že byl jako druhý. Je to asi týden starý snímek. Ten druhý... celý příspěvek >
Další diskuze:  6,  7,  8  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika